OSAA Girls Basketball
2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 6, 2024.
6A-1 Portland Interscholastic League
2:30pm
29
56
56
McDaniel
@
Franklin
N
Lincoln High School
4pm
54
37
37
Grant
@
Lincoln
PIL Showcase - Lincoln High School
1pm
15
65
65
Roosevelt
@
Cleveland
N
Lincoln High School
7pm
60
65
65
Benson
@
Jefferson, Portland
N
Franklin High School
Non-League
3pm
55
31
31
Jesuit
@
La Salle Prep
3pm
27
41
41
Nelson
@
Grants Pass
2pm
35
40
40
King’s (WA)
@
Beaverton
4pm
37
49
49
Aloha
@
Century
Exhibition & Alumni
Noon
41
38
38
MacKinnon Secondary (Australia) (Other) (WA)
@
Westview
There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 6, 2024.
Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.
Non-League
11am
52
35
35
Baker
@
Crook County
2:30pm
C
X
L
X
L
Klamath Union
@
Marist Catholic
N
Skyline Crossover-Phoenix High School
11am
55
68
68
La Grande
@
Madras
Sky-Em/Skyline Cross Over
4pm
C
X
L
X
L
Cottage Grove
@
Henley
Sky-Em/Skyline Cross Over
N
Phoenix HS
4pm
C
X
L
X
L
Marshfield
@
Hidden Valley
Sky-Em/Skyline Cross Over
N
Hidden Valley High School
Skyline Crossover
2:30pm
C
X
L
X
L
Junction City
@
Mazama
Skyline Crossover
N
Hidden Valley High School
3A-1 Lewis & Clark League
6pm
42
45
45
Valley Catholic
@
Oregon Episcopal
6pm
44
30
30
De La Salle North Catholic
@
Portland Adventist Acad.
3A-4 Mountain Valley Conference
7:30pm
58
21
21
Sisters
@
La Pine
3A-6 Eastern Oregon League
3pm
43
29
29
Nyssa
@
Riverside
Non-League
5:30pm
49
44
44
Western Christian
@
Santiam Christian
2A-3 Valley Coast Conference
4:30pm
27
57
57
Oakland
@
Bandon
4:30pm
30
17
17
East Linn Christian
@
Central Linn
4:30pm
31
25
25
Illinois Valley
@
Gold Beach
5pm
41
27
27
Waldport
@
Reedsport
3pm
38
33
33
Oakridge
@
Toledo
4:30pm
44
49
49
Monroe
@
Lowell
2A-4 Blue Mountain Conference
4pm
22
53
53
Grant Union
@
Heppner
4pm
38
40
40
Weston-McEwen
@
Stanfield
1A-4 Skyline League
6pm
45
65
65
Myrtle Point
@
North Douglas
6pm
47
25
25
New Hope Christian
@
Camas Valley
6pm
30
47
47
Days Creek
@
Umpqua Valley Christian
6pm
4
55
55
Riddle
@
Powers
6pm
48
24
24
Pacific
@
Yoncalla
1A-5 Mountain Valley League
2pm
C
X
L
X
L
Central Christian
@
Prospect Charter
1A-6 Big Sky League
3:30pm
68
17
17
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River
3:30pm
35
40
40
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Ione / Arlington
Ione HS
3:30pm
28
43
43
Condon
@
Sherman
3:30pm
8
54
54
Lyle / Wishram
@
Dufur
Non-League
3pm
29
65
65
Trinity Lutheran
@
Crane
4pm
28
39
39
Powder Valley
@
Union
4pm
27
51
51
Trout Lake / Glenwood
@
North Clackamas Christian
3pm
41
28
28
Jordan Valley
@
Prairie City / Burnt River
Noon
50
10
10
C.S. Lewis Academy
@
McKenzie
4pm
37
51
51
Joseph
@
Echo
4pm
15
42
42
Elgin
@
Imbler
6pm
27
56
56
Pine Eagle
@
Tri-Valley (ID)
Cambridge, ID
4pm
45
32
32
Griswold
@
Touchet (WA)
12:30pm
62
48
48
Adrian
@
Nixyaawii
N
Powder Valley HS