OSAA Girls Basketball
2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
TBD
Non-League
7pm
57
29
29
Eagle Point
@
Roseburg
7:30pm
52
27
27
Cleveland
@
Stadium (WA)
Capitol City Classic
4:30pm
50
34
34
Grants Pass
@
Sprague
Capitol City Classic
N
Corban University
3pm
56
37
37
Newberg
@
St. Mary's Academy
Capitol City Classic
N
Corban University
8:55pm
53
35
35
South Medford
@
Oregon City
Capitol City Classic
N
Corban University
7:30pm
43
37
37
West Salem
@
Sherwood
Capitol City Classic
N
Corban University
Lakeridge Tournament
4pm
30
60
60
Gresham
@
Lakeridge
Lakeridge Tournament
Lakeridge HS
6pm
34
49
49
Woodburn
@
Tigard
Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS
2pm
39
43
43
Hillsboro
@
Sunset
Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS
Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
2:05pm
36
41
41
South Eugene
@
Grant
Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
N
Lake Oswego HS
7:05pm
37
40
40
Skyview (WA)
@
Lake Oswego
Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
Lake Oswego HS
2:05pm
28
41
41
Aloha
@
Sandy
Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
N
Lake Oswego HS
Nike Interstate Shootout - Red Bracket
10:45am
49
31
31
Roosevelt
@
Reynolds
Nike Interstate Shootout - Red Bracket
N
Lake Oswego HS
TBD
24
20
20
Battle Ground (WA)
@
North Salem
Nike Interstate Shootout - Red Bracket
N
Lake Oswego HS
3:45pm
42
66
66
Glencoe
@
Jackson (WA)
Nike Interstate Shootout - Red Bracket
N
Lake Oswego HS
Nike Interstate Shootout - White Bracket
12:25pm
63
33
33
South Albany
@
North Medford
Nike Interstate Shootout - White Bracket
N
Lake Oswego HS
5:25pm
47
57
57
Westview
@
Forest Grove
Nike Interstate Shootout - White Bracket
N
Lake Oswego HS
5:25pm
53
47
47
La Salle Prep
@
McNary
Nike Interstate Shootout - White Bracket
N
Lake Oswego HS
12:25pm
46
42
42
Evergreen (WA)
@
Century
Nike Interstate Shootout - White Bracket
N
Lake Oswego HS
Nike Tournament of Champions
10:30am (MT)
58
47
47
Windward (CA)
@
Willamette
Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
9am
52
62
62
West Linn
@
Carondelet (CA)
Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
Tarkanian Classic - Sapphire
6:55pm
50
29
29
Mountainside
@
Campbell Hall (CA)
Tarkanian Classic - Sapphire
N
Liberty HS (Henderson, NV)
Non-League
5pm
22
70
70
Marshfield
@
Crater
Capitol City Classic
6pm
61
71
71
Wilsonville
@
Silverton
Capitol City Classic
N
Corban University
Lakeridge Tournament
8pm
23
69
69
Churchill
@
Camas (WA)
Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS
Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
7:05pm
33
59
59
Canby
@
Redmond
Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
N
Lake Oswego HS
Nike Interstate Shootout - Red Bracket
3:45pm
74
21
21
West Albany
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
Nike Interstate Shootout - Red Bracket
N
Lake Oswego HS
Nike Tournament of Champions
1:30pm (MT)
52
61
61
Springfield
@
Cherokee Trail (CO)
Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
Tarkanian Classic
1:15pm
51
50
50
Hood River Valley
@
Sierra Vista (NV)
Tarkanian Classic
N
Liberty HS (Henderson, NV)
Non-League
5pm
27
34
34
Junction City
[JV]
@
Triangle Lake
Happy Rock Holiday Basketball Tournament
7pm
52
57
57
Sheridan
@
Gladstone
Happy Rock Holiday Basketball Tournament
Gladstone High School
3pm
26
56
56
Molalla
@
Curtis (WA)
Happy Rock Holiday Basketball Tournament
N
Gladstone High School
Nike Tournament of Champions
10:30am
49
24
24
Doherty (CO)
@
Astoria
Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
Non-League
6pm
41
22
22
Riverdale / Riverside, WLWV
@
Portland Adventist Acad.
6pm
25
46
46
Riverside
@
Heppner
6pm
62
29
29
Coquille
@
Harrisburg
Think 'PINK' night! Â Wear PINK to the game!
6pm
45
33
33
Warrenton
@
Scio
6pm
21
85
85
Dayton
@
Westside Christian
6pm
38
36
36
Rainier
@
McLoughlin
5pm
35
28
28
Jefferson
@
Colton
Tall Timbers
3pm
48
52
52
Crosspoint Christian
@
Pleasant Hill [JV]
Tall Timbers
N
North Douglas High School
Exhibition & Alumni
7:30pm
D
O
N
E
O
N
E
Modbury (Australia) (Other)
@
Corbett
Non-League
6pm
33
37
37
Willamina
@
Knappa
6pm
72
10
10
North Clackamas Christian
@
Portland Christian
5:30pm
67
29
29
Nestucca
@
Blanchet Catholic
5:30pm
8
36
36
Perrydale
@
Santiam
5:30pm
60
39
39
Country Christian
@
Kennedy
3:30pm
42
44
44
Trinity Academy
@
Colton [JV]
OT
Non-League
5:15pm
34
55
55
Dayville / Monument
@
South Wasco County
5:30pm
8
52
52
Willamette Valley Christian
[JV]
@
Southwest Christian
7pm
39
56
56
Bonanza
@
Etna (CA)
7:30pm (MT)
35
19
19
Four Rivers
@
Compass Charter (ID)
5pm
34
45
45
Valor Christian
@
Open Door Christian Acad.
Moda Center, Portland
6pm
18
56
56
Riddle
@
Pacific
C.S Lewis Invitational
7pm
28
35
35
Spray / Mitchell / Wheeler
@
C.S. Lewis Academy
C.S Lewis Invitational
C.S. Lewis Academy
3:30pm
16
36
36
Columbia Christian
@
Mapleton
C.S Lewis Invitational
N
C.S. Lewis Academy
Tall Timbers
3pm
37
45
45
North Lake / Paisley
@
Myrtle Point
Tall Timbers
N
Elkton High School
6pm
44
59
59
Crosshill Christian
@
North Douglas
Tall Timbers
North Douglas High School
Noon
39
24
24
Mohawk
@
Days Creek
Tall Timbers
N
Elkton High School
Tall Timbers Tournament
6pm
29
14
14
Lost River
@
Elkton
Tall Timbers Tournament
Elkton High School