Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSP Website Ad (234x60) Ad
NFHS Fall 2021 - 728x90.png Ad
eTS-160x600 Ad

2024 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Roosevelt
@
Ida B. Wells

7pm
Franklin
@
Lincoln

7pm
Jefferson, Portland
@
McDaniel

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Reynolds
@
Gresham

7pm
Barlow
@
Sandy

7pm
David Douglas
@
Nelson

Broadcast Coverage

6A-SD1 Special District 1

7pm
South Salem
@
Grants Pass

7pm
McNary
@
Sheldon

7pm
North Salem
@
Sprague

Broadcast Coverage

Non-League

7pm
Lakeridge
@
Wilsonville

7pm
Cleveland
@
Southridge

7pm
Sherwood
@
Tigard

7pm
Corvallis
@
Century

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
Beaverton
@
Liberty

7pm
Sunset
@
Newberg

7pm
McMinnville
@
Lebanon

7pm
Union (WA)
@
Tualatin

3:45pm
Jesuit
@
Grant

Grant Bowl
7pm
West Linn
@
Skyview (WA)

Kiggins Bowl

5A-SD1 Special District 1

7pm
Aloha
@
Hillsboro

Hare Field - Turf
7pm
Centennial
@
Hood River Valley

7pm
Glencoe
@
La Salle Prep

5A-SD2 Special District 2

7pm
South Albany
@
Central

5A-SD4 Special District 4

7pm
Crater
@
Churchill

7pm
Thurston
@
Roseburg

Broadcast Coverage
7pm
Willamette
@
Eagle Point

7pm
North Eugene
@
Springfield

Non-League

7pm
Putnam
@
Forest Grove

7pm
Battle Ground (WA)
@
McKay

7pm
Parkrose
@
Woodburn

7:30pm
St. Helens
@
Redmond

7pm
Prairie (WA)
@
Dallas

7pm
South Eugene
@
Crescent Valley

Non-League

7pm
Molalla
@
Astoria

CMH Field Astoria
7pm
Yreka (CA)
@
Mazama

7pm
Cascade Christian
@
Henley

7pm
The Dalles
@
Philomath

7pm
Junction City
@
Hidden Valley

7pm
North Bend
@
Sweet Home

7pm (MT)
La Grande
@
Nyssa

7pm
Crook County
@
Gladstone / Riverdale

7pm
Enterprise (CA)
@
Ashland

3A-SD1 Special District 1

7pm
Warrenton
@
North Marion

7pm
Yamhill-Carlton
@
Kennedy

7pm
Valley Catholic
@
Rainier

3A-SD2 Special District 2

7pm
Santiam Christian
@
Amity

7pm
Scio
@
Willamina

7pm
Newport
@
Blanchet Catholic

3A-SD3 Special District 3

7pm
La Pine
@
Sisters

Military Veterans Night
7pm
Cottage Grove
@
Pleasant Hill

7pm
Elmira
@
Creswell

7pm
Harrisburg
@
Madras

Non-League

7pm
Brookings-Harbor
@
St. Mary's, Medford

7pm
Sutherlin
@
Klamath Union

7pm
Phoenix
@
Coquille

7pm
Vale
@
Lakeview

7pm
North Valley
@
South Umpqua

2A-SD1 Special District 1

7pm
Nestucca
@
Corbett

HOMECOMING
7pm
Vernonia
@
Neah-Kah-Nie

HOMECOMING
7pm
Gaston
@
Clatskanie

2A-SD5 Special District 5

7pm
Bonanza
@
Glide

7pm
Lowell
@
Oakridge

7pm
Culver
@
Lost River

2A-SD6 Special District 6

7pm
Stanfield
@
Weston-McEwen / Griswold

7pm
Grant Union
@
Irrigon

7pm
Riverside
@
Enterprise

Non-League

7pm
Sheridan
@
Waldport

7pm
Monroe
@
Bandon

7pm
Toledo
@
Oakland

7pm
Jefferson
@
Illinois Valley

7pm
Regis
@
Knappa

7pm
Colton
@
Reedsport

7pm
Salem Academy
@
St. Paul

7pm
Central Linn
@
Santiam

1A[8]-SD1 Special District 1

7pm
Chiloquin
@
Camas Valley

7pm
Crosspoint Christian
@
Mohawk

7pm
North Douglas
@
Riddle

7pm
Prospect Charter / Butte Falls
@
Yoncalla

1A[8]-SD2 Special District 2

7pm
Adrian
@
Cove

7pm
Imbler
@
Crane

Non-League

7pm
Pilot Rock
@
Union

N
Eastern Oregon University

1A[6]-SD1 Special District 1

7pm
Wallowa
@
Joseph

7pm
Echo
@
Prairie City / Burnt River

2pm
South Wasco County
@
Dayville / Monument / Long Creek

2pm (MT)
Harper Charter
@
Jordan Valley

1A[6]-SD2 Special District 2

4pm
Crow
@
Gilchrist

7pm
Powers
@
McKenzie

7pm
Eddyville Charter
@
C.S. Lewis Academy

4pm
Days Creek
@
Elkton

7pm
Alsea
@
Falls City

Non-League


TBD
Ione / Arlington
@
Spray / Mitchell / Wheeler

TBD