Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
LesSchwab-22-1122 234x60.png Ad
202172-728x90.jpg Ad
OSC_Web-Ads_160x600 Ad

2024 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

5A-SD1 Special District 1

7pm
Century
@
Aloha

6A-SD1 Special District 1

7pm
Grants Pass
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
South Medford
@
McNary

Broadcast Coverage
7pm
Sprague
@
West Salem

Broadcast Coverage
7pm
South Salem
@
North Salem

Non-League

7pm
Clackamas
@
Ida B. Wells

7pm
Jefferson, Portland
@
Lakeridge

7pm
Reynolds
@
Hood River Valley

7pm
Central
@
Beaverton

7pm
Tigard
@
Sheldon

7pm
Franklin
@
Sandy

7pm
Grant
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
La Salle Prep
@
Lincoln

7pm
Liberty
@
Barlow

7pm
Nelson
@
Wilsonville

7pm
Roosevelt
@
Sherwood

7pm
Silverton
@
Mountainside

7pm
David Douglas
@
Forest Grove

7pm
Canby
@
Newberg

7pm
Westview
@
McMinnville

7pm
Hillsboro
@
McDaniel

7pm
Jesuit
@
Tualatin

7pm
Gresham
@
Roseburg

Broadcast Coverage
7pm
Lake Oswego
@
Sunset

7pm
Central Catholic (CA)
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro

5A-SD4 Special District 4

7pm
Eagle Point
@
Crater

7pm
Thurston
@
South Eugene

7pm
North Eugene
@
Willamette

7pm
Springfield
@
Churchill

Non-League

7pm
West Albany
@
Bend

7pm
Woodburn
@
Molalla

7pm
St. Helens
@
Centennial

7pm
Mountain View
@
Lebanon

7pm
Crescent Valley
@
Ridgeview

7pm
Pendleton / Nixyaawii
@
Caldera

7pm
Dallas
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7:30pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

7pm
McKay
@
South Albany

Non-League

7pm
Mazama
@
Klamath Union

7pm
Marshfield
@
Siuslaw / Mapleton

7pm
La Pine
@
The Dalles

Sid White Field (Wahtonka Campus)
7pm
Tillamook
@
Marist Catholic

7pm
Lakeview
@
Henley

7pm
Crook County
@
Estacada

7pm
Astoria
@
Stayton

7pm
Madras
@
Sweet Home

7pm (MT)
Ontario
@
Nyssa

7pm
Philomath
@
Newport

7pm
Scappoose
@
Baker

7pm
Seaside
@
Junction City

7pm
North Bend
@
Gladstone / Riverdale

7pm
Vale
@
La Grande

7:30pm
Ashland
@
Del Norte (CA)

Non-League

7pm
Santiam Christian
@
Banks

7pm
Brookings-Harbor
@
Phoenix

7pm
North Valley
@
Coquille

7pm
Sisters
@
Burns

7pm
Pleasant Hill
@
Sutherlin

7pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

7pm
Creswell
@
Taft

7pm
Scio
@
Yamhill-Carlton

7pm
Warrenton
@
Amity

7pm
Douglas
@
Harrisburg

7pm
Blanchet Catholic
@
Valley Catholic

7pm
Cottage Grove
@
North Marion

7pm
Elmira
@
Dayton

Non-League

7pm
Illinois Valley
@
Bonanza

7pm
Jefferson
@
Sheridan

7pm
Bandon
@
Gaston

7pm
Santiam
@
Oakridge

7pm
Glide
@
Myrtle Point

7pm
Toledo
@
Knappa

7pm
Central Linn
@
Corbett

7pm
Oakland
@
Lowell

7pm
Weston-McEwen / Griswold
@
College Place (WA)

7pm
Gold Beach
@
Salem Academy

7pm
Enterprise
@
Cove

7pm
Waldport
@
Reedsport

5pm
Culver
@
Country Christian

7pm
Colton
@
Heppner

7pm
Irrigon
@
Neah-Kah-Nie

7pm
Stanfield
@
Pilot Rock

7pm
Riverside
@
Vernonia


TBD
Regis
@
Clatskanie

1A[8]-SD1 Special District 1

7pm
North Douglas
@
Chiloquin

7pm
Glendale
@
Mohawk

7pm
Riddle
@
Yoncalla

7pm
Camas Valley
@
Prospect Charter / Butte Falls

Non-League

7pm
Imbler
@
Sherman / Condon

3pm (MT)
Lyle / Wishram / Klickitat / Glenwood
@
Adrian

3pm
Dufur
@
Touchet (WA)

7pm
Elgin
@
Perrydale

1A[6]-SD2 Special District 2

4pm
Gilchrist
@
Eddyville Charter

Non-League

7pm
Joseph
@
Echo

7pm
Siletz Valley
@
Crow

7pm
McKenzie
@
C.S. Lewis Academy

7pm
Wallowa
@
Prairie City / Burnt River

6pm
Pine Eagle
@
Ione / Arlington

Arlington HS
2pm
South Wasco County
@
Huntington

1pm
Jordan Valley
@
Dayville / Monument / Long Creek