OSAA Football
2023 Football Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles
Playoff First Round
7pm
7
42
42
#16 West Salem
@
#1 West Linn
7pm
28
34
34
#9 Lake Oswego
@
#8 Jesuit
7pm
10
13
13
#12 Sheldon
@
#5 Lakeridge
7pm
0
56
56
#13 North Medford
@
#4 Central Catholic
Hillsboro Stadium
7pm
8
41
41
#14 Oregon City
@
#3 Sherwood
7pm
17
0
0
#11 Tigard
@
#6 South Salem
7pm
48
8
8
#10 Nelson
@
#7 Ida B. Wells
7pm
3
49
49
#15 Roosevelt
@
#2 Tualatin
7pm
17
21
21
#32 Grants Pass
@
#17 Liberty
7pm
7
36
36
#25 Glencoe
@
#24 Barlow
7pm
27
47
47
#28 Sandy
@
#21 Sunset
7pm
7
55
55
#29 McMinnville
@
#20 Mountainside
7pm
40
68
68
#30 Franklin
@
#19 Newberg
7pm
7
28
28
#27 Lincoln
@
#22 Clackamas
7pm
27
0
0
#26 North Salem
@
#23 Grant
Marshall Campus
7pm
0
34
34
#31 Jefferson, Portland
@
#18 South Medford
Spiegelberg Stadium
Playoff First Round
7pm
7
42
42
#16 Crater
@
#1 Wilsonville
7pm
24
37
37
#9 Dallas
@
#8 Thurston
Willamette High School
7pm
14
16
16
#12 Canby
@
#5 Summit
7:30pm
14
13
13
#13 Lebanon
@
#4 Springfield
7pm
9
46
46
#14 Eagle Point
@
#3 Mountain View
7pm
8
28
28
#11 McKay
@
#6 Hillsboro
Hare Field
7pm
2
25
25
#10 Caldera
@
#7 West Albany
7pm
7
44
44
#15 Hood River Valley
@
#2 Silverton
Playoff First Round
7pm
7
48
48
#16 Gladstone / Riverdale
@
#1 Henley
7pm
32
8
8
#12 Cascade
@
#5 Tillamook
6pm
13
34
34
#13 Ashland
@
#4 Scappoose
7pm
0
26
26
#14 Estacada
@
#3 Seaside
Broadway Field - Seaside
7pm
12
7
7
#11 Marshfield
@
#6 La Salle Prep
6pm
6
24
24
#10 Pendleton / Nixyaawii
@
#7 Mazama
7pm
14
42
42
#15 Crook County
@
#2 Marist Catholic
Playoff First Round
6pm
13
38
38
#16 Burns
@
#1 Banks
7pm
21
26
26
#9 Elmira
@
#8 North Valley
7pm
22
21
21
#13 South Umpqua
@
#4 Kennedy
Stayton HS
7pm
14
34
34
#14 Siuslaw
@
#3 Dayton
7pm
26
22
22
#11 Yamhill-Carlton
@
#6 Sisters
6pm (MT)
0
33
33
#10 Santiam Christian
@
#7 Vale
Playoff First Round
7pm
16
12
12
#9 Illinois Valley
@
#8 Gaston
7pm
0
64
64
#13 Stanfield
@
#4 Regis
7pm
12
48
48
#14 Clatskanie
@
#3 Lowell
7pm
0
16
16
#11 Blanchet Catholic
@
#6 Gold Beach
7pm
12
24
24
#10 Toledo
@
#7 Gervais
7pm
8
38
38
#15 Central Linn
@
#2 Oakland
Sutherlin HS
Playoff First Round
6pm
12
54
54
#12 Crosspoint Christian
@
#5 St. Paul
Woodburn High School
6pm
6
24
24
#10 Cove
@
#7 Enterprise
Playoff First Round
3pm
13
19
19
#12 Harper Charter
@
#5 Eddyville Charter
7pm
38
6
6
#10 Echo
@
#7 Alsea