Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
POA_OSAA_Mobile_Ad_234x60.png Ad
Ad Name 1712348200 Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
57
67
Ida B. Wells
@
Benson

Marshall Campus
7:15pm
66
88
Franklin
@
Roosevelt

7:15pm
49
61
Grant
@
Cleveland

7pm
74
60
Jefferson, Portland
@
McDaniel

6A-2 Metro League

6pm
70
52
Southridge
@
Mountainside

7pm
36
101
Aloha
@
Jesuit

7pm
49
58
Westview
@
Beaverton

Jam the Dam

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
51
74
McMinnville
@
Liberty

7:15pm
83
62
Sherwood
@
Newberg

7:15pm
63
50
Century
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
70
64
Gresham
@
Clackamas

7:30pm
82
57
Barlow
@
Reynolds

6pm
82
75
Sandy
@
Nelson

7pm
50
88
David Douglas
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
67
42
West Linn
@
Tigard

6:30pm
74
62
Tualatin
@
Lakeridge

6:30pm
73
49
Oregon City
@
Lake Oswego

6A-6 Central Valley Conference

7:45pm
73
59
Sprague
@
South Salem

7:45pm
50
33
McNary
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
58
45
Grants Pass
@
Sheldon

6:45pm
86
96
Roseburg
@
South Eugene

6:45pm
16
72
Willamette
@
South Medford

5A-2 Midwestern League

7:30pm
80
62
Crater
@
Churchill

7pm
58
49
Thurston
@
Eagle Point

7pm
67
41
North Eugene
@
Ashland

main gym-Senior Night

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
39
37
Crescent Valley
@
Central

5:30pm
56
37
Woodburn
@
Dallas

5:30pm
71
82
Lebanon
@
McKay

McKay's Main Gym
5:30pm
35
68
Corvallis
@
Silverton

Non-League

6:45pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Springfield

4A-1 Cowapa League

7pm
79
58
Astoria
@
St. Helens

Senior Night
7pm
35
80
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
50
40
The Dalles
@
Gladstone

6:30pm
73
45
Crook County
@
Estacada

Senior Night Recognition

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
47
44
Henley
@
Klamath Union

7:30pm
48
62
Mazama
@
Hidden Valley

3A-2 Coastal Range League

7pm
51
52
Warrenton
@
Neah-Kah-Nie

7pm
47
59
Riverdale
@
Yamhill-Carlton

3A-4 Mountain Valley Conference

5pm
55
62
Siuslaw
@
Sisters

3A-5 Far West League

7pm
56
66
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

7pm
39
40
North Valley
@
Coquille

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
42
54
Lowell
@
Oakland

N
Sutherlin High School
4:30pm
41
63
Illinois Valley
@
East Linn Christian

N
Sutherlin High School

BMC District Tournament

2:45pm
52
67
Heppner
@
Grant Union

BMC District Tournament
N
Pendleton Convention Center
7:45pm
35
68
Enterprise
@
Weston-McEwen

BMC District Tournament
N
Pendleton Convention Center

1A-1 The Valley 10 League

4:30pm
46
47
Damascus Christian
@
North Clackamas Christian

N
Columbia Christian

HDL Tournament

7:45pm
29
84
Four Rivers
@
Crane

HDL Tournament
N
Grant Union High School

High Desert League Tournament

2:45pm
49
61
Prairie City / Burnt River
@
Adrian

High Desert League Tournament
N
John Day, Oregon
9:45am
47
42
Jordan Valley
@
Harper Charter

High Desert League Tournament
N
Grant Union High School

OOL District Tournament

3:30pm
59
48
Union
@
Imbler

OOL District Tournament
N
Baker High School
7:30pm
44
60
Cove
@
Nixyaawii

OOL District Tournament
N
Baker City High School

Skyline League District Playoffs

4:30pm
45
67
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

Skyline League District Playoffs
N
North Bend High School
7:30pm
47
67
Days Creek
@
Elkton

Skyline League District Playoffs
N
North Bend High School

Valley 10 District Tournament

7:30pm
51
75
Country Christian
@
Valor Christian

Valley 10 District Tournament
N
Columbia Christian