Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_TOTM_BANNER_234X60_updated Ad
TTT Web Ad 2023-24-728x90 Ad
Ad Name 1712348200 Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
61
51
Sprague
@
McNary

6:30pm
70
26
West Salem
@
North Salem

Non-League

6:30pm
56
59
North Medford
@
Lakeridge

7pm
68
71
South Medford
@
Central Catholic

OT
7pm
63
66
Forest Grove
@
Reynolds

7:30pm
62
71
Liberty
@
Southridge

7:15pm
55
27
Oregon City
@
Parkrose

6:30pm
60
49
Nelson
@
Lake Oswego

6:45pm
62
65
McMinnville
@
South Eugene

7pm
71
73
Barlow
@
Jesuit

6:30pm
66
55
Sunset
@
South Salem

7pm
63
67
West Linn
@
Beaverton

7pm
65
63
Roseburg
@
Century

7pm
49
67
Glencoe
@
David Douglas

7pm
51
65
Aloha
@
Clackamas

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
43
56
Hood River Valley
@
Centennial

6pm
36
77
Hillsboro
@
Canby

7:15pm
59
63
Putnam
@
Wilsonville

OT
7pm
66
59
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-2 Midwestern League

5:15pm
43
53
Springfield
@
Crater

6:45pm
33
64
Ashland
@
Thurston

7pm
43
81
Eagle Point
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
28
60
Lebanon
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

7pm
40
68
Bend
@
Caldera

7pm
59
54
Redmond
@
Mountain View

7pm
58
72
Ridgeview
@
Summit

4A-1 Cowapa League

5:30pm
73
70
Scappoose
@
Astoria

5:30pm
58
45
Seaside
@
St. Helens

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm (MT)
69
42
Pendleton
@
Ontario

Non-League

7pm
40
30
Stayton
@
Gladstone

7pm
75
41
Baker
@
Madras

6:30pm
38
74
La Grande
@
Crook County

7pm
49
67
Molalla
@
North Marion

7pm
41
53
Klamath Union
@
Marshfield

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
36
48
Catlin Gabel
@
Westside Christian

3A-2 Coastal Range League

6pm
38
57
Riverdale
@
Neah-Kah-Nie

6pm
61
37
Warrenton
@
Rainier

6pm
65
42
Banks
@
Corbett

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
54
50
Taft
@
Santiam Christian

7:30pm
59
52
Jefferson
@
Sheridan

7:30pm
73
59
Scio
@
Amity

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
64
42
Creswell
@
Elmira

6pm
46
41
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
98
47
Cascade Christian
@
North Valley

5:30pm
74
27
St. Mary's, Medford
@
Rogue River

5:30pm
37
45
South Umpqua
@
Coquille

5:30pm
50
48
Lakeview
@
Brookings-Harbor

5:30pm
30
64
Glide
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
49
43
Vale
@
McLoughlin

Non-League

7:30pm
63
37
Umatilla
@
Riverview (WA)

2A-1 Northwest League

7:30pm
62
56
Nestucca
@
Clatskanie

7:30pm
63
40
Faith Bible / Life Christian
@
Gaston

7:30pm
31
35
Mannahouse Acad., Portland
@
Portland Christian

Warner Pacific University
7:30pm
40
47
Vernonia / Jewell
@
Knappa

2A-2 Tri-River Conference

7pm
63
58
Regis
@
Western Christian

7pm
56
42
Gervais
@
Blanchet Catholic

7pm
69
48
Colton
@
Delphian

7pm
46
47
Santiam
@
Salem Academy

7pm
50
52
Willamina
@
Kennedy

2A-4 Blue Mountain Conference

7:30pm
49
79
Heppner
@
Weston-McEwen

7:30pm
56
70
Enterprise
@
Grant Union

7:30pm
92
25
Stanfield
@
Irrigon

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
32
62
Country Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
32
53
Grand View Christian Acad.
@
Southwest Christian

6pm
39
44
St. Stephen's Acad.
@
Columbia Christian

7:30pm
39
29
Valor Christian
@
Damascus Christian

6pm
39
63
Trinity Academy
@
Portland Waldorf

1A-2 Casco League

7pm
58
63
Falls City / Kings Valley Char.
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
36
20
Crow / City First Christian Acad.
@
McKenzie

7pm
66
40
Triangle Lake
@
Mohawk

7pm
42
53
Alsea
@
Siletz Valley

1A-4 Skyline League

7:30pm
37
71
Yoncalla
@
Myrtle Point

7:30pm
61
46
Umpqua Valley Christian
@
Riddle

7:30pm
79
44
Camas Valley
@
Glendale

7:30pm
51
22
Elkton
@
New Hope Christian

7:30pm
27
48
Powers
@
Days Creek

7:30pm
70
33
North Douglas
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

7:30pm
62
50
Bonanza
@
Crosspoint Christian

5:30pm
54
29
Prospect Charter
@
Gilchrist

1A-6 Big Sky League

6pm
62
47
Dufur
@
South Wasco County

6pm
52
54
Ione / Arlington
@
Condon

6pm
41
31
Horizon Christian, Hood River
@
Trout Lake

6pm
40
82
Klickitat / Glenwood
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
82
74
Echo
@
Pilot Rock

7:30pm
56
40
Imbler
@
Cove

7:30pm
29
66
Elgin
@
Union

1A-8 High Desert League

7:30pm
25
86
Dayville / Monument
@
Crane

Non-League

5:30pm (MT)
67
32
Trinity Lutheran
@
Jordan Valley

7:30pm (MT)
53
50
Prairie City / Burnt River
@
Adrian

7:30pm
50
52
Pine Eagle
@
Huntington

5pm
54
21
Long Creek
@
Griswold [JV]

Exhibition & Alumni

7:30pm
51
26
Central Lions, Australia (Other)
@
North Clackamas Christian