Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
LesSchwab-22-1122 234x60.png Ad
OSAA_web-ad_728x90(2023) Ad
160x600 eTeamSponsor Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
66
41
McMinnville
@
Bend

6:45pm
50
43
Mountainside
@
Sheldon

7pm
66
87
Jefferson, Portland
@
Southridge

7pm
68
69
Willamette
@
Lebanon

2OT
7pm
76
47
Roseburg
@
Marshfield

MHS Main Gym

Christmas Classic

1pm
35
41
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Grants Pass [JV]

Christmas Classic
N
Cascade

Tarkanian Classic

Noon
49
63
North Medford
@
Provo (UT)

Tarkanian Classic
N
Las Vegas Basketball Center
Noon
62
32
Gresham
@
Ephrata (WA)

Tarkanian Classic
N
Las Vegas Basketball Center
1:30pm
71
89
George Washington (CO)
@
West Linn

Tarkanian Classic
N
Coronado HS (Henderson, NV)

Non-League

1:30pm
45
61
Pendleton
@
Ridgeview

1:30pm
39
69
La Grande
@
Redmond

7pm
65
64
North Marion
@
South Albany

5:30pm
49
64
Ashland
@
Yreka (CA)

Non-League

7:30pm
49
54
Seaside
@
Westside Christian

5:45pm
52
54
Valley Catholic
@
Junction City

6pm
75
47
Madras
@
Corbett

Christmas Classic

4pm
41
59
Santiam Christian
@
Phoenix

Christmas Classic
N
Cascade Christian High School
1pm
36
51
Klamath Union
@
Harrisburg

Christmas Classic
N
Cascade Christian High School

Non-League

7:30pm
43
38
Riverdale
@
Vernonia / Jewell

6pm
39
48
Umatilla
@
Nixyaawii

6pm
66
30
Vale
@
Lakeview

6pm
45
54
Pacific
@
Rogue River

7pm
27
44
Coquille [JV]
@
Powers

7:30pm (MT)
46
68
Nyssa
@
Parma (ID)

1pm
79
47
La Pine
@
Glide

7pm
55
47
Pleasant Hill [JV2]
@
Yoncalla

4pm
C
X
L
Jefferson
@
Stevenson (WA)

Christmas Classic

8:30pm
58
45
St. Mary's, Medford
@
Dayton

Christmas Classic
N
Cascade Christian High School
5:30pm
67
53
Pleasant Hill
@
Catlin Gabel

Christmas Classic
N
Cascade Christian High School

Tarkanian Classic

1:30pm
55
29
De La Salle North Catholic
@
Fountain Fort Carson (CO)

Tarkanian Classic
N
Las Vegas Basketball Center

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
61
34
Oakland
@
Toledo

6pm
91
59
Illinois Valley
@
Oakridge

6pm
22
64
Waldport
@
East Linn Christian

6pm
54
64
Reedsport
@
Monroe

3pm
53
48
Bandon
@
Central Linn

6pm
48
51
Gold Beach
@
Lowell

Non-League

7:30pm
C
X
L
Stanfield
@
Ione / Arlington

Arlington HS
5:30pm
60
53
Imbler
@
Weston-McEwen

4pm
77
81
Union
@
Grant Union

Non-League

7:30pm
46
62
Tulelake (CA)
@
Crosspoint Christian

7:30pm
35
41
Prairie City / Burnt River
@
Powder Valley

6:30pm
54
33
Mapleton
@
New Hope Christian

4:30pm
C
X
L
Crow / City First Christian Acad.
@
Gilchrist

7:30pm
53
44
Falls City / Kings Valley Char.
@
Southwest Christian

7pm (MT)
57
84
Pine Eagle
@
Four Rivers

6:30pm (MT)
53
49
Tri-Valley (ID)
@
Jordan Valley

8pm
43
50
Elgin
@
Wallowa

3pm
48
66
Lost River
@
Crane

LaPine High School