Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Abbys LegTrad_Nom234x60 Ad
Recruit Officials Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7:30pm
51
46
Grants Pass
@
Del Norte (CA)

7pm
63
57
Tualatin
@
North Medford

7pm
83
50
Lakeridge
@
Bend

7pm
57
55
Glencoe
@
Reynolds

6:30pm
71
67
Liberty
@
South Salem

7pm
45
62
Jefferson, Portland
@
Gresham

6:45pm
38
74
Willamette
@
Forest Grove

7:15pm
85
63
Barlow
@
Ida B. Wells

7:30pm
83
88
Benson
@
Nelson

7pm
84
89
South Eugene
@
Sunset

7:15pm
69
71
Churchill
@
Franklin

6:30pm
60
43
West Salem
@
Tigard

7pm
48
62
Lake Oswego
@
Jesuit

6:30pm
52
72
McDaniel
@
Sprague

7pm
81
71
David Douglas
@
Newberg

7pm
27
64
Aloha
@
McNary

7:15pm
64
57
Oregon City
@
Century

6pm
54
60
Centennial
@
Sandy

7pm
72
60
McMinnville
@
Dallas

7pm
61
52
Woodburn
@
Clackamas

6:45pm
54
49
North Eugene
@
Roseburg

6:30pm
72
45
Westview
@
North Salem

Non-League

6:45pm
50
67
Hidden Valley
@
Crater

7pm
44
67
Madras
@
Caldera

6:45pm
34
58
Lebanon
@
Thurston

7pm
46
54
South Albany
@
Philomath

7pm
33
63
Mazama
@
Eagle Point

7pm
40
69
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Silverton

Non-League

7pm
53
59
Molalla
@
Sweet Home

7:30pm
53
42
Estacada
@
Elmira

7pm
44
40
Scappoose
@
Gladstone

7pm
47
69
Fruitland (ID)
@
Baker

7pm
48
41
Marist Catholic
@
Stayton

7pm
66
70
Tillamook
@
Yamhill-Carlton

2OT
7pm
44
54
Newport
@
Marshfield

Marshfield Main Gym
7pm
75
42
Skyview (ID)
@
La Grande

7pm
64
75
North Valley
@
Klamath Union

6:30pm
2
0
Sisters
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS
7pm
70
63
Astoria
@
North Marion

3A-5 Far West League

5:30pm
34
83
Rogue River
@
St. Mary's, Medford

Non-League

7:30pm
67
44
Oregon Episcopal
@
Riverdale

7pm
C
X
L
Warrenton
@
Gervais

6pm
51
39
Jefferson
@
Chemawa

7:30pm
57
43
Kennedy
@
Portland Adventist Acad.

7:30pm
68
32
Catlin Gabel
@
Rainier

7:30pm
43
62
Santiam Christian
@
Harrisburg

7:30pm
45
59
Oakridge
@
South Umpqua

7:30pm
58
59
Dayton
@
De La Salle North Catholic

7pm
47
68
Corbett
@
Delphian

7:30pm
61
53
Burns
@
La Pine

7:30pm
47
66
Glide
@
Illinois Valley

7:30pm
32
69
Oregon School f/t Deaf
@
Sheridan

7pm
44
81
Central Linn
@
Douglas

7:30pm
30
49
Banks
@
Valley Catholic

6pm
47
74
Salem Academy
@
Pleasant Hill

7pm (MT)
62
20
Vale
@
Payette (ID)

7:30pm
58
42
Scio
@
Clatskanie

7:30pm
42
46
McLoughlin
@
College Place (WA)

OT
7pm
39
56
Portland Waldorf
@
Westside Christian [JV]

6pm
44
35
Coquille
@
Reedsport

Non-League

7:30pm
52
27
Oakland
@
Days Creek

6:30pm
46
30
Enterprise
@
Joseph

7:30pm
68
18
Bandon
@
Umpqua Valley Christian

7pm
29
76
Knappa
@
Regis

7pm
54
81
Columbia Christian
@
Blanchet Catholic

7pm
53
63
Mapleton
@
Lowell

7pm
79
35
Weston-McEwen
@
Four Rivers

7:30pm
42
70
Grant Union
@
Crane

7pm
33
63
Monroe
@
Santiam

5:30pm
33
30
Gilchrist
@
Culver

7:30pm
53
51
Colton
@
Country Christian

Non-League

6:30pm
61
38
Sherman
@
Central Christian

7:30pm
47
75
Glendale
@
Camas Valley

7:30pm
32
53
Grand View Christian Acad.
@
Lyle / Wishram

6pm
51
54
Milo Adventist Acad.
@
New Hope Christian

7:30pm
39
65
Horizon Christian, Hood River
@
Open Door Christian Acad.

7pm
56
40
Southwest Christian
@
Falls City / Kings Valley Char.

7pm
16
80
Trout Lake
@
Columbia White Salmon (WA)

7pm
36
28
Eddyville Charter
@
Yoncalla

7pm
32
50
McKenzie
@
Prospect Charter

7pm
60
28
Riddle
@
Mohawk

6:30pm
31
66
Tulelake (CA)
@
Lost River

6:30pm
55
41
Butte Valley (CA)
@
Chiloquin

7pm
51
48
North Clackamas Christian
@
St. Paul

7pm
40
14
Touchet (WA)
@
Griswold