Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
2023 AOTW Web Ad 234x60 Ad
OSAA_Prizewin_728x90.jpg Ad
2023 AOTW Web Ad 160x600 Ad

2024 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
2
17
Roosevelt
@
Ida B. Wells

5 innings
4:30pm
4
12
Cleveland
@
Lincoln

Ron Tonkin Field
5pm
8
2
Grant
@
Franklin

6A-2 Metro League

5pm
5
6
Jesuit
@
Sunset

5pm
3
4
Mountainside
@
Aloha

5pm
3
12
Southridge
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

5pm
13
6
Liberty
@
Forest Grove

5pm
2
0
McMinnville
@
Newberg

5pm
3
13
Glencoe
@
Century

6 Inn

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
17
3
Central Catholic
@
Reynolds

Reynolds Middle School 5 innings

6A-5 Three Rivers League

5pm
6
1
Tualatin
@
Oregon City

5pm
5
4
Lakeridge
@
Tigard

5:30pm
8
0
West Linn
@
Lake Oswego

6A-6 Central Valley Conference

5pm
7
8
Sprague
@
South Salem

Gilmore Field 12th/Hoyt

Non-League

5pm
8
6
North Salem
@
Springfield

Hamlin Middle School

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
10
12
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

Rutschman Stadium @ Hare Field
5pm
12
1
Canby
@
Hood River Valley

5pm
1
3
La Salle Prep
@
Centennial

5pm
7
4
Putnam
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

3pm
14
2
Ashland
@
North Eugene

5:30pm
12
3
Ashland
@
North Eugene

8 inn.

5A-3 Mid-Willamette Conference

4pm
0
3
McKay
@
Woodburn

6pm
5
14
McKay
@
Woodburn

5pm
5
10
Silverton
@
West Albany

5pm
3
5
Crescent Valley
@
Lebanon

5pm
2
6
South Albany
@
Dallas

4pm
2
3
Central
@
Corvallis

8 innings

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
7
8
Caldera
@
Mountain View

10 inn.
4:30pm
7
12
Bend
@
Ridgeview

4A-2 Tri-Valley Conference

5:30pm
1
2
Crook County
@
The Dalles

Quinton Street Ballpark The Dalles
4pm
3
6
Gladstone
@
Molalla

5pm
1
0
Madras
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

5pm
1
9
Newport
@
North Marion / Gervais

4:30pm
6
5
Stayton
@
Sweet Home

8 innings
4:30pm
5
1
Philomath / Alsea
@
Cascade

4A-5 Skyline Conference

3pm
19
0
Hidden Valley
@
Klamath Union / Crosspoint Christian

Kiger Stadium 5 inn
5pm
13
1
Hidden Valley
@
Klamath Union / Crosspoint Christian

Kiger Stadium 5 inn

3A-5 Far West League

3pm
6
3
South Umpqua
@
Sutherlin

5pm
7
11
South Umpqua
@
Sutherlin

3A-SD1 Special District 1

7:30pm
8
1
Warrenton
@
Westside Christian

Ron Tonkin-Hillsboro
4:30pm
3
2
Valley Catholic
@
Banks

3:30pm
4
6
Neah-Kah-Nie
@
Corbett

4:30pm
11
1
Rainier
@
Catlin Gabel

2A/1A-SD2 Special District 2

3:30pm
8
4
Kennedy
@
Western Christian

5pm
10
0
Kennedy
@
Western Christian

5 inn
4:30pm
1
11
Colton
@
Country Christian / North Clackamas Christian

5 inn.
3:30pm
23
0
Blanchet Catholic
@
Salem Academy

5:30pm
7
0
F
Blanchet Catholic
@
Salem Academy

Forfeit
Forfeit

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
5
7
Camas Valley
@
Oakland

4:30pm
18
2
Umpqua Valley Christian
@
Oakridge

6 innings
4:30pm
4
1
North Douglas / Elkton
@
Lowell

2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
0
13
Elgin
@
Pilot Rock

5 innings

Non-League

4pm
8
3
Irrigon
@
Weston-McEwen / Griswold