OSAA Baseball
2024 Baseball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles
6A-1 Portland Interscholastic League
5pm
1
13
13
Grant
@
Ida B. Wells
5 inn
4:30pm
0
16
16
McDaniel
@
Lincoln
Hillsboro Stadium
5pm
9
3
3
Cleveland
@
Franklin
8 inn
6A-2 Metro League
5pm
2
5
5
Jesuit
@
Westview
5pm
0
4
4
Aloha
@
Beaverton
5pm
0
7
7
Mountainside
@
Sunset
6A-7 Southwest Conference
4:30pm
7
8
8
South Eugene
@
North Medford
10 innings
4:30pm
8
9
9
Grants Pass
@
Willamette
4:30pm
7
8
8
Sheldon
@
South Medford
Harry & David Field
10 innings
Non-League
4pm
2
4
4
Mountain View
@
Barlow
5pm
10
3
3
Tualatin
@
McNary
5pm
0
13
13
Roseburg
@
South Salem
Gilmore Field 12th/Hoyt
5 inn.
4:30pm
6
11
11
Tigard
@
Redmond
5pm
4
2
2
Oregon City
@
Hillsboro
Rutschman Stadium @ Hare Field
5pm
7
1
1
Sprague
@
Clackamas
4pm
6
1
1
Gresham
@
Hood River Valley
5pm
12
9
9
Liberty
@
Southridge
5pm
2
12
12
Bend
@
Lake Oswego
5 inn
5pm
12
0
0
Reynolds
@
Roosevelt
5:30pm
3
0
0
Sandy
@
Lakeridge
7pm
4
1
1
Wilsonville
@
Central Catholic
Walker Stadium
4pm
0
10
10
North Salem
@
Stayton
5A-2 Midwestern League
5pm
4
1
1
North Eugene
@
Eagle Point
5pm
2
8
8
Springfield
@
Churchill
5pm
0
5
5
Ashland
@
Thurston
Non-League
4:30pm
12
0
0
Crater
@
Hidden Valley
6 inn
5pm
7
8
8
Ridgeview
@
Canby
9 innings
4A-1 Cowapa League
7pm
4
0
0
Scappoose
@
St. Helens
Hillsboro Stadium, Hillsboro
5pm
1
3
3
Astoria
@
Tillamook
4A-4 Sky Em League
5pm
2
3
3
Marist Catholic
@
North Bend
5pm
2
9
9
Marshfield
@
Junction City / Triangle Lake
4A-6 Greater Oregon League
2pm
9
6
6
La Grande
@
Baker / Powder Valley
4pm
10
11
11
La Grande
@
Baker / Powder Valley
8 innings
Non-League
4pm
0
2
2
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Molalla
4:30pm
13
0
0
Philomath / Alsea
@
Madras
5pm
4
8
8
Seaside
@
Estacada
4:30pm
5
11
11
Cottage Grove
@
Sweet Home
4:30pm
2
8
8
Pendleton / Nixyaawii
[FR]
@
Stanfield / Echo
3A-4 Mountain Valley Conference
4:30pm
7
5
5
Pleasant Hill
@
Sisters
4:30pm
10
2
2
Creswell
@
Harrisburg
3A-5 Far West League
3pm
10
0
0
Glide
@
Rogue River
5pm
17
2
2
Glide
@
Rogue River
3pm
4
14
14
Brookings-Harbor
@
Douglas
5 inn
2pm
3
13
13
Coquille
@
Sutherlin
6 inn.
4pm
7
14
14
Coquille
@
Sutherlin
5pm
3
10
10
Brookings-Harbor
@
Douglas
6 inn
4pm
3
7
7
North Valley
@
Cascade Christian
Lithia and Driveway Fields #9, Medford
6pm
3
14
14
North Valley
@
Cascade Christian
Lithia and Driveway Fields #9, Medford
4.5 innings
3A-SD1 Special District 1
4:30pm
4
3
3
Warrenton
@
Banks
4:30pm
5
15
15
Neah-Kah-Nie
@
Horizon Christian, Tualatin
5 innings
4:30pm
2
22
22
Catlin Gabel
@
Valley Catholic
5 inn
3:30pm
1
3
3
Rainier
@
Corbett
3A-SD2 Special District 2
4:30pm
21
4
4
Santiam Christian
@
Sheridan
4:30pm
4
8
8
Yamhill-Carlton
@
Taft
5pm
0
10
10
Amity
@
Scio
5 inn.
Non-League
4:30pm
27
0
0
Blanchet Catholic
@
Dayton
5 innings
4pm
9
10
10
South Umpqua
[JV]
@
Days Creek
2A/1A-SD1 Special District 1
3pm
5
6
6
Clatskanie
@
Nestucca
3pm
10
0
0
Knappa
@
St. Paul
6 inn
4:30pm
5
3
3
Portland Christian
@
Vernonia / Jewell
4:30pm
7
8
8
Willamina
@
Gaston
2A/1A-SD3 Special District 3
4:30pm
0
4
4
Culver
@
Regis
2pm
13
9
9
Santiam
@
East Linn Christian
4pm
12
2
2
Santiam
@
East Linn Christian
6 innings
4:30pm
3
4
4
Monroe / Alsea
@
Central Linn
2A/1A-SD4 Special District 4
4:30pm
17
0
0
Myrtle Point
@
Siletz Valley
5 inn
4:30pm
6
4
4
Reedsport
@
Bandon / Pacific
4:30pm
30
1
1
Waldport
@
Eddyville Charter
Waldport High School
5 innings
2A/1A-SD5 Special District 5
4pm
3
16
16
Camas Valley
@
North Douglas / Elkton
Elkton High School
2A/1A-SD6 Special District 6
4pm
15
0
0
Illinois Valley
@
Riddle
5 innings
2A/1A-SD7 Special District 7
4pm
1
19
19
Dufur / South Wasco County
@
Sherman / Condon / Arlington / Wheeler
5 innings
4pm
25
0
0
Grant Union / Prairie City / Monument
@
Elgin
5 inn.
4pm
14
1
1
Heppner / Ione
@
Irrigon
6 inn
4pm
6
2
2
Union / Cove
@
Weston-McEwen / Griswold
Non-League
4:30pm
2
8
8
Kennedy
@
Umpqua Valley Christian
4pm
22
7
7
Lost River
@
Bonanza