Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-6 Mountain Valley Conference

4pm
3
0
Mountain View
@
McKay

25-23, 25-16, 25-22

5A-2 Midwestern League

1:45pm
3
1
Thurston
@
Ashland

23-25, 25-21, 25-23, 25-19
1:15pm
3
2
Willamette
@
Eagle Point

16-25, 16-25, 25-23, 25-19, 15-13
6:45pm
0
3
Springfield
@
North Bend

25-14, 25-9, 25-8

Play-In

4pm
0
3
Phoenix
@
Junction City

25-7, 25-22, 25-9
2pm
0
3
McLoughlin
@
Sweet Home

25-13, 25-10, 25-11

3A-1 Lewis & Clark League

1pm
2
3
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel

N
27-25, 25-21, 24-26, 25-27, 15-8

3A-2 PacWest Conference

4pm
3
2
Scio
@
Amity

14-25, 19-25, 25-21, 28-26, 15-5

3A-3 Coastal Range League

3pm
0
3
Rainier
@
Warrenton

1pm
2
3
Clatskanie
@
Rainier

N

3A-5 Far West League

1pm
0
3
Cascade Christian
@
Sutherlin

N
26-24, 25-23, 25-16

3A-6 Eastern Oregon League

Noon
1
3
Vale
@
Burns

25-20, 25-21, 22-25, 25-18
10am
1
3
Nyssa
@
Vale

25-16, 25-22, 23-25, 25-22

2A-1 Northwest League

3pm
3
1
Vernonia
@
Gaston

25-14, 25-17, 12-25, 25-18
1pm
0
3
Nestucca
@
Portland Christian

N

2A-2 Tri-River Conference

2pm
0
3
Gervais
@
Salem Academy

25-14, 25-14, 25-10

2A-3 Central Valley Conference

11am
0
3
Regis
@
Oakridge

N
25-14, 25-13, 25-20
1pm
3
0
Oakridge
@
Central Linn

25-18, 25-22, 25-14

2A-5 Southern Cascade League

11am
0
3
Lost River
@
Bonanza

25-12, 25-12, 25-18
1:15pm
1
3
Glide
@
Lakeview

25-22, 25-11, 16-25, 25-23

BMC District Tournament

Noon
1
3
Union
@
Grant Union

BMC District Tournament
N
4pm
1
3
Heppner
@
Weston-McEwen

BMC District Tournament
25-17, 19-25, 25-18, 25-13

1A-1 The Valley 10 League

4:30pm
1
3
Damascus Christian
@
North Clackamas Christian

N
25-22, 10-25, 25-18, 25-19
2:45pm
3
2
Open Door Christian Acad.
@
Country Christian

1A-2 Casco League

11am
3
0
Jewell
@
Willamette Valley Christian

25-23, 25-18, 25-21
1:30pm
1
3
Perrydale
@
St. Paul

20-25, 25-11, 25-10, 25-22

1A-3 Mountain West League

10am
3
1
Alsea
@
Triangle Lake

Noon
0
3
Crow
@
Eddyville Charter

25-18, 25-20, 25-22
4pm
0
3
Eddyville Charter
@
Mohawk

N
25-13, 25-18, 25-20

1A-4 Skyline League

11:30am
0
3
Days Creek
@
North Douglas

N
25-15, 25-15, 25-14
1pm
3
0
Days Creek
@
Powers

N
25-18, 25-12, 25-17

Big Sky District Tournament

Noon
0
3
Glenwood / Klickitat
@
South Wasco County

Big Sky District Tournament
N
25-19, 25-19, 25-15
3pm
0
3
South Wasco County
@
Echo

Big Sky District Tournament
25-19, 25-23, 25-18
10am
0
3
Ione / Arlington
@
Echo

Big Sky District Tournament
N
25-23, 25-20, 25-17
7pm
1
3
Glenwood / Klickitat
@
Ione / Arlington

Big Sky District Tournament
N

HDL League Tournament

5pm
1
3
Jordan Valley
@
Crane

HDL League Tournament
N
15-25, 25-19, 25-9, 25-18
10am
0
3
Dayville / Monument
@
Prairie City / Burnt River

HDL League Tournament
N
25-13, 25-7, 25-10
10am
0
3
Harper Charter
@
Adrian

HDL League Tournament
N
25-7, 25-13, 25-10
Noon
2
3
Adrian
@
Jordan Valley

HDL League Tournament
N
25-20, 23-25, 21-25, 25-15, 15-13
1pm
1
3
Prairie City / Burnt River
@
Crane

HDL League Tournament
N
23-25, 25-15, 25-15, 25-14
2:30pm
3
1
Prairie City / Burnt River
@
Adrian

HDL League Tournament
N
19-25, 25-23, 27-25, 25-23

OOL District Tournament

10am
0
3
Imbler
@
Joseph

OOL District Tournament
N
25-8, 25-17, 25-19
10am
0
3
Cove
@
Powder Valley

OOL District Tournament
N
25-18, 25-20, 25-23
12:30pm
2
3
Powder Valley
@
Joseph

OOL District Tournament
N
26-24, 25-14, 20-25, 20-25, 15-13
11:45am
1
3
Cove
@
Imbler

OOL District Tournament
N
25-19, 25-13, 8-25, 25-21

Skyline League District Championship

10am
3
0
Umpqua Valley Christian
@
Powers

Skyline League District Championship
N
25-17, 25-22, 25-11
2:30pm
0
3
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

Skyline League District Championship
N
25-13, 25-16, 25-15

Valley 10 District Championships

12:45pm
0
3
Southwest Christian
@
Open Door Christian Acad.

Valley 10 District Championships
N
25-18, 25-12, 25-11