Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
Recruit Officials Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

Marshfield Tournament

2pm
0
2
Mazama
@
South Medford

Marshfield Tournament
N
25-15, 25-19
4pm
1
2
South Medford
@
North Bend

Marshfield Tournament
N
20-25, 25-21, 15-11

Mountain View Tournament

4pm
1
2
La Salle Prep
@
Nelson

Mountain View Tournament
N
25-21, 13-25, 15-10

SW Washington Volleyball Tournamnet

1:15pm
0
2
Nelson
@
Skyview (WA)

SW Washington Volleyball Tournamnet
N
25-21, 25-19

West Linn Tournament


TBD
0
2
Oregon City
@
Sheldon

West Linn Tournament
N
25-19, 25-20
2:15pm
0
2
Valley Catholic
@
Mountainside

West Linn Tournament
N
25-22, 25-19
1:15pm
2
0
South Salem
@
Oregon City

West Linn Tournament
N
25-23, 25-18

TBD
0
2
Roseburg
@
Clackamas

West Linn Tournament
N
25-14, 25-19
8am
1
2
Sheldon
@
Wilsonville

West Linn Tournament
N
25-20, 23-25, 15-10
12:15pm
2
1
Westview
@
Lakeridge

West Linn Tournament
N
18-25, 25-22, 15-7
3pm
0
2
Central Catholic
@
Jesuit

West Linn Tournament
N
25-18, 25-14
1:30pm
2
0
Jesuit
@
Sprague

West Linn Tournament
N
25-10, 25-16
12:15pm
1
2
Lincoln
@
St. Mary's Academy

West Linn Tournament
N
25-15, 17-25, 15-12

TBD
0
2
Aloha
@
Ida B. Wells

West Linn Tournament
N
25-17, 25-22
1:30pm
2
0
Lake Oswego
@
McNary

West Linn Tournament
N
25-21, 27-25
1pm
2
0
Sunset
@
Crook County

West Linn Tournament
N
25-23, 25-17
1:30pm
1
2
Canby
@
Grant

West Linn Tournament
N
25-23, 19-25, 15-8
1:30pm
2
0
Wilsonville
@
Sprague

West Linn Tournament
N
25-15, 25-16
4pm
2
0
Ida B. Wells
@
Grant

West Linn Tournament
N
25-22, 25-15
3:15pm
2
0
Roseburg
@
Valley Catholic

West Linn Tournament
N
25-22, 25-15
5pm
0
2
Jesuit
@
West Linn

West Linn Tournament
25-22, 25-19
12:15pm
0
2
Sheldon
@
West Linn

West Linn Tournament
25-14, 25-17
4pm
0
2
South Salem
@
West Linn

West Linn Tournament
25-22, 25-16
4pm
2
1
Westview
@
Lake Oswego

West Linn Tournament
N
20-25, 25-21, 15-10
5:30pm
1
2
Westview
@
Clackamas

West Linn Tournament
N
25-21, 25-27, 15-13
3pm
0
2
Lincoln
@
Crook County

West Linn Tournament
N
25-13, 25-20
5pm
0
2
Canby
@
Crook County

West Linn Tournament
N
25-17, 25-18
4pm
1
2
Sunset
@
St. Mary's Academy

West Linn Tournament
N
19-25, 25-12, 15-12
5:15pm
0
2
Ida B. Wells
@
St. Mary's Academy

West Linn Tournament
N
25-19, 25-19
3:30pm
0
2
Wilsonville
@
Central Catholic

West Linn Tournament
N
25-12, 26-24

TBD
2
1
Roseburg
@
McNary

West Linn Tournament
N
22-25, 25-21, 16-14
4:30pm
0
2
Lakeridge
@
McNary

West Linn Tournament
N
25-21, 25-17
4pm
2
0
Clackamas
@
Mountainside

West Linn Tournament
N
25-17, 25-18
5:15pm
0
2
Aloha
@
Canby

West Linn Tournament
N
25-17, 25-12

5A-2 Midwestern League

4:15pm
3
0
Ashland
@
Willamette

Non-League

1:15pm
1
3
North Valley
@
Eagle Point

25-23, 19-25, 25-15, 25-6

Corbett Tournament

7:15am
2
0
Gladstone
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Corbett Tournament
N
25-16, 25-16

Marshfield Tournament

3pm
1
2
Cottage Grove
@
North Bend

Marshfield Tournament
N
23-25, 25-13, 15-10
5pm
1
2
Siuslaw
@
North Bend

Marshfield Tournament
N
25-20, 30-32, 15-11

Mountain View Tournament

2:30pm
1
2
La Salle Prep
@
Camas (WA)

Mountain View Tournament
N
17-25, 25-14, 15-10

Mt. View Tournament


TBD
C
X
L
Hood River Valley
@
TBD (WA)

Mt. View Tournament
N
Mt. View HS, WA

4A-6 Greater Oregon League

2pm (MT)
3
1
McLoughlin
@
Ontario

25-23, 18-25, 25-22, 25-21

Corbett Tournament

8:30am
2
1
Willamina
@
Molalla

Corbett Tournament
N
17-25, 25-20, 15-5
8:30am
2
1
Columbia (White Salmon) (WA)
@
Corbett

Corbett Tournament
29-27, 18-25, 15-12

TBD
C
X
L
Estacada
@
TBD

Corbett Tournament
N
Corbett HS
8:30am
2
1
Stevenson (WA) (WA)
@
Gladstone

Corbett Tournament
N
25-22, 22-25, 15-12

Marshfield Tournament

4pm
2
0
Siuslaw
@
Marshfield

Marshfield Tournament
27-25, 25-21

TBD
1
2
Junction City
@
Siuslaw

Marshfield Tournament
N
25-18, 21-25, 17-15

TBD
2
1
Douglas
@
Phoenix

Marshfield Tournament
N
25-20, 16-25, 15-10
2pm
1
2
Marist Catholic
@
Marshfield

Marshfield Tournament
25-14, 25-27, 15-10

Jamboree


TBD
C
X
L
Hidden Valley
@
Marshfield

Marshfield Tournament
N
Marshfield High School

3A-1 Lewis & Clark League

1:30pm
0
3
Westside Christian
@
Catlin Gabel

25-10, 25-15, 25-22

3A-2 PacWest Conference

4pm
3
0
F
Scio
@
Yamhill-Carlton

Forfeit

3A-4 Mountain Valley Conference

1:30pm
3
1
Santiam Christian
@
Creswell

25-16, 16-25, 25-23, 25-17

3A-6 Eastern Oregon League

11am
1
0
F
Burns
@
Riverside

Forfeit
3pm
1
0
F
Nyssa
@
Riverside

Forfeit
11am
3
0
Nyssa
@
Irrigon

25-20, 29-27, 25-23
2pm
3
0
Vale
@
Irrigon

25-23, 25-12, 25-13
11:30am
3
0
Vale
@
Umatilla

25-9, 25-13, 25-6

Non-League

5pm
C
X
L
Rainier
@
Dayton

1pm
C
X
L
Toledo
@
Dayton

3pm
C
X
L
Rainier
@
Toledo

Dayton HS
2pm
0
3
Nasalle (WA)
@
Warrenton

25-23, 25-16, 25-14

Corbett Tournament

5pm
0
2
Columbia (White Salmon) (WA)
@
Willamina

Corbett Tournament
N
25-19, 25-17

Marshfield Tournament

3pm
2
0
Bandon
@
Brookings-Harbor

Marshfield Tournament
N
25-19, 25-17

TBD
C
X
L
South Umpqua
@
TBD

Marshfield Tournament
Marshfield High School
3pm
1
2
Myrtle Point
@
Douglas

Marshfield Tournament
N
6pm
2
1
Douglas
@
Reedsport

Marshfield Tournament
N
22-25, 25-5, 15-12

2A-1 Northwest League

3:30pm
3
0
Faith Bible
@
Mannahouse Christian Acad.

25-11, 25-21, 27-25
2:30pm
3
0
Neah-Kah-Nie
@
Columbia Christian

25-11, 25-14, 25-19
2:30pm
0
3
Knappa
@
Gaston

2:30pm
0
3
Nestucca
@
Vernonia

25-11, 25-8, 25-16

2A-5 Southern Cascade League

1:30pm
1
3
Glide
@
Lakeview

25-13, 25-23, 18-25, 25-15

2A-6 Blue Mountain Conference

1:30pm
1
3
Pilot Rock
@
Enterprise

25-12, 25-11, 15-25, 25-9
3pm
3
0
Grant Union
@
Pilot Rock

25-9, 25-10, 25-13
Noon
3
0
Grant Union
@
Enterprise

25-16, 25-17, 25-12

Non-League

5pm
1
3
Union
@
Powder Valley

25-11, 25-20, 22-25, 25-11

Marshfield Tournament

2pm
2
0
Reedsport
@
Del norte (CA)

Marshfield Tournament
N
25-15, 25-20
4pm
0
2
Bandon
@
Reedsport

Marshfield Tournament
N
25-19, 25-17

1A-5 Mountain Valley League

3:30pm
3
2
Prospect Charter
@
Chiloquin

21-25, 21-25, 25-23, 25-20, 15-10
2pm
C
X
L
Prospect Charter
@
Crosspoint Christian

5pm
3
0
F
Chiloquin
@
Crosspoint Christian

Forfeit

1A-6 Big Sky League

5pm
3
0
Echo
@
Mitchell / Spray / Wheeler

25-16, 25-13, 25-15

1A-7 Old Oregon League

10am
0
3
Griswold
@
Joseph

25-8, 25-8, 25-13
1pm
0
3
Nixyaawii
@
Joseph

25-12, 25-6, 25-14
1pm
3
1
Imbler
@
Cove

26-24, 23-25, 25-20, 25-11
1pm
1
3
Griswold
@
Wallowa

22-25, 25-17, 25-23, 25-23
2pm
0
3
Pine Eagle
@
Elgin

25-15, 25-11, 25-8
4pm
0
3
Pine Eagle
@
Elgin

25-19, 25-17, 25-8
10am
2
3
Nixyaawii
@
Wallowa

25-17, 25-19, 19-25, 26-28, 15-11

1A-8 High Desert League

1pm (MT)
3
0
Jordan Valley
@
Prairie City / Burnt River

25-22, 25-11, 26-24

TBD
C
X
L
Crane
@
Huntington

Non-League

11:30am
0
3
South Wasco County
@
Open Door Christian Acad.

25-23, 25-21, 25-9