Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Ad Name 1635365381 Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
3
0
Mountainside
@
Aloha

6:45pm
0
3
Southridge
@
Sunset

25-9, 25-10, 25-15
6:45pm
0
3
Beaverton
@
Jesuit

25-13, 25-6, 25-10

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
0
3
Lake Oswego
@
West Linn

25-9, 25-13, 25-19
6:30pm
0
3
St. Mary's Academy
@
Lakeridge

25-23, 25-9, 25-16
6:30pm
2
3
Canby
@
Tigard

18-25, 9-25, 26-24, 25-15, 15-9
6:30pm
0
3
Tualatin
@
Oregon City

25-11, 25-14, 25-16

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
3
0
South Salem
@
Mountain View

25-18, 25-15, 25-20
6:30pm
3
1
West Salem
@
Summit

25-20, 25-22, 14-25, 25-17
6:30pm
3
0
Bend
@
Sprague

25-23, 25-18, 25-19
6:30pm
0
3
McKay
@
McNary

25-19, 25-20, 25-17

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
2
3
North Medford
@
Sheldon

23-25, 16-25, 25-22, 25-18, 19-17
6:45pm
0
3
South Eugene
@
Roseburg

25-19, 25-22, 25-13
6:45pm
1
3
Grants Pass
@
South Medford

23-25, 25-22, 25-10, 25-17

5A-2 Midwestern League

6:45pm
1
3
Springfield
@
Thurston

27-25, 14-25, 25-20, 12-25
6:45pm
0
3
Eagle Point
@
North Bend

25-12, 25-20, 25-20
6:45pm
1
3
Crater
@
Churchill

25-15, 25-20, 18-25, 25-13

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
3
0
West Albany
@
Lebanon

25-9, 25-10, 25-14
6:30pm
3
2
Silverton
@
Crescent Valley

25-13, 19-25, 22-25, 25-19, 15-7
6:30pm
1
3
North Salem
@
Central

25-21, 23-25, 25-18, 25-13
6pm
0
3
Corvallis
@
South Albany

25-11, 25-22, 25-18

Non-League

6pm
3
1
Pendleton
@
La Grande

22-25, 25-22, 25-22, 25-9

4A-1 Cowapa League

6:30pm
0
3
Banks
@
Tillamook

27-25, 25-21, 25-14
6:30pm
3
2
Astoria
@
Seaside

25-19, 22-25, 20-25, 25-23, 15-8

4A-3 Oregon West Conference

6pm
3
0
Sisters
@
Stayton

25-15, 25-13, 25-19
6pm
3
2
Sweet Home
@
Philomath

25-15, 25-27, 27-29, 25-19, 15-13
6pm
3
2
Newport
@
Woodburn

25-15, 25-27, 25-14, 19-25, 15-8

4A-4 Sky Em League

6:45pm
3
2
Cottage Grove
@
Siuslaw

23-25, 13-25, 25-14, 25-21, 15-10
6:45pm
3
1
Marist Catholic
@
Elmira

25-18, 25-20, 18-25, 25-22
6:45pm
3
2
Junction City
@
Marshfield

20-25, 25-20, 20-25, 25-21, 15-12

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
0
3
Klamath Union
@
Henley

25-13, 25-15, 25-22
6:30pm
0
3
Hidden Valley
@
Mazama

25-11, 25-15, 25-20
6:30pm
3
0
Phoenix
@
North Valley

25-15, 25-11, 25-13

Non-League

5:30pm
3
1
McLoughlin
@
Umatilla

9-25, 25-13, 25-14, 25-21

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
3
0
Oregon Episcopal
@
Westside Christian

6pm
3
0
Riverdale
@
De La Salle North Catholic

27-25, 25-19, 25-9
6pm
3
0
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

25-18, 25-19, 25-21

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
1
3
Amity
@
Dayton

26-24, 25-20, 17-25, 25-20
6pm
C
X
L
Scio
@
Yamhill-Carlton

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
3
1
Willamina
@
Warrenton

25-22, 25-14, 20-25, 25-14

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
1
3
Harrisburg
@
Santiam Christian

25-18, 22-25, 25-22, 25-23
6pm
1
3
La Pine
@
Creswell

20-25, 25-15, 25-20, 25-16

3A-5 Far West League

6pm
3
0
Sutherlin
@
Douglas

25-16, 25-13, 25-7
6pm
0
3
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

25-16, 25-19, 25-18
6pm
1
3
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

25-19, 23-25, 25-18, 25-17

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
3
0
Burns
@
Vale

25-11, 25-14, 25-20
6pm
3
1
Irrigon
@
Riverside

25-23, 25-22, 12-25, 25-18

Non-League

6pm (MT)
3
0
Nyssa
@
Adrian

25-13, 25-17, 25-15
6:30pm
3
1
Pleasant Hill
@
Blanchet Catholic

24-26, 25-23, 25-19, 25-20

2A-1 Northwest League

6:30pm
0
3
Nestucca
@
Gaston

25-10, 25-19, 25-16
6:30pm
3
0
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

25-12, 25-12, 25-9
6:30pm
0
3
Faith Bible
@
Knappa

25-9, 25-19, 25-13
5pm
3
0
Vernonia
@
Columbia Christian

25-9, 25-9, 25-6

2A-3 Central Valley Conference

6pm
3
1
Oakridge
@
Regis

25-19, 25-16, 23-25, 25-17
6pm
0
3
Oakland
@
Monroe

25-9, 25-13, 25-14
6pm
0
3
Jefferson
@
Lowell

25-8, 25-11, 25-15
6pm
3
0
Central Linn
@
East Linn Christian Acad.

25-23, 25-3, 25-19

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
0
3
F
Illinois Valley
@
Glide

Forfeit
5:15pm
2
3
Lakeview
@
Lost River

21-25, 25-17, 11-25, 25-23, 17-15
5:15pm
0
3
Rogue River
@
Bonanza

25-14, 25-19, 25-15

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
0
3
Pilot Rock
@
Weston-McEwen

25-13, 25-12, 25-11

Non-League

5pm
C
X
L
Enterprise
@
Cove

5:30pm
3
0
Crane
@
Grant Union

25-9, 25-23, 25-15

1A-1 The Valley 10 League

6pm
2
3
Open Door Christian Acad.
@
Country Christian

25-21, 24-26, 9-25, 25-18, 15-7
6pm
3
0
Damascus Christian
@
Southwest Christian

25-7, 25-8, 25-8

1A-2 Casco League

6pm
3
0
Crosshill Christian
@
C.S. Lewis Academy

25-14, 25-8, 25-6
4pm
3
0
Perrydale
@
Livingstone Adventist Acad.

6pm
3
0
Willamette Valley Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

25-20, 25-11, 25-18
6pm
0
3
Falls City
@
St. Paul

25-3, 25-11, 25-3

1A-3 Mountain West League

6pm
0
3
Alsea
@
Mohawk

25-16, 25-14, 25-13
6pm
3
0
Eddyville Charter
@
Triangle Lake

1A-4 Skyline League

6pm
1
3
Riddle
@
Camas Valley

25-9, 25-15, 19-25, 25-16
6pm
3
2
Yoncalla
@
Elkton

6pm
0
3
Glendale
@
New Hope Christian

25-15, 25-19, 25-10
6pm
0
3
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

25-12, 25-14, 25-16
6pm
3
0
Powers
@
Pacific

25-12, 25-15, 25-7

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
3
0
Trinity Lutheran
@
Gilchrist

25-14, 25-6, 25-8
5pm
3
0
North Lake
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

5pm
3
1
Sherman
@
Bickleton

23-25, 25-12, 25-18, 25-17
3:30pm
3
0
Dufur
@
Lyle / Wishram

5pm
3
1
Condon
@
Mitchell / Spray / Wheeler

5pm
0
3
Ione / Arlington
@
Echo

25-13, 25-9, 25-17
5pm
1
3
Glenwood / Klickitat
@
South Wasco County

23-25, 25-20, 25-17, 25-19

1A-7 Old Oregon League

5pm
0
3
Wallowa
@
Joseph

25-11, 25-9, 25-13