Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Pacific Office Automation - 1 Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
0
3
Cleveland
@
Lincoln

30-28, 25-21, 25-19
6:30pm
3
0
McDaniel
@
Jefferson, Portland

25-20, 25-21, 25-17
6:30pm
0
3
Ida B. Wells
@
Grant

25-23, 25-21, 25-19
6:30pm
3
0
Roosevelt
@
Benson

25-10, 25-10, 25-11

6A-2 Metro League

6:45pm
2
3
Mountainside
@
Westview

25-21, 21-25, 25-16, 24-26, 15-9
6:45pm
0
3
Southridge
@
Beaverton

25-23, 28-26, 25-13
6:45pm
0
3
Sunset
@
Jesuit

25-8, 25-18, 25-11

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
0
3
McMinnville
@
Sherwood

25-16, 25-9, 25-14
6:45pm
3
0
Newberg
@
Liberty

25-23, 25-15, 25-16
6:45pm
0
3
Forest Grove
@
Glencoe

26-24, 25-15, 25-18

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
0
3
McKay
@
West Salem

25-8, 25-6, 26-24
6:30pm
0
3
McNary
@
Bend

25-15, 25-22, 25-8
6:30pm
0
3
Sprague
@
South Salem

25-22, 25-18, 25-19

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
3
1
Sheldon
@
North Medford

25-16, 21-25, 25-15, 25-15
6:45pm
3
0
Roseburg
@
South Eugene

25-18, 25-19, 29-27

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
2
3
St. Helens
@
Parkrose

18-25, 25-19, 18-25, 25-19, 15-13
6:45pm
0
3
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

25-14, 25-15, 25-22
6:45pm
0
3
Hillsboro
@
Wilsonville

25-17, 25-11, 25-20
6:45pm
3
0
La Salle Prep
@
Scappoose

25-13, 25-7, 25-9

5A-2 Midwestern League

6:45pm
3
2
North Bend
@
Thurston

22-25, 25-15, 21-25, 25-16, 16-14
5:45pm
0
3
Eagle Point
@
North Eugene

25-15, 25-20, 25-10
6:45pm
3
0
Churchill
@
Springfield

25-18, 25-22, 25-19
6:45pm
1
3
Ashland
@
Crater

23-25, 25-19, 29-27, 25-17

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
3
0
Dallas
@
Central

25-18, 26-24, 26-24
6:30pm
3
0
West Albany
@
North Salem

25-18, 25-15, 25-9
6:30pm
3
2
Crescent Valley
@
Silverton

21-25, 10-25, 25-17, 25-17, 15-13
6:30pm
1
3
South Albany
@
Corvallis

17-25, 25-18, 25-11, 27-25

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
0
3
Hood River Valley
@
Ridgeview

25-6, 25-15, 25-5
6:30pm
1
3
The Dalles
@
Crook County

24-26, 25-13, 25-17, 25-11

Non-League

6pm
3
2
Willamette
@
Elmira

20-25, 25-22, 24-26, 25-17, 15-12

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
0
3
Madras
@
Molalla

25-13, 25-10, 25-18
6pm
3
0
North Marion
@
Corbett

25-22, 25-23, 25-21
6pm
2
3
Gladstone
@
Estacada

25-12, 25-22, 21-25, 22-25, 22-20

4A-3 Oregon West Conference

6pm
0
3
Woodburn
@
Cascade

25-15, 25-13, 25-20
5:30pm
3
0
Sisters
@
Newport

25-8, 25-13, 25-20
6pm
1
3
Stayton
@
Sweet Home

25-8, 21-25, 25-12, 25-23

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
3
1
Henley
@
Klamath Union

6:30pm
3
0
Mazama
@
Hidden Valley

25-11, 25-14, 25-19
6:30pm
0
3
North Valley
@
Phoenix

25-21, 25-16, 25-14

Non-League

6:30pm
1
3
Warrenton
@
Banks

6:30pm
3
0
Yamhill-Carlton
@
Seaside

25-13, 25-14, 25-12
6pm
0
3
Marist Catholic
@
Philomath

25-15, 25-19, 25-17
5pm
C
X
L
Umatilla
@
La Grande [JV]

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
0
3
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

25-9, 25-16, 25-4
6pm
3
0
Horizon Christian, Tualatin
@
Riverdale

25-10, 25-14, 25-18

3A-5 Far West League

6pm
0
3
Douglas
@
Sutherlin

25-14, 25-8, 26-24
6pm
3
2
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

18-25, 25-16, 25-13, 23-25, 15-6
6pm
3
0
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

25-10, 25-23, 25-22

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
1
3
Riverside
@
Irrigon

25-15, 25-14, 23-25, 25-13
6pm (MT)
1
3
Nyssa
@
Vale

25-13, 17-25, 25-15, 25-22

Non-League

6:30pm
C
X
L
Clatskanie
@
Dayton

6pm
3
0
Burns
@
La Pine

27-25, 25-22, 25-8
6pm
3
2
Amity
@
Rainier

25-21, 25-9, 21-25, 22-25, 15-11

2A-1 Northwest League

7pm
3
0
Portland Christian
@
Faith Bible

25-11, 25-17, 25-12
6:30pm
3
1
Mannahouse Christian Acad.
@
Columbia Christian

25-23, 21-25, 27-25, 25-18
6:30pm
0
3
Nestucca
@
Knappa

25-15, 25-19, 25-19

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
3
0
Western Christian
@
Kennedy

25-17, 25-19, 25-16
5:30pm
0
3
Sheridan
@
Salem Academy

25-16, 25-17, 25-13
5pm
3
0
Culver
@
Santiam

25-17, 25-15, 25-17

2A-3 Central Valley Conference

6pm
3
0
Oakridge
@
East Linn Christian Acad.

25-7, 25-16, 25-6

2A-4 Sunset Conference

6pm
3
0
Coquille
@
Gold Beach

25-17, 25-16, 25-23
6pm
1
3
Bandon
@
Toledo

18-25, 25-13, 25-17, 25-13
6pm
C
X
L
Waldport
@
Reedsport

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
3
0
Glide
@
Illinois Valley

25-15, 25-10, 25-6
5:15pm
1
3
Lost River
@
Lakeview

25-18, 23-25, 25-18, 25-23
5:15pm
3
0
Bonanza
@
Rogue River

25-10, 25-18, 25-13

2A-6 Blue Mountain Conference

5pm
0
3
Pilot Rock
@
Weston-McEwen

25-16, 25-22, 25-9
5pm
3
0
Grant Union
@
Heppner

25-21, 25-16, 25-17
5pm
0
3
Union
@
Stanfield

25-18, 25-14, 25-13

Non-League

6pm
0
3
Delphian
@
Perrydale

25-21, 25-12, 25-14

1A-2 Casco League

6pm
3
1
Willamette Valley Christian
@
Jewell

25-15, 19-25, 25-18, 25-19
6pm
0
3
Falls City
@
Crosshill Christian

25-23, 25-13, 25-11
6pm
0
3
C.S. Lewis Academy
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-3 Mountain West League

6pm
1
3
Siletz Valley
@
Alsea

25-10, 13-25, 25-23, 25-17
6pm
0
3
Mapleton
@
Mohawk

25-7, 25-17, 25-11
6pm
C
X
L
Triangle Lake
@
Crow

1A-4 Skyline League

6pm
0
3
Days Creek
@
Umpqua Valley Christian

25-19, 25-19, 25-14
6pm
3
0
Elkton
@
New Hope Christian

25-11, 25-18, 25-21
6pm
0
3
Pacific
@
North Douglas

25-3, 25-6, 25-12

1A-6 Big Sky League

5pm
0
3
Bickleton
@
Sherman

25-12, 25-17, 25-15
5pm
0
1
Lyle / Wishram
@
Dufur

5pm
0
3
Mitchell / Spray / Wheeler
@
Condon

5pm
3
0
Echo
@
Ione / Arlington

25-16, 25-14, 25-17
5pm
3
0
South Wasco County
@
Glenwood / Klickitat

25-12, 25-23, 25-6

1A-7 Old Oregon League

6pm
2
3
Cove
@
Imbler

25-20, 25-22, 15-25, 23-25, 15-9