Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ORANG_STA_234x60.jpg Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
Glencoe
@
McMinnville

7pm
Liberty
@
Century

7pm
Sherwood
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

6:15pm
Gresham
@
Sandy

7:30pm
Barlow
@
David Douglas

6:45pm
Central Catholic
@
Centennial

Centennial Middle School
6:45pm
Reynolds
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

7pm
Tigard
@
Canby

6:30pm
Oregon City
@
Lake Oswego

Broadcast Coverage
7pm
Tualatin
@
West Linn

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Grants Pass
@
South Medford

6:45pm
North Medford
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Scappoose
@
St. Helens

7pm
Hillsboro
@
La Salle Prep

7pm
Putnam
@
Parkrose

7pm
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Crater
@
Ashland

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Redmond
@
Pendleton

Warberg Court
6:30pm
Hood River Valley
@
Crook County

Non-League

6:30pm
North Bend
@
Myrtle Point

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Molalla
@
Gladstone

6pm
Estacada
@
North Marion

6pm
Madras
@
Corbett

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Siuslaw
@
Marshfield

6:45pm
Junction City
@
Marist Catholic

6:45pm
Elmira
@
Cottage Grove

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
Scio
@
Yamhill-Carlton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

Broadcast Coverage
6pm
Santiam Christian
@
La Pine

Broadcast Coverage

3A-5 Far West League

6pm
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

6pm
Cascade Christian
@
Sutherlin

6pm
St. Mary's, Medford
@
Douglas

Non-League

3:30pm
Willamina
@
Amity

Dayton High School

3 way

6:30pm
Amity
@
Dayton

3 way
N
Dayton High School
3:30pm
Willamina
@
Dayton

3 way
N
Dayton High School

2A-1 Northwest League

6:30pm
Faith Bible
@
Mannahouse Christian Acad.

6:30pm
Gaston
@
Knappa

Broadcast Coverage
6:30pm
Vernonia
@
Neah-Kah-Nie

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Monroe
@
Jefferson

6pm
Oakland
@
Regis

6pm
Oakridge
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Reedsport
@
Bandon

1A-2 Casco League

6pm
C.S. Lewis Academy
@
St. Paul

6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Willamette Valley Christian

6pm
Falls City
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

6pm
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

6pm
Mohawk
@
Crow

1A-5 Mountain Valley League


TBD
Trinity Lutheran
@
TBD

Central Christian

TBD
North Lake / Paisley
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

5pm
Bickleton
@
Ione / Arlington

5:30pm
Sherman
@
Echo

Central Christian Tourney


TBD
Prospect Charter
@
TBD

Central Christian Tourney
N
Central Christian

TBD
Chiloquin
@
TBD

Central Christian Tourney
Central Christian