Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Season 2 Schedules by Sport
Football | Volleyball Soccer: Boys | Girls Cross Country: Boys | Girls
Season 2 Plan Books
Football | Volleyball | Soccer | Cross Country

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
3
2
Century
@
Sherwood

7:15pm
1
3
Forest Grove
@
Liberty

17-25, 25-20, 25-20, 25-17
7pm
1
3
Newberg
@
Glencoe

25-21, 21-25, 25-16, 25-14

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
0
3
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

25-22, 25-19, 25-15
7pm
3
0
Parkrose
@
Hillsboro

26-24, 25-14, 25-6
7pm
0
3
St. Helens
@
Putnam

25-23, 25-21, 32-30
7pm
0
3
La Salle Prep
@
Wilsonville

32-30, 25-10, 25-22

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
3
1
Hood River Valley
@
Redmond

25-13, 13-25, 25-17, 25-23

Non-League


TBD
C
X
L
North Bend
@
Cottage Grove

4A-1 Cowapa League

5:30pm
3
0
Valley Catholic
@
Seaside

25-11, 25-10, 25-21
5:30pm
1
3
Banks
@
Astoria

25-19, 6-25, 25-9, 25-22

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
1
3
Estacada
@
Gladstone

25-14, 25-22, 19-25, 25-23
6pm
3
2
Corbett
@
North Marion

15-25, 21-25, 25-17, 25-21, 15-10

4A-4 Sky Em League

6:45pm
3
1
Marist Catholic
@
Siuslaw

25-22, 25-14, 17-25, 25-17
6:45pm
3
0
Junction City
@
Elmira

25-14, 25-12, 25-11

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
3
0
Henley
@
Klamath Union

Non-League

5pm
3
2
Burns
@
Baker

25-21, 23-25, 19-25, 25-8, 15-10
6pm (MT)
3
0
La Grande
@
Vale

26-24, 25-18, 25-22

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
3
1
Amity
@
Yamhill-Carlton

19-25, 25-19, 25-19, 25-18
6:30pm
2
3
Blanchet Catholic
@
Scio

21-25, 15-25, 25-17, 25-14, 15-5

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
3
2
Rainier
@
Clatskanie

25-22, 22-25, 29-31, 25-20, 15-12

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
3
0
Creswell
@
Pleasant Hill

25-16, 25-22, 25-16
6pm
3
0
Harrisburg
@
La Pine

25-19, 25-17, 25-18

3A-5 Far West League

6pm
C
X
L
Douglas
@
Sutherlin

6pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

6pm
3
0
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

25-14, 25-23, 25-14

Non-League

6pm
0
3
Neah-Kah-Nie
@
Warrenton

25-20, 25-21, 25-18
5pm
3
1
Weston-McEwen
@
Irrigon

25-23, 16-25, 25-12, 25-19
6:30pm
1
3
Riverside
@
Pilot Rock

2A-1 Northwest League

6:30pm
3
2
Vernonia
@
Knappa

25-21, 23-25, 19-25, 25-22, 15-13
6:30pm
3
0
Gaston
@
Nestucca

25-8, 25-16, 25-20

2A-3 Central Valley Conference

6pm
0
3
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

25-16, 25-19, 25-13
6pm
C
X
L
Lowell
@
Monroe

6pm
0
3
Jefferson
@
Regis

25-14, 25-10, 26-24
6pm
C
X
L
Oakridge
@
Oakland

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
C
X
L
Illinois Valley
@
Lakeview

1A-7 Old Oregon League

6pm
3
0
Union
@
Elgin

25-16, 25-19, 25-8

Non-League

5:15pm
3
0
Lost River
@
Chiloquin

25-17, 25-11, 25-7
6pm
3
0
Gold Beach
@
Pacific

25-10, 25-15, 25-15

1A-1 The Valley 10 League

6pm
0
3
Open Door Christian Acad.
@
Country Christian

25-19, 25-22, 25-17
6pm
0
3
Southwest Christian
@
Valor Christian

25-14, 25-6, 25-10

1A-2 Casco League

6pm
0
3
Perrydale
@
St. Paul

25-14, 25-20, 25-12

1A-3 Mountain West League

6pm
1
3
Siletz Valley
@
Eddyville Charter

1A-4 Skyline League

6pm
L
I
V
E
North Douglas
@
Yoncalla

6pm
C
X
L
Umpqua Valley Christian
@
Elkton

Broadcast Coverage
6pm
L
I
V
E
New Hope Christian
@
Days Creek

1A-6 Big Sky League

5pm
0
3
Bickleton
@
Mitchell / Spray

25-17, 25-12, 25-23
5:30pm
2
3
Condon
@
Echo

5pm
2
3
Sherman
@
Ione / Arlington

23-25, 25-17, 25-18, 24-26, 15-9
5pm
0
3
Glenwood / Klickitat
@
Dufur

25-6, 25-11, 25-15

1A-7 Old Oregon League

5pm
1
3
Cove
@
Wallowa

25-20, 25-16, 22-25, 25-19

Non-League

6pm
3
0
Jewell
@
Livingstone Adventist Acad.

5pm
0
3
Griswold
@
Nixyaawii