Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_web-ad_RTA_Spring2024_234x60 Ad
TTT Web Ad 2023-24-728x90 Ad
Ad Name OnPoint_Membership_160x600 Ad

2024 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Lincoln
@
McDaniel

Senior Night
7pm
Franklin
@
Roosevelt

6A-4 Mt. Hood Conference

4pm
Gresham
@
Reynolds

6:30pm
Barlow
@
Sandy

7pm
Nelson
@
Clackamas

6:30pm
David Douglas
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field

6A-5 Three Rivers League

7pm
Tigard
@
Lakeridge

7:30pm
St. Mary's Academy
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7:30pm
West Linn
@
Lake Oswego

6A-6 Central Valley Conference

7pm
West Salem
@
McNary

Broadcast Coverage
7:15pm
North Salem
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6pm
North Medford
@
Willamette

6:30pm
South Eugene
@
South Medford

6:30pm
Roseburg
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

7pm
Canby
@
Hood River Valley

7pm
Centennial
@
La Salle Prep

7pm
Parkrose
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

5:30pm
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Corvallis
@
Central

7pm
Woodburn
@
McKay

7pm
Dallas / Perrydale
@
South Albany

7pm
Lebanon
@
West Albany

7pm
Silverton
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

4pm
Bend
@
Mountain View

7pm
Ridgeview
@
Caldera

6pm
Redmond
@
Summit

4A-1 Cowapa League

7pm
Scappoose
@
Tillamook

4:15pm
St. Helens
@
Rainier / Clatskanie

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Molalla
@
Gladstone

5pm
Estacada
@
The Dalles

Wahtonka Campus

4A-3 Oregon West Conference

4pm
Sweet Home
@
North Marion

6pm
Stayton
@
Newport

Broadcast Coverage
4pm
Philomath
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

5pm
Marshfield
@
Cottage Grove

5pm
North Bend
@
Junction City

4A-6 Greater Oregon League

4pm
Ontario
@
Pendleton / Weston-McEwen

6pm
Baker / Powder Valley
@
La Grande

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4pm
Valley Catholic
@
Trout Lake / Glenwood

4:30pm
Corbett
@
Catlin Gabel

5:30pm
Portland Christian
@
Westside Christian

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Santiam Christian
@
Siuslaw

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Coquille / Myrtle Point
@
South Umpqua

4pm
Cascade Christian
@
Sutherlin

4pm
Douglas
@
South Umpqua

4pm
Glide
@
Rogue River

Beck Field 300 Berglund St, Rogue River, OR 97537
4pm
Douglas
@
St. Mary's, Medford

Lithia & Driveway Fields, Field #14

Non-League

4:30pm
Banks
@
Dayton

6:30pm
Illinois Valley
@
North Valley

Senior Night