Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSC_Web-Ads_234x60 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
ODNC_160x600 web V2 Ad

2023 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-2 Metro League

7:30pm
0
8
Aloha
@
Jesuit

7pm
0
2
Beaverton
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7pm
0
8
Liberty
@
Forest Grove

7pm
2
2
Glencoe
@
McMinnville

Non-League

7pm
0
0
Tigard
@
Camas (WA)

5A-1 Northwest Oregon Conference

4pm
5
0
Putnam
@
Parkrose

7pm
0
6
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

6:30pm
1
3
Churchill
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
2
1
Crescent Valley
@
Woodburn

6pm
4
0
Corvallis
@
Lebanon

7:15pm
0
7
South Albany
@
Silverton

4A-1 Cowapa League

6:30pm
0
2
Astoria
@
Scappoose

7:15pm
1
1
St. Helens
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:15pm
0
1
Tillamook
@
Rainier / Clatskanie

Rainier High School

4A-3 Oregon West Conference

4pm
0
8
Sweet Home
@
North Marion

4pm
0
8
Stayton
@
Philomath

6pm
1
4
Cascade
@
Newport

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
0
6
Phoenix
@
Henley

6:30pm
1
1
Hidden Valley / New Hope Christian
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm
6
0
Ontario
@
Baker / Powder Valley

4pm
1
0
Pendleton / Weston-McEwen
@
La Grande

Eastern Oregon University

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6pm
7
0
Valley Catholic
@
Corbett

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6:15pm
3
1
Western Christian
@
Taft

@ Taft HS in Lincoln City
4:15pm
1
7
Gervais / Kennedy
@
Amity

5:15pm
0
4
Sheridan / Willamina
@
Blanchet Catholic

4:15pm
4
0
Yamhill-Carlton
@
Salem Academy

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6pm
2
2
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

3pm
7
0
Elmira
@
La Pine

4:30pm
4
0
Sisters
@
Siuslaw

Hans Petersen Memorial Field
4:30pm
0
1
Creswell
@
Central Linn / East Linn Christian

Central Linn Elementary School

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
0
1
St. Mary's, Medford
@
North Valley

4pm
0
6
Cascade Christian
@
Sutherlin

2pm
0
4
Lakeview
@
Brookings-Harbor

N
Grants Pass
2pm
3
2
Lost River / Bonanza
@
Coquille / Myrtle Point

N
North Valley High School

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

5:30pm (MT)
7
2
Four Rivers
@
Nyssa

5pm
0
7
Umatilla
@
Riverside