Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
2021_Scholar Program_234x60.png Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page

2020 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-2 Metro League

7pm
0
3
Aloha
@
Beaverton

7:45pm
2
0
Sunset
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

7pm
4
3
McMinnville
@
Century

7pm
3
0
Forest Grove
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7:15pm
0
1
Newberg
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

4pm
5
0
Clackamas
@
Reynolds

Hoodview Park # 2
6:30pm
0
7
Gresham
@
Central Catholic

Delta Park - Strasser

6A-5 Three Rivers League

6:15pm
0
5
Tigard
@
St. Mary's Academy

Buckman Field

6A-6 Mountain Valley Conference

7:30pm
0
5
Sprague
@
West Salem

5:30pm
3
0
South Salem
@
McKay

Non-League

7:30pm
0
4
North Salem
@
McNary

7pm
3
0
Grants Pass
@
Crater

7pm
0
6
Franklin
@
Mountainside

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
0
4
St. Helens
@
Hillsboro

7pm
2
5
Putnam
@
La Salle Prep

7pm
0
3
Scappoose
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
1
0
Woodburn
@
West Albany

7pm
2
1
Corvallis
@
Crescent Valley

7:15pm
1
1
Silverton
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

4pm
0
2
Pendleton
@
Redmond

6:30pm
0
0
Ridgeview
@
Hood River Valley

Hood River Valley High School
4:30pm
C
X
L
Crook County
@
The Dalles / Dufur

Non-League

5pm
0
2
North Bend
@
Marist Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
3
3
Estacada
@
Molalla

6pm
0
5
Corbett
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
0
4
Stayton
@
Sisters

4A-4 Sky Em League

6:30pm
4
0
Marshfield
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
0
0
Mazama
@
Henley

6pm
0
1
North Valley
@
Hidden Valley

4:30pm
1
6
Phoenix
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

4pm
1
6
Ontario
@
Baker / Powder Valley

Non-League

4pm
0
5
Four Rivers
@
La Grande [JV]

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6:30pm
0
8
Portland Adventist Acad.
@
Catlin Gabel

7pm
0
1
Portland Christian
@
Westside Christian

6:30pm
0
8
Riverdale
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4pm
0
2
Amity / Perrydale
@
Salem Academy

4:15pm
0
0
Dayton
@
Blanchet Catholic

4pm
1
5
Gervais
@
Yamhill-Carlton

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

6pm
0
8
South Umpqua
@
Sutherlin