Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
SnapMS_OSAA_234x60.jpg Ad

2020 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:30pm
Madison
@
Lincoln

Jefferson High School
7:30pm
Wilson
@
Franklin

6A-3 Pacific Conference

7pm
Forest Grove
@
McMinnville

7pm
Century
@
Glencoe

Hare Field - Turf

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
Clackamas
@
Central Catholic

Delta Park - Strasser
6:30pm
Gresham
@
David Douglas

6A-7 Southwest Conference

6pm
Roseburg
@
South Medford

Non-League

6pm
Mountain View
@
Sisters

4pm
Ashland
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
6:30pm
Eagle Point
@
Grants Pass

6pm
Bend
@
Ridgeview

4pm
Barlow
@
Grant

Delta Park/Strasser Field

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Wilsonville
@
Putnam

7pm
Scappoose
@
Hillsboro

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
St. Helens

4pm
La Salle Prep
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
Lebanon
@
Central

7:15pm
West Albany
@
South Albany

7:30pm
Crescent Valley
@
Corvallis

Non-League

6:30pm
North Bend
@
Junction City

7pm
Woodburn
@
Silverton

4A-1 Cowapa League

6pm
Banks
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:15pm
Astoria
@
Rainier / Clatskanie

6pm
Tillamook
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

3pm
Molalla
@
Corbett

Timber's Eastside Complex
6:30pm
North Marion
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Cascade
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

6pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

4A-6 Greater Oregon League

4pm
Ontario
@
La Grande

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
McLoughlin
@
Stanfield / Echo

Non-League

4pm
Sweet Home
@
La Pine

Sisters
6pm
C
X
L
Philomath / Monroe
@
Newport / Eddyville Charter

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6:15pm
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4


TBD
South Umpqua
@
Douglas

3:30pm
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm (MT)
Nyssa
@
Four Rivers

4pm
Irrigon
@
Riverside

Broadcast Coverage