Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
eTS-234x60 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
57
29
Eagle Point
@
Roseburg

7:30pm
52
27
Cleveland
@
Stadium (WA)

Capitol City Classic

4:30pm
50
34
Grants Pass
@
Sprague

Capitol City Classic
N
Corban University
3pm
56
37
Newberg
@
St. Mary's Academy

Capitol City Classic
N
Corban University
8:55pm
53
35
South Medford
@
Oregon City

Capitol City Classic
N
Corban University
7:30pm
43
37
West Salem
@
Sherwood

Capitol City Classic
N
Corban University

Lakeridge Tournament

4pm
30
60
Gresham
@
Lakeridge

Lakeridge Tournament
Lakeridge HS
6pm
34
49
Woodburn
@
Tigard

Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS
2pm
39
43
Hillsboro
@
Sunset

Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS

Nike Interstate Shootout - Navy Bracket

2:05pm
36
41
South Eugene
@
Grant

Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
N
Lake Oswego HS
7:05pm
37
40
Skyview (WA)
@
Lake Oswego

Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
Lake Oswego HS
2:05pm
28
41
Aloha
@
Sandy

Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
N
Lake Oswego HS

Nike Interstate Shootout - Red Bracket

10:45am
49
31
Roosevelt
@
Reynolds

Nike Interstate Shootout - Red Bracket
N
Lake Oswego HS

TBD
24
20
Battle Ground (WA)
@
North Salem

Nike Interstate Shootout - Red Bracket
N
Lake Oswego HS
3:45pm
42
66
Glencoe
@
Jackson (WA)

Nike Interstate Shootout - Red Bracket
N
Lake Oswego HS

Nike Interstate Shootout - White Bracket

12:25pm
63
33
South Albany
@
North Medford

Nike Interstate Shootout - White Bracket
N
Lake Oswego HS
5:25pm
47
57
Westview
@
Forest Grove

Nike Interstate Shootout - White Bracket
N
Lake Oswego HS
5:25pm
53
47
La Salle Prep
@
McNary

Nike Interstate Shootout - White Bracket
N
Lake Oswego HS
12:25pm
46
42
Evergreen (WA)
@
Century

Nike Interstate Shootout - White Bracket
N
Lake Oswego HS

Nike Tournament of Champions

10:30am (MT)
58
47
Windward (CA)
@
Willamette

Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
9am
52
62
West Linn
@
Carondelet (CA)

Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)

Tarkanian Classic - Sapphire

6:55pm
50
29
Mountainside
@
Campbell Hall (CA)

Tarkanian Classic - Sapphire
N
Liberty HS (Henderson, NV)

Non-League

5pm
22
70
Marshfield
@
Crater

Capitol City Classic

6pm
61
71
Wilsonville
@
Silverton

Capitol City Classic
N
Corban University

Lakeridge Tournament

8pm
23
69
Churchill
@
Camas (WA)

Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS

Nike Interstate Shootout - Navy Bracket

7:05pm
33
59
Canby
@
Redmond

Nike Interstate Shootout - Navy Bracket
N
Lake Oswego HS

Nike Interstate Shootout - Red Bracket

3:45pm
74
21
West Albany
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Nike Interstate Shootout - Red Bracket
N
Lake Oswego HS

Nike Tournament of Champions

1:30pm (MT)
52
61
Springfield
@
Cherokee Trail (CO)

Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)

Tarkanian Classic

1:15pm
51
50
Hood River Valley
@
Sierra Vista (NV)

Tarkanian Classic
N
Liberty HS (Henderson, NV)

Non-League

5pm
27
34
Junction City [JV]
@
Triangle Lake

Happy Rock Holiday Basketball Tournament

7pm
52
57
Sheridan
@
Gladstone

Happy Rock Holiday Basketball Tournament
Gladstone High School
3pm
26
56
Molalla
@
Curtis (WA)

Happy Rock Holiday Basketball Tournament
N
Gladstone High School

Nike Tournament of Champions

10:30am
49
24
Doherty (CO)
@
Astoria

Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)

Non-League

6pm
41
22
Riverdale / Riverside, WLWV
@
Portland Adventist Acad.

6pm
25
46
Riverside
@
Heppner

6pm
62
29
Coquille
@
Harrisburg

Think 'PINK' night!  Wear PINK to the game!
6pm
45
33
Warrenton
@
Scio

6pm
21
85
Dayton
@
Westside Christian

6pm
38
36
Rainier
@
McLoughlin

5pm
35
28
Jefferson
@
Colton

Tall Timbers

3pm
48
52
Crosspoint Christian
@
Pleasant Hill [JV]

Tall Timbers
N
North Douglas High School

Exhibition & Alumni

7:30pm
D
O
N
E
Modbury (Australia) (Other)
@
Corbett

Non-League

6pm
33
37
Willamina
@
Knappa

6pm
72
10
North Clackamas Christian
@
Portland Christian

5:30pm
67
29
Nestucca
@
Blanchet Catholic

5:30pm
8
36
Perrydale
@
Santiam

5:30pm
60
39
Country Christian
@
Kennedy

3:30pm
42
44
Trinity Academy
@
Colton [JV]

OT

Non-League

5:15pm
34
55
Dayville / Monument
@
South Wasco County

5:30pm
8
52
Willamette Valley Christian [JV]
@
Southwest Christian

7pm
39
56
Bonanza
@
Etna (CA)

7:30pm (MT)
35
19
Four Rivers
@
Compass Charter (ID)

5pm
34
45
Valor Christian
@
Open Door Christian Acad.

Moda Center, Portland
6pm
18
56
Riddle
@
Pacific

C.S Lewis Invitational

7pm
28
35
Spray / Mitchell / Wheeler
@
C.S. Lewis Academy

C.S Lewis Invitational
C.S. Lewis Academy
3:30pm
16
36
Columbia Christian
@
Mapleton

C.S Lewis Invitational
N
C.S. Lewis Academy

Tall Timbers

3pm
37
45
North Lake / Paisley
@
Myrtle Point

Tall Timbers
N
Elkton High School
6pm
44
59
Crosshill Christian
@
North Douglas

Tall Timbers
North Douglas High School
Noon
39
24
Mohawk
@
Days Creek

Tall Timbers
N
Elkton High School

Tall Timbers Tournament

6pm
29
14
Lost River
@
Elkton

Tall Timbers Tournament
Elkton High School