Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
bench-bad-behavior.png Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:30pm
12
64
Grant
@
Tualatin

6pm
C
X
L
Ashland
@
Franklin

Broadcast Coverage
7pm
39
55
Barlow
@
Jesuit

6:45pm
41
33
Cleveland
@
North Medford

3:30pm
21
57
West Linn
@
South Medford

7pm
24
37
Parkrose
@
McDaniel

3pm
30
47
Ida B. Wells
@
Nelson

6:45pm
22
36
Roseburg
@
Eagle Point

7:15pm
35
34
Hillsboro
@
Glencoe

Capitol City Classic

5:30pm
55
60
South Salem
@
Newberg

Capitol City Classic
N
Corban University
8:30pm
40
34
Silverton
@
Willamette

Capitol City Classic
N
Corban University
7pm
42
40
Oregon City
@
West Salem

Capitol City Classic
N
Corban University

Nike Tournament of Champions

1:30pm
73
75
St. Mary's (NY)
@
Benson

Nike Tournament of Champions
N
Bell Bank Park, Arizona
10:30am
32
52
Basha (AZ)
@
Forest Grove

Nike Tournament of Champions
N
Bell Bank Park, Arizona
9am
52
48
St. Mary's, Stockton (CA)
@
Beaverton

Nike Tournament of Champions
N
Bell Bank Park, Arizona
4:30pm
29
33
Mountain Pointe (AZ)
@
Central Catholic

Nike Tournament of Champions
N
Bell Bank Park, Arizona
Noon
57
47
Sage Hill (CA)
@
Clackamas

Nike Tournament of Champions
N
Bell Bank Park, Arizona

Tarkanian Classic

5pm
45
60
Sheldon
@
Liberty (NV)

Tarkanian Classic
N
Las Vegas, NV

Non-League

7pm
43
64
Thurston
@
Corvallis

3pm
64
38
Henley
@
Caldera

2pm
57
20
Redmond [JV]
@
Condon

N
Central Christian

Capitol City Classic

4pm
38
65
Central
@
Putnam

Capitol City Classic
N
Corban University

KSA tournament

7pm
40
33
Fouke High School (AR)
@
Lebanon

KSA tournament
N
Florida

Nike Tournament of Champions

1:30pm
33
38
Springfield
@
Salpoine Catholic (AZ)

Nike Tournament of Champions
N
Bell Bank Park, Arizona

Tarkanian Classic

1pm
48
20
West (UT)
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Tarkanian Classic
N
Las Vegas Nevada
10:20am
42
66
Clark (NV)
@
La Salle Prep

Tarkanian Classic
N
Las Vegas, Nevada

Non-League

5:30pm
41
28
Sisters
@
Sweet Home

5pm
C
X
L
The Dalles
@
Horizon Christian, Tualatin

5:45pm
32
41
Newport
@
Junction City

Junction City HS

Bulldog Invitational

3pm
60
42
Coquille
@
North Bend

Bulldog Invitational
N
Creswell High School

Gladstone Holiday Tournament

3:30pm
31
51
Marist Catholic
@
St. Helens

Gladstone Holiday Tournament
N
Gladstone High School
7:30pm
38
69
Scappoose
@
Gladstone

Gladstone Holiday Tournament
Gladstone High School

Nyssa Christmas Tournament

2:30pm (MT)
59
17
Ambrose (ID)
@
Ontario

Nyssa Christmas Tournament
N
Nyssa HS

Robys Tournament

3:15pm
53
51
Banks
@
Astoria

Robys Tournament
N
Tillamook High School
6:45pm
57
43
North Marion
@
Tillamook

Robys Tournament
Tillamook

Non-League

6:30pm
41
59
Riverdale
@
Salem Academy

6pm
48
24
South Umpqua
@
Siuslaw

6pm
51
35
Taft
@
La Pine

3pm
42
17
Columbia (White Salmon) (WA) (WA)
@
Riverside

7pm (MT)
39
31
Fruitland (ID)
@
Vale

6pm
23
50
Umatilla
@
Weston-McEwen

5pm
27
16
Brookings-Harbor [JV]
@
Pacific

3A Showcase

5pm
60
45
Sutherlin
@
Santiam Christian

3A Showcase
N
Marshfield High School
6:45pm
55
23
Corbett
@
Oregon Episcopal

3A Showcase
N
Marshfield High School

Bulldog Invitational

6pm
31
69
Oakridge
@
Creswell

Bulldog Invitational
Creswell High School

Nyssa Christmas Tournament

7pm (MT)
51
56
Council (ID)
@
Nyssa

Nyssa Christmas Tournament
Nyssa HS OT

Westside Christian Queens of the Court

4:30pm
40
61
Harrisburg
@
De La Salle North Catholic

Westside Christian Queens of the Court
N
Westside Christian HS
7:30pm
51
59
Knappa
@
Westside Christian

Westside Christian Queens of the Court
Westside Christian

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
22
36
Illinois Valley
@
East Linn Christian Acad.

7:30pm
31
57
Gold Beach
@
Central Linn

7:30pm
29
46
Oakland
@
Monroe / Alsea

5:30pm
57
26
Bandon
@
Lowell

7:30pm
9
47
Reedsport
@
Toledo

Non-League

6pm
36
46
Enterprise
@
Imbler

4pm
68
39
Stanfield
@
Union

6pm
35
33
Liberty Christian (WA)
@
Irrigon

OT

Westside Christian Queens of the Court

6pm
46
35
Regis
@
King's Way Christian (WA)

Westside Christian Queens of the Court
N
Westside Christian

Non-League

1:30pm
22
21
Dayville / Monument
@
Horizon Christian, Hood River

5pm
33
17
Joseph
@
Perrydale

6pm
40
25
Sherman
@
Griswold

6pm
34
30
Pilot Rock / Ukiah
@
Ione / Arlington

Ione High School
6pm
16
75
Four Rivers
@
Nixyaawii

5pm
16
44
Echo
@
Crane

5:30pm
35
11
North Clackamas Christian
@
Willamette Valley Christian

5pm
10
40
Riddle
@
Powers

Noon
C
X
L
Dufur
@
St. Paul [JV]

5:30pm
53
18
Camas Valley
@
Prospect Charter

5:30pm
16
48
Falls City / Kings Valley Char.
@
Southwest Christian

6pm
46
31
Modoc High School (CA)
@
Lost River

Nyssa Christmas Tournament

5:30pm (MT)
37
59
Payette (ID)
@
Adrian

Nyssa Christmas Tournament
N
Nyssa HS

Tall Timbers Basketball Tournament

Noon
55
51
South Wasco County
@
Myrtle Point

Tall Timbers Basketball Tournament
N
North Douglas High School
3pm
53
32
Trinity Lutheran
@
Elkton

Tall Timbers Basketball Tournament
Elkton High School
3pm
32
51
Country Christian
@
North Douglas

Tall Timbers Basketball Tournament
North Douglas High School
Noon
30
36
Crosspoint Christian
@
Days Creek

Tall Timbers Basketball Tournament
N
Elkton High School