Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Gametime-Hydration234x60.jpg Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
Toyota-AOTW160x600.jpg Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD2 Special District 2

7pm
20
0
Sunset
@
Mountainside

7pm
24
35
Southridge
@
Westview

6A-SD3 Special District 3

7:30pm
7
50
McMinnville
@
Sherwood

7:30pm
38
8
Newberg
@
Liberty

7:30pm
14
17
Glencoe
@
Century

6A-SD4 Special District 4

7pm
41
0
Central Catholic
@
Sandy

6A-SD5 Special District 5

7pm
34
16
Tigard
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
2
41
Lakeridge
@
West Linn

6A-SD6 Special District 6

7:30pm
47
0
West Salem
@
South Salem

7pm
17
0
Summit
@
Bend

6A-SD7 Special District 7

7pm
28
14
South Medford
@
Roseburg

Non-League

7:30pm
7
42
McKay
@
McNary

7:30pm
7
34
North Salem
@
Sprague

7pm
21
13
Grants Pass
@
Crater

7pm
20
12
Jesuit
@
Clackamas

7pm
28
41
North Medford
@
Tualatin

7pm
30
14
Wilsonville
@
Beaverton

5A-SD1 Special District 1

7pm
0
22
Redmond
@
Hood River Valley

7pm
12
20
Ridgeview
@
Pendleton / Nixyaawii

7pm
27
6
The Dalles
@
Putnam

5A-SD2 Special District 2

7pm
48
0
Canby
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
0
48
Forest Grove
@
Scappoose

St. Helens HS

5A-SD3 Special District 3

7:30pm
14
34
Corvallis
@
West Albany

7:30pm
0
42
Crescent Valley
@
Central

7:30pm
38
27
Dallas
@
Lebanon

5A-SD4 Special District 4

6:30pm
40
6
Churchill
@
Springfield

6:30pm
6
43
Willamette
@
Thurston

Non-League

7pm
3
47
Klamath Union
@
Hidden Valley / Illinois Valley

7pm
63
0
Mazama
@
Eagle Point

Eagle Point High School
7pm
20
63
St. Helens
@
La Salle Prep

4A-SD1 Special District 1

7pm
10
43
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
48
0
Banks
@
Valley Catholic

7pm
13
38
Tillamook
@
Astoria

CMH Field Astoria

4A-SD2 Special District 2

7pm
0
28
Molalla
@
Crook County

7pm
6
48
Madras
@
Estacada

7pm
48
8
Gladstone
@
North Marion

4A-SD3 Special District 3

7pm
28
10
Sweet Home
@
Stayton

4A-SD4 Special District 4

7pm
0
41
Elmira
@
Marshfield

4A-SD5 Special District 5

7pm
68
0
Henley
@
Phoenix

4A-SD6 Special District 6

7pm (MT)
14
16
Vale
@
Ontario

Non-League

7pm
35
21
Marist Catholic
@
Cascade

7pm
32
56
Henley [JV]
@
Bonanza

4pm
7
44
McLoughlin
@
Grant Union

6:30pm
21
41
Woodburn
@
North Eugene

3A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
32
20
Corbett
@
Clatskanie

7pm
22
8
Warrenton
@
Rainier

3A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
55
6
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

US Cellular Field #10
7pm
6
15
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

3A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
6
42
Harrisburg
@
Sisters

7pm
47
21
Santiam Christian
@
Siuslaw

7pm
22
27
La Pine
@
Junction City

2A-SD1 Special District 1

7pm
26
0
Gaston
@
Colton

2A-SD2 Special District 2

7pm
18
20
Culver
@
Jefferson

7pm
28
0
Kennedy
@
Regis

7pm
8
20
Gervais
@
Santiam

2A-SD3 Special District 3

7pm
18
26
Lowell
@
Oakland

7pm
48
14
Monroe
@
Creswell

7pm
7
0
Central Linn
@
Reedsport

2A-SD5 Special District 5

7pm
46
0
Heppner
@
Stanfield

Non-League

2:30pm
12
40
Myrtle Point / Powers
@
Days Creek / Riddle

6pm (MT)
18
60
Pilot Rock
@
Adrian / Jordan Valley

7pm
30
34
Neah-Kah-Nie
@
Vernonia

6pm
8
58
Gold Beach
@
Yoncalla / North Douglas

7pm
54
22
Toledo
@
Waldport

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
6
54
Chiloquin
@
Hosanna-Triad

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
6
12
Mohawk
@
Perrydale

1A-SD2 Special District 2

2pm
18
40
Crane
@
Dufur

7pm
C
X
L
Union
@
Ione / Arlington

2pm
20
48
Cove
@
Imbler

N
Powder Valley HS

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

7pm
13
51
North Lake / Paisley
@
Triangle Lake

7pm
34
47
Elkton
@
Alsea

1pm
44
25
Gilchrist
@
Eddyville Charter

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

1pm
51
60
Echo
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Spray
4pm (MT)
C
X
L
Prairie City
@
Harper Charter

Non-League

4pm
13
33
Dayville / Monument
@
Joseph

N
Wallowa High School
1pm
44
20
Powder Valley
@
St. Paul

7pm
C
X
L
Camas Valley
@
Glendale

2:30pm
0
41
Mapleton
@
Lost River

N
Hidden Valley High School