Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
Ad Name 1715210955 Ad
HomeTown_2023_Website_Ad_160x600 Ad

2024-25 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Southridge

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Newberg
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference


TBD
Nelson
@
Reynolds

7pm
David Douglas
@
Barlow

6pm
Central Catholic
@
Gresham

6A-7 Southwest Conference

7pm
Sheldon
@
South Eugene

6:45pm
Grants Pass
@
South Medford

Non-League

7pm
West Linn
@
Jesuit

5A-2 Midwestern League


TBD
North Eugene
@
Thurston

7pm
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
South Albany
@
McKay

main gym
5:30pm
Crescent Valley
@
Woodburn

4A-1 Cowapa League

5:30pm
Scappoose
@
St. Helens

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Marshfield
@
Cottage Grove

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
Pendleton
@
Baker

Non-League

7pm
Molalla
@
Newport

7pm
Sweet Home
@
Siuslaw

7pm
Philomath
@
Gladstone

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Oregon Episcopal
@
Valley Catholic

7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Portland Adventist Acad.

6pm
Westside Christian
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-2 Coastal Range League

6pm
Warrenton
@
Corbett

7pm
Banks
@
Yamhill-Carlton

6pm
Riverdale
@
Neah-Kah-Nie

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
Elmira

6pm
La Pine
@
Creswell

6pm
Sisters
@
Harrisburg

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm (MT)
Burns
@
Vale

3A-7 Southern Oregon Conference

7pm
North Valley
@
Cascade Christian

2A-1 Northwest League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Mannahouse Acad., Portland

1A-2 Casco League

7pm
Crosshill Christian
@
Central Linn

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
East Linn Christian
@
Toledo

2A-5 Sunset Conference

7:30pm
Gold Beach
@
Myrtle Point

7:30pm
Bandon
@
Illinois Valley

7:30pm
Reedsport
@
Oakland

1A-5 Mountain Valley League

7pm
Bonanza
@
Lowell

Non-League


TBD
Oakridge
@
Trinity Lutheran

3pm
Grant Union
@
Four Rivers

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Open Door Christian Acad.

1A-3 Mountain West League

5:30pm
McKenzie
@
Siletz Valley

5:30pm
Mapleton
@
Triangle Lake

5:30pm
Mohawk
@
Alsea

5:30pm
Eddyville Charter
@
Crow

1A-4 Skyline League

7:30pm
Milo Adventist Acad.
@
New Hope Christian

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Prospect Charter
@
Central Christian

7:30pm
TBD
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

6pm
Klickitat / Glenwood
@
South Wasco County

7:30pm
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Sherman

1A-7 Old Oregon League

7pm
Pilot Rock
@
Nixyaawii