Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HomeTown_2023_Website_Ad_234x60 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
202165-160x600.jpg Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
57
76
Ida B. Wells
@
Grant

7pm
60
46
Cleveland
@
Franklin

7pm
77
93
Benson
@
Roosevelt

7:15pm
68
70
Jefferson, Portland
@
Lincoln

6A-2 Metro League

7pm
56
83
Aloha
@
Beaverton

7pm
44
58
Jesuit
@
Southridge

7pm
58
56
Westview
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
66
86
McMinnville
@
Sherwood

7:15pm
66
61
Liberty
@
Newberg

7:15pm
41
63
Forest Grove
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
48
54
Sandy
@
Gresham

7:30pm
70
84
Nelson
@
Barlow

7:30pm
20
109
Reynolds
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
62
73
Lakeridge
@
West Linn

6:30pm
46
90
Lake Oswego
@
Tualatin

6:15pm
63
47
Oregon City
@
Tigard

6A-6 Central Valley Conference

6:15pm
60
50
Sprague
@
McNary

6:15pm
80
26
West Salem
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
83
80
North Medford
@
Roseburg

6:45pm
58
68
Grants Pass
@
South Medford

7pm
53
83
Willamette
@
South Eugene

5A-2 Midwestern League

6:45pm
47
41
Churchill
@
Springfield

6:45pm
60
53
North Eugene
@
Thurston

7pm
47
60
Eagle Point
@
Ashland

main gym

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
59
52
Central
@
Corvallis

5:30pm
41
66
Dallas
@
South Albany

5:30pm
73
51
Woodburn
@
McKay

McKay's Main Gym
5:30pm
69
46
West Albany
@
Silverton

7pm
36
56
Lebanon
@
Crescent Valley

4A-1 Cowapa League

7pm
51
47
Seaside
@
Scappoose

7pm
42
50
St. Helens
@
Tillamook

Bob Lamb Court

4A-2 Tri-Valley Conference

6:30pm
68
55
Molalla
@
Estacada

6:30pm
42
59
Gladstone
@
Crook County

6:30pm
62
55
Madras
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS

4A-4 Sky Em League

5:45pm
50
36
North Bend
@
Cottage Grove

7:15pm
28
58
Marshfield
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
48
51
Hidden Valley
@
Phoenix

Senior Night
7:30pm
60
55
Klamath Union
@
Mazama

Senior Night

4A-6 Greater Oregon League

6pm
52
53
Ontario
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
49
54
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal

OT
7:30pm
50
42
De La Salle North Catholic
@
Valley Catholic

3A-3 PacWest Conference

6pm
63
50
Scio
@
Santiam Christian

7pm
54
48
Amity
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
36
61
Siuslaw
@
Creswell

7:30pm
42
31
Harrisburg
@
Elmira

Senior Night
7:30pm
77
53
Pleasant Hill
@
La Pine

3A-5 Far West League

7pm
30
78
Sutherlin
@
Douglas

7pm
105
57
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

7:30pm
63
27
South Umpqua
@
Rogue River

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
49
61
Nyssa
@
Burns

2A-3 Valley Coast Conference

7pm
36
63
Monroe
@
Bandon

1A-1 The Valley 10 League

5:30pm
73
42
Valor Christian
@
St. Stephen's Acad.

1A-4 Skyline League

6pm
55
63
Myrtle Point
@
Days Creek

6pm
35
71
Camas Valley
@
Umpqua Valley Christian

1A-5 Mountain Valley League

7pm
52
44
Crosspoint Christian
@
North Lake / Paisley

1A-6 Big Sky League

6pm
59
45
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
43
64
Lyle / Wishram
@
Condon

1A-7 Old Oregon League

6pm
42
35
Pilot Rock
@
Joseph

5pm
50
72
Wallowa
@
Echo

1A-8 High Desert League

6:30pm
58
43
Four Rivers
@
Dayville / Monument

Dayville
4:30pm (MT)
39
62
Long Creek
@
Jordan Valley

Non-League

7:30pm
60
64
Trinity Academy
@
Columbia Christian

6pm
76
49
Washington School for the Deaf (WA)
@
Oregon School f/t Deaf