Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
LesSchwab-22-1122 234x60.png Ad
LesSchwab-22-1122 728x90.png Ad
LesSchwab-22-1122 160x600.png Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
87
68
Barlow
@
Nelson


There are no 5A contests scheduled for Saturday, Feb 3, 2024.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

4A-1 Cowapa League

7pm
65
46
Scappoose
@
Tillamook

Bob Lamb Court
7pm
60
65
Astoria
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

5pm
64
39
Madras
@
Gladstone

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
47
68
Portland Adventist Acad.
@
Valley Catholic

3A-3 PacWest Conference

12:30pm
22
73
Sheridan
@
Amity

6pm
60
71
Santiam Christian
@
Jefferson

6pm
74
54
Dayton
@
Scio

3A-4 Mountain Valley Conference

1:30pm
48
35
Sisters
@
Creswell

3A-5 Far West League

4:30pm
33
79
North Valley
@
Cascade Christian

Senior Recognition Night
3:30pm
53
57
Coquille
@
South Umpqua

OT
3:30pm
28
58
Brookings-Harbor
@
Lakeview

3A-6 Eastern Oregon League

2:30pm
48
60
Vale
@
Umatilla

4:30pm
33
35
Burns
@
Riverside

4:30pm
38
42
Nyssa
@
McLoughlin

2A-1 Northwest League

5:30pm
36
73
Faith Bible / Life Christian
@
Mannahouse Acad., Portland

2A-2 Tri-River Conference

2:30pm
38
53
Salem Academy
@
Gervais

2:30pm
25
78
Culver
@
Regis

2A-3 Valley Coast Conference

3pm
60
91
Reedsport
@
Illinois Valley

Rescheduled from Jan. 9
1:30pm
33
46
Waldport
@
Bandon

6pm
40
73
Oakridge
@
Lowell

2A-4 Blue Mountain Conference

5:30pm
72
88
Weston-McEwen
@
Grant Union

5:30pm
71
43
Stanfield
@
Enterprise

1A-2 Casco League

7:30pm
49
15
Perrydale
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-3 Mountain West League

Noon
74
47
Triangle Lake
@
McKenzie

Noon
57
36
Siletz Valley
@
Mohawk

5:30pm
29
41
Crow / City First Christian Acad.
@
Mapleton

5:30pm
36
35
Alsea
@
Eddyville Charter

1A-5 Mountain Valley League

4pm
31
52
Central Christian
@
Gilchrist

4pm
80
34
Trinity Lutheran
@
Prospect Charter

5:30pm
38
62
North Lake / Paisley
@
Bonanza

4:30pm
31
61
Chiloquin
@
Lost River

1A-6 Big Sky League

2pm
48
44
Horizon Christian, Hood River
@
South Wasco County

2pm
35
82
Ione / Arlington
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Mitchell High School
2pm
48
29
Sherman
@
Condon

3:30pm
66
54
Klickitat / Glenwood
@
Trout Lake

2pm
79
55
Dufur
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
55
18
Pilot Rock
@
Griswold

5:30pm
22
81
Pine Eagle
@
Imbler

5:30pm
40
79
Elgin
@
Echo

1A-8 High Desert League

4:30pm
35
76
Prairie City / Burnt River
@
Crane

3:30pm
48
17
Adrian
@
Huntington

Non-League

4:30pm
64
49
Crosspoint Christian
@
New Hope Christian

3:30pm
65
43
Four Rivers
@
Dayville / Monument