OSAA Boys Basketball
2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
6A-1 Portland Interscholastic League
7:15pm
59
60
60
Benson
@
Ida B. Wells
7:15pm
84
68
68
Roosevelt
@
Franklin
7pm
42
74
74
McDaniel
@
Jefferson, Portland
5:45pm
47
59
59
Cleveland
@
Grant
6A-2 Metro League
7pm
57
53
53
Beaverton
@
Mountainside
OT
7pm
21
108
108
Aloha
@
Southridge
7pm
73
66
66
Jesuit
@
Sunset
6A-5 Three Rivers League
6pm
80
87
87
West Linn
@
Tualatin
6:30pm
55
59
59
Lake Oswego
@
Tigard
5:30pm
49
43
43
Oregon City
@
Lakeridge
Non-League
7:30pm
70
68
68
Roseburg
@
Churchill
5A-1 Northwest Oregon Conference
7:15pm
55
62
62
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose
5A-4 Intermountain Conference
7pm
56
35
35
Ridgeview
@
Bend
7pm
39
65
65
Mountain View
@
Summit
7pm
63
66
66
Caldera
@
Redmond
4A-1 Cowapa League
7pm
41
71
71
St. Helens
@
Astoria
7pm
79
60
60
Seaside
@
Tillamook
Bob Lamb Court
4A-2 Tri-Valley Conference
7pm
68
70
70
Madras
@
Estacada
4A-3 Oregon West Conference
5:30pm
64
48
48
North Marion
@
Newport
5:30pm
74
58
58
Cascade
@
Philomath
5:30pm
54
53
53
Sweet Home
@
Stayton
3A-1 Lewis & Clark League
7:30pm
43
69
69
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic
6pm
38
78
78
Portland Adventist Acad.
@
Westside Christian
7:30pm
62
55
55
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel
3A-3 PacWest Conference
6pm
70
52
52
Scio
@
Sheridan
6pm
47
76
76
Jefferson
@
Dayton
6pm
45
57
57
Taft
@
Amity
3A-4 Mountain Valley Conference
6pm
74
57
57
Pleasant Hill
@
Elmira
Non-League
6pm
C
X
L
X
L
Mannahouse Acad., Eugene
@
Creswell [JV2]
2A-1 Northwest League
7:30pm
24
71
71
Nestucca
@
Mannahouse Acad., Portland
2A-2 Tri-River Conference
7pm
39
75
75
Santiam
@
Western Christian
7pm
36
62
62
Blanchet Catholic
@
Gervais
7pm
29
63
63
Culver
@
Chemawa
7pm
67
70
70
Regis
@
Willamina
5:30pm
47
48
48
Salem Academy
@
Kennedy
4:15pm
55
51
51
Delphian
@
Colton
2A-3 Valley Coast Conference
6pm
64
55
55
Monroe
@
Waldport
1A-3 Mountain West League
6pm
33
37
37
McKenzie
@
Siletz Valley
5:30pm
27
56
56
Mohawk
@
Alsea
5:30pm
26
34
34
Eddyville Charter
@
Crow / City First Christian Acad.
5:30pm
67
51
51
Mapleton
@
Triangle Lake
1A-5 Mountain Valley League
7:30pm
61
35
35
Crosspoint Christian
@
Rogue Valley Adventist Acad.
7:30pm
48
60
60
North Lake / Paisley
@
Prospect Charter
1A-6 Big Sky League
6pm
41
37
37
Condon
@
Ione / Arlington
Ione HS- Sr Night
6pm
32
65
65
Klickitat / Glenwood
@
Sherman
1A-7 Old Oregon League
7:30pm
68
15
15
Union
@
Griswold
7:45pm
58
35
35
Cove
@
Wallowa
8pm
84
42
42
Nixyaawii
@
Elgin
1A-8 High Desert League
7:30pm (MT)
50
57
57
Four Rivers
@
Jordan Valley
7:30pm (MT)
32
49
49
Harper Charter
@
Adrian
Non-League
7pm
63
39
39
Grand View Christian Acad.
@
Oregon School f/t Deaf