Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E.jpg Ad
BBD-160x600.png Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Southridge

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
McMinnville
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
Barlow
@
Sandy

7pm
Reynolds
@
Clackamas

7:30pm
Nelson
@
David Douglas

7pm
Gresham
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League


TBD
Lakeridge
@
Tigard

6A-6 Central Valley Conference


TBD
McNary
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Grants Pass
@
South Eugene

6:45pm
North Medford
@
Sheldon

6:45pm
Roseburg
@
Willamette

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Hood River Valley
@
La Salle Prep

7:15pm
Centennial
@
Hillsboro

7:15pm
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
Putnam
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

7pm
Eagle Point
@
Churchill

7pm
Crater
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Dallas
@
McKay

7:30pm
Central
@
West Albany

7:30pm
Silverton
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Mountain View
@
Redmond

7pm
Caldera
@
Bend

4A-1 Cowapa League

7:30pm
St. Helens
@
Scappoose

7pm
Tillamook
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Crook County

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Philomath
@
North Marion

7pm
Stayton
@
Cascade

5:30pm
Sweet Home
@
Newport

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Junction City
@
Marist Catholic

7:15pm
North Bend
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Mazama
@
Henley

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Siuslaw
@
Elmira

7:30pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

7:30pm
Sisters
@
Creswell

3A-5 Far West League


TBD
Douglas
@
South Umpqua


TBD
St. Mary's, Medford
@
Lakeview

7pm
Glide
@
Coquille


TBD
Brookings-Harbor
@
Rogue River

3A-6 Eastern Oregon League

8pm
Nyssa
@
Burns

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Gold Beach

7:30pm
Central Linn
@
Illinois Valley

7:30pm
Toledo
@
Waldport

7:30pm
Lowell
@
Oakland

7:30pm
Monroe
@
Bandon

2A-4 Blue Mountain Conference

7:30pm
Weston-McEwen
@
Heppner

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Valor Christian
@
St. Stephen's Acad.

7:30pm
Country Christian
@
Columbia Christian

7:30pm
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Life Christian

7:30pm
Trinity Academy
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

7pm
Perrydale
@
C.S. Lewis Academy

7pm
Jewell
@
Willamette Valley Christian

1A-4 Skyline League

7:30pm
Camas Valley
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
New Hope Christian
@
Myrtle Point

7:30pm
Days Creek
@
North Douglas

7:30pm
Elkton
@
Pacific

7:30pm
Yoncalla
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Central Christian
@
Prospect Charter

6:30pm
Chiloquin
@
Trinity Lutheran

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Dufur

7:30pm
Ione / Arlington
@
Sherman

7:30pm
South Wasco County
@
Klickitat

7:30pm
Condon
@
Bickleton

7:30pm
Trout Lake
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Wallowa
@
Powder Valley

7:30pm
Joseph
@
Imbler

5:30pm
Griswold
@
Union

7:30pm
Nixyaawii
@
Pilot Rock

1A-8 High Desert League

7:30pm (MT)
Four Rivers
@
Harper Charter

7:30pm
Crane
@
Dayville / Monument