Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
TTT-Web-Ad-22-23-160x600.png Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Roosevelt
@
Ida B. Wells

Broadcast Coverage
7pm
Jefferson, Portland
@
Grant

7pm
McDaniel
@
Benson

7pm
Franklin
@
Lincoln

6A-2 Metro League

7pm
Sunset
@
Jesuit

7pm
Mountainside
@
Beaverton

7pm
Southridge
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Forest Grove
@
Sherwood

5:45pm
McMinnville
@
Century

5:45pm
Liberty
@
Glencoe

Broadcast Coverage

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Gresham
@
Barlow

Broadcast Coverage
7:30pm
Reynolds
@
Nelson

Broadcast Coverage
7:30pm
Clackamas
@
Central Catholic

6pm
David Douglas
@
Sandy

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
South Salem
@
McNary

Broadcast Coverage
6:30pm
West Salem
@
Sprague

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Eugene
@
North Medford

6:45pm
Sheldon
@
South Medford

7pm
Willamette
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Hood River Valley
@
Centennial

HRVHS
7:15pm
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
Wilsonville
@
Putnam

Broadcast Coverage
6pm
Hillsboro
@
Canby

5A-2 Midwestern League

7pm
Ashland
@
Thurston

7pm
Springfield
@
Crater

7pm
North Eugene
@
Eagle Point

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Dallas
@
Corvallis

7pm
South Albany
@
Central

7pm
Lebanon
@
Silverton

7pm
Woodburn
@
West Albany

7pm
McKay
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Caldera
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Summit

7pm
Ridgeview
@
Redmond

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Astoria
@
St. Helens

Broadcast Coverage
St Helens Middle School
7pm
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Gladstone
@
Molalla

6:30pm
Crook County
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marist Catholic
@
North Bend

7:15pm
Marshfield
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Phoenix
@
Henley

7:30pm
Hidden Valley
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
Baker
@
Pendleton

7:30pm
Ontario
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
7:30pm
Catlin Gabel
@
Valley Catholic

3A-2 Coastal Range League

7pm
Yamhill-Carlton
@
Rainier

7:30pm
Riverdale
@
Corbett

7:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Warrenton

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Sheridan
@
Scio

7:30pm
Dayton
@
Jefferson

7:30pm
Amity
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
La Pine
@
Siuslaw

7:30pm
Pleasant Hill
@
Elmira

3A-5 Far West League

7:30pm
South Umpqua
@
Glide

7pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

7pm
North Valley
@
St. Mary's, Medford

7pm
Coquille
@
Sutherlin

Broadcast Coverage

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
McLoughlin
@
Burns

7:30pm (MT)
Riverside
@
Vale

7:30pm (MT)
Umatilla
@
Nyssa

Non-League

7:30pm
Santiam Christian
@
Creswell

2A-1 Northwest League

7:30pm
Gaston
@
Knappa

7:30pm
Faith Bible
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Delphian
@
Western Christian

6pm
Salem Academy
@
Chemawa

6pm
Regis
@
Santiam

5:30pm
Gervais
@
Kennedy

5:30pm
Colton
@
Culver

5:30pm
Willamina
@
Blanchet Catholic

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
Gold Beach
@
Monroe

7:30pm
Bandon
@
Oakridge

7:30pm
Waldport
@
Lowell

Broadcast Coverage

2A-4 Blue Mountain Conference

7:30pm
Enterprise
@
Heppner

7:30pm
Stanfield
@
Grant Union

7:30pm
Irrigon
@
Weston-McEwen

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Valor Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

7pm
Willamette Valley Christian
@
St. Paul

1A-4 Skyline League

7:30pm
New Hope Christian
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
Camas Valley
@
Elkton

7:30pm
Myrtle Point
@
Days Creek

7:30pm
North Douglas
@
Riddle

7:30pm
Powers
@
Yoncalla

7:30pm
Glendale
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

6pm
Bonanza
@
North Lake

7pm
Lost River
@
Gilchrist

6:30pm
Prospect Charter
@
Trinity Lutheran

7:30pm
Crosspoint Christian
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Trout Lake

7:30pm
Dufur
@
South Wasco County

7:30pm
Ione / Arlington
@
Condon

7:30pm
Klickitat
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Powder Valley
@
Imbler

7:30pm
Echo
@
Griswold

7:30pm
Pilot Rock
@
Elgin

7:30pm
Pine Eagle
@
Wallowa

7:30pm
Cove
@
Joseph

7:30pm
Nixyaawii
@
Union

1A-8 High Desert League

7:30pm
Prairie City
@
Crane

6pm (MT)
Harper Charter
@
Jordan Valley

7:30pm (MT)
Huntington
@
Adrian

Non-League

7pm
McKenzie
@
C.S. Lewis Academy