Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL14_160x600.jpg Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Sunset
@
Southridge

7pm
Beaverton
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Sherwood
@
Century

7:15pm
Newberg
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
David Douglas
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

7pm
Tualatin
@
Lakeridge

6A-6 Central Valley Conference


TBD
Sprague
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
South Eugene

6:45pm
North Medford
@
Willamette

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Putnam
@
La Salle Prep

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Silverton
@
Woodburn

7:30pm
Central
@
Lebanon

7:30pm
West Albany
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Summit
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Ridgeview

Non-League

6:30pm
Canby
@
Hood River Valley

HRVHS

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
The Dalles

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Philomath
@
Stayton

5:30pm
Cascade
@
Newport

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

5:45pm
Marshfield
@
North Bend

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Henley
@
Klamath Union

7:30pm
Mazama
@
Hidden Valley

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Oregon Episcopal

Morissette gym

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
Scio

7:30pm
Dayton
@
Amity

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Siuslaw
@
Harrisburg

7:30pm
Creswell
@
Pleasant Hill

7:30pm
La Pine
@
Elmira

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakridge

7:30pm
Gold Beach
@
Oakland

7:30pm
Waldport
@
Illinois Valley


TBD
Lowell
@
Toledo

7:30pm
Bandon
@
Reedsport

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Trinity Academy
@
Valor Christian

7:30pm
Damascus Christian
@
Country Christian

7:30pm
Columbia Christian
@
St. Stephen's Acad.

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Open Door Christian Acad.

1A-2 Casco League

7pm
St. Paul
@
C.S. Lewis Academy

7pm
Jewell
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

7pm
Siletz Valley
@
Mohawk

5:30pm
Alsea
@
Crow

1A-4 Skyline League

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

7:30pm
Myrtle Point
@
Camas Valley

7pm
Days Creek
@
Glendale

7:30pm
Riddle
@
New Hope Christian

1A-8 High Desert League

7:30pm
Four Rivers
@
Crane