Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
POA_OSAA_Mobile_Ad_234x60.png Ad
eTS-160x600.png Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Grant
@
Roosevelt

7pm
Benson
@
Cleveland

7pm
Lincoln
@
McDaniel

7pm
Ida B. Wells
@
Franklin

Broadcast Coverage

6A-2 Metro League

7pm
Sunset
@
Southridge

7pm
Beaverton
@
Jesuit

7pm
Mountainside
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Forest Grove
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Gresham
@
Reynolds

7pm
Nelson
@
Central Catholic

6pm
Clackamas
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

7pm
Tualatin
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
7:15pm
West Linn
@
Tigard

6:30pm
Oregon City
@
Lake Oswego

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
South Eugene

6:45pm
North Medford
@
Willamette

6:45pm
Sheldon
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:45pm
La Salle Prep
@
Putnam

Broadcast Coverage
5:45pm
Canby
@
Hood River Valley

Broadcast Coverage
HRVHS
7:15pm
Centennial
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
Parkrose
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Silverton
@
Woodburn

7pm
Central
@
Lebanon

7pm
West Albany
@
Dallas

7pm
Corvallis
@
McKay

7pm
South Albany
@
Crescent Valley

4A-1 Cowapa League

7pm
St. Helens
@
Tillamook

4A-2 Tri-Valley Conference

6:30pm
Molalla
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS
7pm
Estacada
@
Gladstone

7pm
Madras
@
Crook County

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Philomath
@
Stayton

7pm
Cascade
@
Newport

7pm
Sweet Home
@
North Marion

4A-4 Sky Em League

6pm
Marshfield
@
North Bend

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Henley
@
Klamath Union

7:30pm
Mazama
@
Hidden Valley

Broadcast Coverage

Non-League

6:30pm
Nyssa
@
La Grande

7pm (MT)
Baker
@
Vale

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
Scio

7:30pm
Dayton
@
Amity

7:30pm
Sheridan
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Siuslaw
@
Harrisburg

7:30pm
Creswell
@
Pleasant Hill

7:30pm
Elmira
@
La Pine

3A-5 Far West League

7:30pm
Sutherlin
@
South Umpqua

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakridge

7:30pm
Gold Beach
@
Oakland

7:30pm
Waldport
@
Illinois Valley

7:30pm
Lowell
@
Toledo

Broadcast Coverage
7:30pm
Bandon
@
Reedsport

7:30pm
Central Linn
@
Monroe

Non-League

7pm
Trout Lake
@
Irrigon

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Trinity Academy
@
Valor Christian

7:30pm
Damascus Christian
@
Country Christian

7:30pm
Columbia Christian
@
St. Stephen's Acad.

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
North Clackamas Christian
@
Portland Waldorf

1A-2 Casco League

7pm
St. Paul
@
C.S. Lewis Academy

7pm
Falls City / Kings Valley Char.
@
Crosshill Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Eddyville Charter
@
Mapleton

5:30pm
Siletz Valley
@
Mohawk

7pm
Alsea
@
Crow

5:30pm
Triangle Lake
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

7:30pm
Myrtle Point
@
Camas Valley

7pm
Days Creek
@
Glendale

7:30pm
Riddle
@
New Hope Christian

7pm
Elkton
@
Yoncalla

7:30pm
Pacific
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

8pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Lost River

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Nixyaawii
@
Echo

1A-8 High Desert League

8pm (MT)
Adrian
@
Harper Charter

Non-League

7:30pm
Four Rivers
@
Crane

7pm
Livingstone Adventist Acad. [JV]
@
Oregon School f/t Deaf

6pm
Union
@
Ione / Arlington

Arlington HS