Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
5249_OnPoint_T2 Merch_Green Auto_Banne_234x60.jpg Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

There are no 6A contests scheduled for Saturday, Jan 28, 2023.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 28, 2023.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

There are no 4A contests scheduled for Saturday, Jan 28, 2023.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Valley Catholic
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
7:30pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Portland Adventist Acad.

3A-5 Far West League


TBD
Rogue River
@
South Umpqua

5pm
Douglas
@
Cascade Christian


TBD
Coquille
@
North Valley

7pm
Sutherlin
@
Lakeview


TBD
St. Mary's, Medford
@
Glide

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Burns
@
Umatilla

4:30pm
Nyssa
@
Riverside

2A-3 Valley Coast Conference

4:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakland

7pm
Oakridge
@
Gold Beach

4:30pm
Monroe
@
Illinois Valley

4:30pm
Toledo
@
Bandon

4:30pm
Central Linn
@
Waldport

2A-4 Blue Mountain Conference

5:30pm
Grant Union
@
Heppner

Non-League

4:30pm
Lowell
@
Reedsport

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
Columbia Christian
@
Grand View Christian Acad.

Columbia Christian
7:30pm
Southwest Christian
@
Trinity Academy

7:30pm
Portland Waldorf
@
Country Christian

1A-5 Mountain Valley League

3pm
Crosspoint Christian
@
Central Christian

4pm
North Lake
@
Lost River

3pm
Prospect Charter
@
Gilchrist

1A-6 Big Sky League

3:30pm
Sherman
@
South Wasco County

7:30pm
Condon
@
Trout Lake

3:30pm
Dufur
@
Ione / Arlington

3:30pm
Mitchell
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Cove
@
Powder Valley

5:30pm
Imbler
@
Wallowa

5:30pm
Griswold
@
Elgin

5:30pm
Union
@
Pilot Rock

5:30pm
Joseph
@
Pine Eagle

1A-8 High Desert League

7:30pm (MT)
Huntington
@
Four Rivers

WWU Friendship Tournament


TBD
TBD
@
Rogue Valley Adventist Acad.

WWU Friendship Tournament
N
College Place