Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
202165-160x600.jpg Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
73
54
Mountainside
@
Sunset

7pm
37
56
Southridge
@
Beaverton

7pm
92
34
Westview
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
74
56
Liberty
@
Century

7:15pm
52
71
Newberg
@
McMinnville

7:15pm
32
66
Glencoe
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
52
64
Central Catholic
@
Gresham

7pm
47
82
Sandy
@
Barlow

7pm
70
56
Clackamas
@
Reynolds

7:30pm
59
67
David Douglas
@
Nelson

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
88
91
South Eugene
@
Willamette

6:45pm
74
95
North Medford
@
Roseburg

6:45pm
48
63
Grants Pass
@
South Medford

Non-League

6:30pm
44
82
Centennial
@
Lakeridge

7:30pm
57
74
Jesuit
@
Lake Oswego

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:45pm
39
44
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

6:30pm
52
41
Parkrose
@
Hood River Valley

HRVHS
7:15pm
69
27
Wilsonville
@
Hillsboro

7:15pm
70
59
La Salle Prep
@
Canby

5A-2 Midwestern League

6:45pm
62
36
Churchill
@
Springfield

6:45pm
52
40
North Eugene
@
Thurston

7pm
25
51
Eagle Point
@
Ashland

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
51
69
Molalla
@
Gladstone

6:30pm
64
67
Madras
@
Estacada

7pm
54
61
The Dalles
@
Crook County

4A-4 Sky Em League

5:45pm
35
66
North Bend
@
Marist Catholic

5:45pm
67
43
Junction City
@
Marshfield

MHS Main Gym

Non-League

6pm
49
35
Cottage Grove
@
Elmira

7pm
68
62
Pendleton
@
Vale

N
Baker HS OT
8pm
35
60
Henley [JV]
@
Lost River

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
81
61
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
6pm
69
55
Westside Christian
@
Valley Catholic

6pm
44
47
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-3 PacWest Conference

6pm
88
31
Dayton
@
Scio

6pm
56
35
Santiam Christian
@
Jefferson

6pm
43
60
Sheridan
@
Amity

Non-League

7:30pm
29
73
Gilchrist
@
La Pine [JV]

2A-2 Tri-River Conference

7pm
67
41
Western Christian
@
Culver

7:30pm
64
74
Willamina
@
Regis

7pm
61
50
Salem Academy
@
Gervais

7pm
34
44
Delphian
@
Colton

7pm
55
65
Blanchet Catholic
@
Santiam

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
30
54
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

6pm
64
27
Gold Beach
@
Reedsport

6pm
67
59
Oakland
@
Illinois Valley

6pm
64
41
Central Linn
@
Toledo

6pm
51
27
Bandon
@
Waldport

6pm
78
49
Lowell
@
Oakridge

Non-League

7pm
77
53
Irrigon
@
Trout Lake

6:30pm
52
49
Grant Union [JV]
@
Dayville / Monument

Dayville

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
42
57
St. Stephen's Acad.
@
Valor Christian

7:30pm
38
71
Columbia Christian
@
Country Christian

7:30pm
31
58
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
45
39
Damascus Christian
@
Trinity Academy

Damascus Christian
7:30pm
75
60
Portland Waldorf
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

7pm
25
58
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

7pm
38
41
St. Paul
@
Willamette Valley Christian

7pm
61
19
Crosshill Christian
@
Oregon School f/t Deaf

1A-3 Mountain West League

5:30pm
24
22
Mapleton
@
Crow

5:30pm
24
53
McKenzie
@
Siletz Valley

5:30pm
55
30
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

1A-6 Big Sky League

7:30pm
36
70
Condon
@
Ione / Arlington

Ione High School
7:30pm
48
92
Klickitat / Glenwood
@
South Wasco County

1A-8 High Desert League

8pm (MT)
26
61
Harper Charter
@
Adrian

6pm
56
20
Prairie City
@
Long Creek

Non-League

7:30pm
37
71
Mohawk
@
North Douglas

7:30pm
50
56
Days Creek
@
Myrtle Point

7:30pm
72
50
Bonanza
@
Crosspoint Christian

6pm
39
40
Milo Adventist Acad.
@
Powers

5:30pm
57
62
Prospect Charter
@
New Hope Christian

5:30pm
36
40
Sherman
@
North Lake / Paisley

5:30pm
51
29
Pilot Rock
@
Wallowa