Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
U.S. Marines Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Mountainside
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Liberty
@
Century

7:15pm
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Central Catholic
@
Gresham

7pm
Sandy
@
Barlow

6A-6 Central Valley Conference


TBD
McNary
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Willamette
@
South Eugene

6:45pm
North Medford
@
Roseburg

6:45pm
Grants Pass
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:30pm
Milwaukie
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

7pm
Churchill
@
Springfield

7pm
North Eugene
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Dallas
@
Woodburn

7:30pm
McKay
@
Lebanon

7:30pm
Crescent Valley
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Mountain View
@
Caldera

7pm
Summit
@
Bend

Non-League

6:30pm
Parkrose
@
Hood River Valley

HRVHS

4A-2 Tri-Valley Conference


TBD
Molalla
@
Gladstone

4A-4 Sky Em League

5:45pm
North Bend
@
Marist Catholic

Non-League


TBD
Cottage Grove
@
Elmira

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
6pm
Westside Christian
@
Valley Catholic

6pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Dayton
@
Scio

7:30pm
Santiam Christian
@
Jefferson

Non-League

7:30pm
Gilchrist
@
La Pine [JV]

2A-2 Tri-River Conference

4:30pm
Western Christian
@
Culver

7pm
Chemawa
@
Kennedy

7:30pm
Willamina
@
Regis

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

7:30pm
Gold Beach
@
Reedsport

6pm
Oakland
@
Illinois Valley


TBD
Central Linn
@
Toledo

6pm
Bandon
@
Waldport

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Valor Christian

7:30pm
Columbia Christian
@
Country Christian

7:30pm
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Life Christian

7:30pm
Damascus Christian
@
Trinity Academy

1A-2 Casco League

7pm
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mapleton
@
Crow

7pm
McKenzie
@
Siletz Valley

5:30pm
Mohawk
@
Mannahouse Acad., Eugene

1A-6 Big Sky League

3pm
Condon
@
Ione / Arlington

7:30pm
Klickitat
@
South Wasco County

Non-League

7:30pm
Days Creek
@
Myrtle Point

7pm
Bonanza
@
Crosspoint Christian

6:30pm
Milo Adventist Acad.
@
Powers