Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Toyota-AOTW234x60.jpg Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Mountainside
@
Sunset

7pm
Southridge
@
Beaverton

7pm
Westview
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Liberty
@
Century

7:15pm
Newberg
@
McMinnville

7:15pm
Glencoe
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Central Catholic
@
Gresham

Broadcast Coverage
7pm
Sandy
@
Barlow

Broadcast Coverage
7pm
Clackamas
@
Reynolds

7:30pm
David Douglas
@
Nelson

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Eugene
@
Willamette

6:45pm
North Medford
@
Roseburg

6:45pm
Grants Pass
@
South Medford

Non-League

6:30pm
Centennial
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
7:30pm
Jesuit
@
Lake Oswego

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

Broadcast Coverage
6:30pm
Parkrose
@
Hood River Valley

Broadcast Coverage
HRVHS
7:15pm
Wilsonville
@
Hillsboro

Broadcast Coverage
7:15pm
La Salle Prep
@
Canby

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Churchill
@
Springfield

6:45pm
North Eugene
@
Thurston

7pm
Eagle Point
@
Ashland

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Gladstone

7pm
Madras
@
Estacada

6:30pm
The Dalles
@
Crook County

4A-4 Sky Em League

5:45pm
North Bend
@
Marist Catholic

5:45pm
Junction City
@
Marshfield

MHS Main Gym

Non-League

6pm
Cottage Grove
@
Elmira

7pm
Pendleton
@
Vale

N
Baker HS
8pm
Henley [JV]
@
Lost River

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
6pm
Westside Christian
@
Valley Catholic

6pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage

3A-3 PacWest Conference

6pm
Dayton
@
Scio

6pm
Santiam Christian
@
Jefferson

6pm
Sheridan
@
Amity

Non-League

7:30pm
Gilchrist
@
La Pine [JV]

2A-2 Tri-River Conference

6:30pm
Western Christian
@
Culver

7pm
Chemawa
@
Kennedy

7:30pm
Willamina
@
Regis

7pm
Salem Academy
@
Gervais

7pm
Delphian
@
Colton

7pm
Blanchet Catholic
@
Santiam

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Gold Beach
@
Reedsport

6pm
Oakland
@
Illinois Valley

6pm
Central Linn
@
Toledo

Broadcast Coverage
6pm
Bandon
@
Waldport

6pm
Lowell
@
Oakridge

Non-League

7pm
Irrigon
@
Trout Lake

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Valor Christian

7:30pm
Columbia Christian
@
Country Christian

7:30pm
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
Damascus Christian
@
Trinity Academy

Damascus Christian
7:30pm
Portland Waldorf
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

7pm
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

7pm
Crosshill Christian
@
Oregon School f/t Deaf

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mapleton
@
Crow

7pm
McKenzie
@
Siletz Valley

5:30pm
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Condon
@
Ione / Arlington

Ione High School
7:30pm
Klickitat
@
South Wasco County

1A-8 High Desert League

8pm (MT)
Harper Charter
@
Adrian

6pm
Prairie City
@
Long Creek

Non-League

7pm
Mohawk
@
North Douglas

7:30pm
Days Creek
@
Myrtle Point

7:30pm
Bonanza
@
Crosspoint Christian

6pm
Milo Adventist Acad.
@
Powers

7pm
Prospect Charter
@
New Hope Christian