Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Recruit Officials Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Ida B. Wells
@
Cleveland

7pm
McDaniel
@
Lincoln

7pm
Benson
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

7pm
Westview
@
Sunset

7pm
Mountainside
@
Beaverton

7pm
Jesuit
@
Southridge

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Glencoe
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7:15pm
Clackamas
@
Centennial

7pm
Gresham
@
Reynolds

6:30pm
Barlow
@
Sandy

7:30pm
David Douglas
@
Nelson

6A-5 Three Rivers League

7pm
Lake Oswego
@
Canby

7:30pm
Tualatin
@
Oregon City

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
West Salem

7:15pm
McKay
@
Sprague

6:30pm
South Salem
@
Summit

6:30pm
Bend
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
Roseburg

6:45pm
Sheldon
@
Grants Pass

6:45pm
South Eugene
@
North Medford

Non-League

7pm
Aloha
@
Franklin

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Bend
@
Eagle Point

6:45pm
Springfield
@
Crater

6:45pm
Churchill
@
Ashland

6:45pm
Willamette
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
West Albany
@
Lebanon

7:30pm
Crescent Valley
@
South Albany

7pm
Central
@
Corvallis

7:30pm
North Salem
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

6pm
Pendleton
@
Redmond

6:30pm
Crook County
@
Ridgeview

7:30pm
The Dalles
@
Hood River Valley

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Astoria
@
Valley Catholic

7:30pm
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Corbett

7pm
Madras
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sisters
@
Newport

5:30pm
Cascade
@
Woodburn

5:30pm
Stayton
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Elmira

Broadcast Coverage
7:15pm
Marist Catholic
@
Marshfield

7:15pm
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Mazama
@
Hidden Valley

7:30pm
North Valley
@
Henley

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
Baker
@
Ontario

3A-2 PacWest Conference

7pm
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Warrenton
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

7:30pm
Harrisburg
@
Creswell

3A-5 Far West League

5:30pm
Douglas
@
Cascade Christian

5:30pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

Broadcast Coverage

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
Umatilla
@
Riverside

7:30pm (MT)
Burns
@
Nyssa

2A-1 Northwest League

7:30pm
Knappa
@
Gaston

7:30pm
Faith Bible
@
Mannahouse Christian Acad.

7:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Columbia Christian

7:30pm
Vernonia
@
Nestucca

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Culver
@
Western Christian

7pm
Delphian
@
Gervais

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Regis
@
Central Linn

7:30pm
Monroe
@
Oakland

7:30pm
Jefferson
@
East Linn Christian Acad.

2A-5 Southern Cascade League

8pm
Bonanza
@
Lost River

7pm
Lakeview
@
Illinois Valley

8pm
Glide
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
Enterprise
@
Pilot Rock

7:30pm
Heppner
@
Weston-McEwen

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Open Door Christian Acad.
@
Country Christian

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Damascus Christian

7:30pm
Trinity Academy
@
North Clackamas Christian

7:30pm
Life Christian
@
Southwest Christian

1A-4 Skyline League

7:30pm
Riddle
@
Days Creek

7:30pm
Elkton
@
New Hope Christian

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Glendale

7pm
Camas Valley
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Trinity Lutheran
@
Prospect Charter

5:30pm
Central Christian
@
Butte Falls

7pm
Chiloquin
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

4:30pm
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
Klickitat / Glenwood
@
South Wasco County

7:30pm
Sherman
@
Ione / Arlington

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Wallowa
@
Joseph

7:30pm
Pine Eagle
@
Nixyaawii

7:30pm
Cove
@
Powder Valley

1A-8 High Desert League


TBD
Four Rivers
@
Harper Charter