Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
60
70
Ida B. Wells
@
Cleveland

7pm
61
72
McDaniel
@
Lincoln

7pm
72
74
Benson
@
Roosevelt

7pm
74
41
Grant
@
Jefferson, Portland

6A-2 Metro League

7pm
51
62
Westview
@
Sunset

7pm
32
55
Mountainside
@
Beaverton

7pm
67
48
Jesuit
@
Southridge

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
43
59
Glencoe
@
McMinnville

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
61
62
Lake Oswego
@
Canby

6pm
44
63
Oregon City
@
Tualatin

7:30pm
46
76
Lakeridge
@
West Linn

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
64
29
South Medford
@
Roseburg

6:45pm
59
51
Grants Pass
@
Sheldon

Non-League

7:30pm
51
68
Caldera [JV]
@
Crane

7pm
52
40
Aloha
@
Franklin

5A-2 Midwestern League

6:45pm
59
33
Eagle Point
@
North Bend

5:15pm
48
63
Springfield
@
Crater

6:45pm
60
46
Churchill
@
Ashland

6:45pm
38
44
Willamette
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
62
58
West Albany
@
Lebanon

OT
7:30pm
64
45
Crescent Valley
@
South Albany

7:30pm
64
73
Central
@
Corvallis

7:30pm
54
58
Dallas
@
North Salem

5A-4 Intermountain Conference

6pm
57
80
Pendleton
@
Redmond

6:30pm
60
55
Crook County
@
Ridgeview

6:30pm
76
82
The Dalles
@
Hood River Valley

4A-1 Cowapa League

7:30pm
80
59
Astoria
@
Valley Catholic

7:30pm
38
69
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
56
68
Molalla
@
Corbett

7pm
69
66
Madras
@
Estacada

OT
7pm
60
53
Gladstone
@
North Marion

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
48
61
Sisters
@
Newport

5:30pm
54
39
Cascade
@
Woodburn

5:30pm
51
29
Stayton
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
49
52
Marist Catholic
@
Marshfield

7:15pm
42
57
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
49
40
Mazama
@
Hidden Valley

7:30pm
31
61
North Valley
@
Henley

7:30pm
56
59
Klamath Union
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm (MT)
80
33
Baker
@
Ontario

7:30pm
28
55
McLoughlin
@
La Grande

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
55
46
Warrenton
@
Rainier

7:30pm
46
38
Willamina
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
86
66
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

7:30pm
44
42
Harrisburg
@
Creswell

3A-5 Far West League

5:30pm
74
66
Douglas
@
Cascade Christian

5:30pm
30
66
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

5:30pm
42
59
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
55
50
Umatilla
@
Riverside

7pm (MT)
41
34
Burns
@
Nyssa

Non-League

6pm
46
78
Irrigon
@
Condon

2A-1 Northwest League

7:30pm
65
19
Knappa
@
Gaston

7:30pm
45
56
Faith Bible
@
Mannahouse Christian Acad.

6pm
50
57
Neah-Kah-Nie
@
Columbia Christian

7:30pm
40
35
Vernonia
@
Nestucca

2A-2 Tri-River Conference

6pm
73
38
Western Christian
@
Culver

7pm
42
57
Sheridan
@
Santiam

6:15pm
39
33
Delphian
@
Gervais

7pm
59
45
Salem Academy
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
68
55
Regis
@
Central Linn

7:30pm
50
40
Monroe
@
Oakland

7:30pm
32
64
Oakridge
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

7pm
40
51
Coquille
@
Toledo

2A-5 Southern Cascade League

8pm
28
29
Bonanza
@
Lost River

6:30pm
67
37
Glide
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
59
46
Enterprise
@
Pilot Rock

7:30pm
68
61
Heppner
@
Weston-McEwen

7:30pm
62
30
Union
@
Grant Union

Non-League

7:30pm
56
39
Stanfield [JV]
@
Griswold

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
33
40
Open Door Christian Acad.
@
Country Christian

7:30pm
46
56
St. Stephen's Acad.
@
Damascus Christian

7:30pm
34
25
North Clackamas Christian
@
Trinity Academy

@ North Clackamas

1A-2 Casco League

7pm
41
42
Perrydale
@
Crosshill Christian

7pm
55
34
Jewell
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

1A-4 Skyline League

7:30pm
30
48
New Hope Christian
@
Elkton

7pm
56
40
Umpqua Valley Christian
@
Glendale

7pm
58
30
Camas Valley
@
Yoncalla

7:30pm
48
43
Riddle
@
Days Creek

7:30pm
75
20
North Douglas
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

5pm
62
49
Trinity Lutheran
@
Prospect Charter

7pm
26
55
Chiloquin
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

7:30pm
43
39
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
32
72
Klickitat / Glenwood
@
South Wasco County

7:30pm
42
52
Sherman
@
Ione / Arlington

Arlington HS
7:30pm
78
66
Echo
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
7:30pm
2
0
F
Lyle / Wishram
@
Trout Lake

Forfeit

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
11
43
Wallowa
@
Joseph

7:30pm
59
74
Pine Eagle
@
Nixyaawii

7:30pm
50
76
Cove
@
Powder Valley

7:30pm
12
56
Elgin
@
Imbler

Non-League

7:30pm
C
X
L
Bickleton
@
Condon