Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Ida B. Wells
@
Cleveland

7pm
McDaniel
@
Lincoln

7pm
Benson
@
Roosevelt

7pm
Grant
@
Jefferson, Portland

6A-2 Metro League

7pm
Westview
@
Sunset

Broadcast Coverage
7pm
Mountainside
@
Beaverton

7pm
Jesuit
@
Southridge

Broadcast Coverage

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Glencoe
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
Gresham
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
Lake Oswego
@
Canby

6pm
Oregon City
@
Tualatin

6:30pm
Lakeridge
@
West Linn

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
Roseburg

Broadcast Coverage
6:45pm
Grants Pass
@
Sheldon

Non-League

7pm
Aloha
@
Franklin

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Eagle Point
@
North Bend

5:15pm
Springfield
@
Crater

6:45pm
Churchill
@
Ashland

6:45pm
Willamette
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
West Albany
@
Lebanon

7:30pm
Crescent Valley
@
South Albany

Broadcast Coverage
7:30pm
Central
@
Corvallis

7:30pm
Dallas
@
North Salem

Broadcast Coverage

5A-4 Intermountain Conference

5:30pm
Pendleton
@
Redmond

6:30pm
Crook County
@
Ridgeview

7:30pm
The Dalles
@
Hood River Valley

Broadcast Coverage

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Astoria
@
Valley Catholic

7:30pm
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Corbett

7pm
Madras
@
Estacada

7pm
Gladstone
@
North Marion

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sisters
@
Newport

Broadcast Coverage
5:30pm
Cascade
@
Woodburn

5:30pm
Stayton
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Elmira

Broadcast Coverage
7:15pm
Marist Catholic
@
Marshfield

7:15pm
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Mazama
@
Hidden Valley

7:30pm
North Valley
@
Henley

7:30pm
Klamath Union
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm (MT)
Baker
@
Ontario

7:30pm
McLoughlin
@
La Grande

Non-League

5:30pm
Banks
@
Philomath

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Warrenton
@
Rainier

7:30pm
Willamina
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

7:30pm
Harrisburg
@
Creswell

3A-5 Far West League

5:30pm
Douglas
@
Cascade Christian

Broadcast Coverage
5:30pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
5:30pm
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

Broadcast Coverage

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
Umatilla
@
Riverside

6pm (MT)
Burns
@
Nyssa

2A-1 Northwest League

7:30pm
Knappa
@
Gaston

7:30pm
Faith Bible
@
Mannahouse Christian Acad.

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Columbia Christian

Broadcast Coverage
7:30pm
Vernonia
@
Nestucca

Broadcast Coverage

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Western Christian
@
Culver

7pm
Sheridan
@
Santiam

7pm
Delphian
@
Gervais

Broadcast Coverage
7pm
Salem Academy
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Regis
@
Central Linn

7:30pm
Monroe
@
Oakland

7:30pm
Oakridge
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

7pm
Gold Beach
@
Bandon

7pm
Coquille
@
Toledo

2A-5 Southern Cascade League

8pm
Bonanza
@
Lost River

8pm
Glide
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
Enterprise
@
Pilot Rock

7:30pm
Heppner
@
Weston-McEwen

7:30pm
Union
@
Grant Union

Broadcast Coverage

Non-League

8pm
Stanfield [JV]
@
Griswold

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Open Door Christian Acad.
@
Country Christian

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Damascus Christian

7:30pm
North Clackamas Christian
@
Trinity Academy

@ North Clackamas

1A-2 Casco League

7pm
Perrydale
@
Crosshill Christian

Broadcast Coverage
7pm
Jewell
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

Broadcast Coverage

1A-4 Skyline League

7:30pm
New Hope Christian
@
Elkton

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Glendale

7pm
Camas Valley
@
Yoncalla

7:30pm
Riddle
@
Days Creek

7:30pm
North Douglas
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Trinity Lutheran
@
Prospect Charter

7pm
Chiloquin
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
Klickitat / Glenwood
@
South Wasco County

7:30pm
Sherman
@
Ione / Arlington

Arlington HS
7:30pm
Bickleton
@
Condon

7:30pm
Echo
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
7:30pm
Lyle / Wishram
@
Trout Lake

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Wallowa
@
Joseph

Broadcast Coverage
7:30pm
Pine Eagle
@
Nixyaawii

7:30pm
Cove
@
Powder Valley

7:30pm
Elgin
@
Imbler