Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Westview
@
Jesuit

7pm
Beaverton
@
Southridge

Broadcast Coverage
7pm
Aloha
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
McMinnville
@
Sherwood

Broadcast Coverage
7:15pm
Forest Grove
@
Century

7:15pm
Glencoe
@
Liberty

Broadcast Coverage

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
West Linn
@
Tigard

7:30pm
Canby
@
Tualatin

7:30pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

Broadcast Coverage

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Putnam
@
St. Helens

St. Helens Middle School
7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

Broadcast Coverage
7:15pm
Scappoose
@
Wilsonville

DH (main gym)
7:15pm
Parkrose
@
La Salle Prep

Broadcast Coverage

5A-2 Midwestern League

7pm
Thurston
@
Willamette

6:45pm
Ashland
@
Crater

6:45pm
North Eugene
@
North Bend

7pm
Springfield
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Lebanon
@
Crescent Valley

7:30pm
Silverton
@
Central

Broadcast Coverage
7:30pm
Dallas
@
West Albany

7:30pm
Corvallis
@
North Salem

Broadcast Coverage

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Pendleton
@
Ridgeview

7pm
The Dalles
@
Redmond

6:30pm
Hood River Valley
@
Crook County

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sisters
@
Sweet Home

5:30pm
Cascade
@
Stayton

5:30pm
Woodburn
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marshfield
@
Siuslaw

7:15pm
Junction City
@
Marist Catholic

7:15pm
Elmira
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Henley
@
Hidden Valley

7:30pm
North Valley
@
Klamath Union

7:30pm
Phoenix
@
Mazama

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
La Grande
@
Baker

Non-League

7:30pm
Estacada
@
Blanchet Catholic

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Westside Christian
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
6pm
Oregon Episcopal
@
Portland Adventist Acad.

Broadcast Coverage
6pm
Riverdale
@
De La Salle North Catholic

3A-2 PacWest Conference

7pm
Dayton
@
Amity

7:30pm
C
X
L
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Taft
@
Warrenton


TBD
Rainier
@
Willamina

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
La Pine
@
Santiam Christian

7:30pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
Riverside
@
Irrigon

7:30pm (MT)
Nyssa
@
Vale

Broadcast Coverage

2A-1 Northwest League

7:30pm
Portland Christian
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Western Christian
@
Salem Academy

7:30pm
Kennedy
@
Sheridan

6pm
Gervais
@
Culver

7pm
Colton
@
Delphian

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Regis
@
Oakridge

7:30pm
Oakland
@
Central Linn

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

7:30pm
Lowell
@
Jefferson

Non-League

7:30pm
Glide [JV]
@
Umpqua Valley Christian

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Country Christian

7:30pm
Trinity Academy
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
Damascus Christian
@
Life Christian

7:30pm
Southwest Christian
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

7pm
Crosshill Christian
@
Jewell

7pm
Oregon School f/t Deaf
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

7pm
Siletz Valley
@
Crow

Broadcast Coverage
7pm
Mapleton
@
McKenzie

7pm
Triangle Lake
@
Alsea

1A-4 Skyline League

7:30pm
Elkton
@
Riddle

7pm
Yoncalla
@
New Hope Christian

7:30pm
Glendale
@
North Douglas

7:30pm
Days Creek
@
Camas Valley

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
North Lake / Paisley
@
Trinity Lutheran

5pm
Central Christian
@
Rogue Valley Adventist Acad.


TBD
Crosspoint Christian
@
Gilchrist

6pm
Prospect Charter
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Lyle / Wishram

7:30pm
South Wasco County
@
Trout Lake

7:30pm
Ione / Arlington
@
Echo

7:30pm
Bickleton
@
Sherman

7:30pm
Dufur
@
Klickitat / Glenwood

Glenwood
7:30pm
Condon
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Mitchell High School

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Elgin
@
Cove

1A-8 High Desert League

7:30pm (MT)
Crane
@
Four Rivers

6:30pm
Dayville / Monument
@
Prairie City

4:30pm
Long Creek / Ukiah
@
Huntington