Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Toyota-AOTW234x60.jpg Ad
NSP Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Ida B. Wells
@
Jefferson, Portland

7pm
McDaniel
@
Cleveland

Cleveland High School
7pm
Lincoln
@
Roosevelt

7pm
Benson
@
Franklin

6A-2 Metro League

7pm
Jesuit
@
Sunset

7pm
Beaverton
@
Westview

7pm
Southridge
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
McMinnville
@
Forest Grove

Broadcast Coverage
7:15pm
Liberty
@
Newberg

7:15pm
Century
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

7:15pm
Sandy
@
Centennial

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
North Medford
@
South Medford

6:45pm
Grants Pass
@
Roseburg

5A-2 Midwestern League


TBD
Eagle Point
@
Springfield

7pm
Crater
@
Thurston

6:45pm
Ashland
@
North Bend

6:45pm
Churchill
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
North Salem
@
South Albany

Broadcast Coverage
7:30pm
West Albany
@
Crescent Valley

7:30pm
Central
@
Lebanon

7:30pm
Dallas
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

5:30pm
Hood River Valley
@
Pendleton

7:30pm
Ridgeview
@
Redmond

6:30pm
Crook County
@
The Dalles

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Valley Catholic
@
Seaside

7:30pm
Banks
@
Astoria

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Madras

7pm
Estacada
@
Gladstone

7pm
Corbett
@
North Marion

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sweet Home
@
Philomath

5:30pm
Newport
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marist Catholic
@
Siuslaw

7:15pm
Elmira
@
Junction City

7:15pm
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Hidden Valley
@
North Valley

7:30pm
Phoenix
@
Henley

7:30pm
Mazama
@
Klamath Union

Klamath Union HS

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
McLoughlin
@
Baker

7:30pm
Ontario
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Riverdale
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
Catlin Gabel
@
Oregon Episcopal

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Clatskanie
@
Rainier

7pm
Willamina
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Harrisburg
@
La Pine

7:30pm
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
Sutherlin
@
South Umpqua

5:30pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

5:30pm
Douglas
@
St. Mary's, Medford

Broadcast Coverage

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
Nyssa
@
Umatilla

7:30pm
Burns
@
Irrigon

7:30pm
Vale
@
Riverside

2A-4 Sunset Conference

7pm
Bandon
@
Reedsport

7pm
Toledo
@
Waldport

Broadcast Coverage
7pm
Gold Beach
@
Myrtle Point

2A-5 Southern Cascade League

8pm
Lakeview
@
Lost River

8pm
Glide
@
Bonanza

7:30pm
Rogue River
@
Illinois Valley

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
Weston-McEwen
@
Pilot Rock

7:30pm
Heppner
@
Enterprise

Broadcast Coverage
7pm
Stanfield
@
Union

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Southwest Christian
@
Country Christian

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Life Christian

7:30pm
Damascus Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Trinity Academy

1A-2 Casco League

7pm
St. Paul
@
Willamette Valley Christian

1A-4 Skyline League

7:30pm
North Douglas
@
Elkton

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Days Creek

7:30pm
Glendale
@
Camas Valley

7:30pm
Powers
@
New Hope Christian

4:30pm
Pacific
@
Riddle [JV]

1A-5 Mountain Valley League

7pm
Central Christian
@
North Lake / Paisley

6pm
Prospect Charter
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Trout Lake
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
South Wasco County
@
Dufur

7:30pm
Condon
@
Ione / Arlington

Ione Schools
7:30pm
Echo
@
Sherman

7:30pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Bickleton

7:30pm
Lyle / Wishram
@
Klickitat / Glenwood

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Powder Valley
@
Imbler

7:30pm
Nixyaawii
@
Wallowa

Broadcast Coverage
7:30pm
Cove
@
Pine Eagle

7:30pm
Griswold
@
Elgin

1A-8 High Desert League

7:30pm (MT)
Long Creek / Ukiah
@
Four Rivers

7:30pm (MT)
Prairie City
@
Adrian

5:30pm (MT)
Crane
@
Jordan Valley

7:30pm (MT)
Harper Charter [JV]
@
Dayville / Monument