Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
BBD-160x600.png Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Roosevelt
@
Ida B. Wells

6A-2 Metro League

7pm
Aloha
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Newberg
@
Sherwood

5:45pm
Forest Grove
@
Glencoe

5:45pm
McMinnville
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
David Douglas
@
Centennial

7pm
Clackamas
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

7pm
Tigard
@
Lakeridge

Broadcast Coverage

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Bend
@
West Salem

Non-League

7pm
South Eugene
@
Westview

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

7:15pm
Scappoose
@
St. Helens

St. Helens Middle School

5A-2 Midwestern League

7pm
Churchill
@
Eagle Point

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Silverton
@
Lebanon

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Gladstone
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Sisters
@
Woodburn

7pm
Sweet Home
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Siuslaw
@
Cottage Grove

5:45pm
Marist Catholic
@
Elmira

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
Baker
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Westside Christian
@
Catlin Gabel

6pm
Oregon Episcopal
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-2 PacWest Conference

7pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

7:30pm
Amity
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Warrenton
@
Clatskanie

7pm
Taft
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
Creswell

6pm
Pleasant Hill
@
La Pine

3A-5 Far West League


TBD
Sutherlin
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm (MT)
Irrigon
@
Vale

2A-1 Northwest League

7:30pm
Faith Bible
@
Knappa

7pm
Nestucca
@
Gaston

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
Glide
@
Lost River

6:30pm
Bonanza
@
Illinois Valley

7pm
Lakeview
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
Union
@
Pilot Rock

7:30pm
Grant Union
@
Heppner

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Southwest Christian

7:30pm
Trinity Academy
@
Damascus Christian

1A-5 Mountain Valley League


TBD
Trinity Lutheran
@
Rogue Valley Adventist Acad.

7pm
Chiloquin
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Ione / Arlington

7:30pm
Bickleton
@
South Wasco County

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Elgin
@
Joseph

7:30pm
Pine Eagle
@
Powder Valley

7:30pm
Griswold
@
Nixyaawii

7:30pm
Imbler
@
Wallowa

1A-8 High Desert League


TBD
Harper Charter
@
Four Rivers