Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
SnapMS_OSAA_234x60.jpg Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:45pm
Roseburg
@
Eagle Point

6pm
McDaniel
@
Sprague

7pm
Benson
@
Central

7:30pm
Oakland HS, Oakland (CA)
@
Ida B. Wells

Broadcast Coverage
7:15pm
Reynolds
@
Liberty

Broadcast Coverage
7:15pm
McMinnville
@
Scappoose

6:45pm
Jesuit
@
South Eugene

7:15pm
Aloha
@
Glencoe

5:15pm
Ashland
@
South Medford

6:30pm
Century
@
Sandy

7pm
South Albany
@
Mountainside

7:15pm
Southridge
@
Newberg

7pm
Lakeridge
@
Willamette

5:45pm
North Salem
@
McKay

Barlow Boys Jamboree

6pm
Clackamas
@
Barlow

Barlow Boys Jamboree
N
Sam Barlow High School

Jamboree

5pm
TBD
@
Sherwood

5:45pm
Forest Grove
@
Oregon City

7pm
Sunset
@
TBD

David Douglas

TBD
Centennial
@
TBD

David Douglas High School
6pm
Lake Oswego
@
Barlow

Barlow Boys Jamboree
N
Sam Barlow High School
6pm
West Linn
@
Barlow

Barlow Boys Jamboree
N
Sam Barlow High School
5:35pm
West Salem
@
Sherwood

Sherwood High School
6:30pm
Nelson
@
TBD

Oregon City High School
4:55pm
Canby
@
Oregon City

6:35pm
West Salem
@
Grant

Sherwood High School
5pm
Westview
@
Sherwood

7pm
TBD
@
McNary

West Albany High School

Non-League

6pm
Sisters
@
Redmond

6:45pm
Lebanon
@
Thurston

7pm
Philomath
@
Corvallis

7:15pm
Banks
@
St. Helens

St Helens Middle School
7pm
Hood River Valley
@
Gladstone

6:45pm
Crescent Valley
@
Springfield

7pm
Ridgeview
@
Madras

Jamboree

5:30pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
West Albany

Non-League

7:30pm
Seaside
@
Warrenton

7:15pm
Bandon
@
Siuslaw

7pm
Valley Catholic
@
Molalla

7pm
North Marion
@
Cascade

7pm
Junction City
@
North Valley

7:30pm
Cottage Grove
@
Hidden Valley

Broadcast Coverage
7pm
Estacada
@
Stayton

7pm
Tillamook
@
Newport

Broadcast Coverage
7pm
Elmira
@
Sweet Home

5:30pm
Marshfield [JV]
@
Reedsport

Jamboree

7:05pm
Clatskanie
@
Astoria

Broadcast Coverage
Astoria High School
8:05pm
Knappa
@
Astoria

3A-1 Lewis & Clark League

7pm
Oregon Episcopal
@
Blanchet Catholic

Non-League

7:30pm
Harrisburg
@
Monroe

7:30pm
Willamina
@
Sheridan

7:30pm
Amity
@
Western Christian

7:30pm
Stanfield
@
Irrigon

7:30pm
North Douglas
@
Pleasant Hill

7pm
Burns
@
Lakeview

4:30pm
C
X
L
Gilchrist
@
La Pine [JV]

7:30pm
Scio
@
Catlin Gabel

7pm
Riverdale
@
Rainier

Broadcast Coverage
7:30pm
Riverside
@
Weston-McEwen

Non-League

7pm
Firm Foundation (WA)
@
Mannahouse Christian Acad.

7:30pm
Condon
@
Heppner

7pm
Wallowa
@
Enterprise

Broadcast Coverage
7:30pm
Illinois Valley
@
Myrtle Point

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Gervais

6:30pm
Chiloquin
@
Bonanza

7pm
Nestucca
@
Delphian

7:30pm
Southwest Christian
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6pm
Central Linn
@
Siletz Valley

7pm
Vernonia
@
Colton

7pm
Union
@
Imbler

7pm
Triangle Lake
@
Oakridge

7:30pm
Santiam
@
Jefferson

7pm
Jewell
@
Neah-Kah-Nie

Jamboree

6pm
Knappa
@
TBD

Astoria High School

Non-League

7pm
Horizon Christian, Hood River
@
Central Christian

7pm
C.S. Lewis Academy / Veritas
@
Mapleton

7:30pm
Trinity Academy
@
Willamette Valley Christian

7pm
Mohawk
@
North Clackamas Christian

6pm
Camas Valley
@
Milo Adventist Acad.

7pm
Falls City
@
Eddyville Charter

7pm
Crosspoint Christian
@
Butte Valley (CA)

7:30pm
Days Creek
@
Rogue Valley Adventist Acad.