Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Office phone lines are down,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
OSAA_Season3_160-x600_WebAd.jpg Ad

2020-21 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Jefferson, Portland
@
Lincoln

7pm
Madison
@
Grant

6A-2 Metro League

7pm
Mountainside
@
Jesuit

7pm
Aloha
@
Sunset

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
Reynolds
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

7:15pm
Lakeridge
@
Canby

6A-6 Mountain Valley Conference

7pm
Summit
@
Mountain View

Non-League

6:45pm
Ashland
@
Grants Pass

7pm
Willamette
@
South Eugene

7pm
Thurston
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
La Salle Prep
@
Scappoose

7:15pm
Parkrose
@
Putnam

Broadcast Coverage

5A-2 Midwestern League

7pm
Churchill
@
North Eugene

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Crook County
@
Redmond

6:30pm
The Dalles
@
Hood River Valley

Non-League

5:30pm
Myrtle Point / Powers
@
North Bend

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Gladstone
@
Molalla

7pm
Corbett
@
Madras

7pm
North Marion
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Woodburn
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marshfield
@
Marist Catholic

7:15pm
Elmira
@
Siuslaw

7:15pm
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Klamath Union
@
North Valley

7:30pm
Mazama
@
Phoenix

7:30pm
Hidden Valley
@
Henley

Non-League

5:30pm (MT)
Nyssa
@
Ontario

6pm
Union
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
7:30pm
Westside Christian
@
Portland Adventist Acad.

Broadcast Coverage
7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

3A-2 PacWest Conference

7pm
Amity
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

6pm
Warrenton
@
Taft

Broadcast Coverage

3A-5 Far West League

6pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

6pm
Sutherlin
@
Douglas

Broadcast Coverage
6pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

Non-League

7:30pm
Riverside
@
Heppner

7:30pm
Irrigon
@
Stanfield

7pm
Willamina
@
Nestucca

2A-1 Northwest League

7:30pm
Portland Christian
@
Columbia Christian

6pm
Gaston
@
Knappa

Broadcast Coverage

2A-2 Tri-River Conference

5pm
Culver
@
Salem Academy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakridge

7:30pm
Lowell
@
Central Linn

6pm
Monroe
@
Jefferson

2A-5 Southern Cascade League

5:30pm
Illinois Valley
@
Lakeview

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Grant Union
@
Weston-McEwen

Non-League

7:30pm
Country Christian
@
Colton

1A-2 Casco League

7pm
C.S. Lewis Academy / Veritas
@
Livingstone Adventist Acad.

7pm
Perrydale
@
Falls City

7pm
Willamette Valley Christian
@
Crosshill Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

5:30pm
Mohawk
@
Alsea

1A-4 Skyline League

7:30pm
Camas Valley
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

7pm
Hosanna-Triad
@
Prospect Charter

Non-League

7:30pm
Powder Valley
@
Nixyaawii

Broadcast Coverage