Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Gametime-Hydration234x60.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
SnapMS_OSAA_160x600.jpg Ad

2020-21 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
51
61
Benson
@
Roosevelt

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
62
60
Century
@
McMinnville

7:15pm
77
67
Sherwood
@
Liberty

7:15pm
46
57
Glencoe
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

5:30pm
88
73
Reynolds
@
Centennial

6:30pm
39
59
David Douglas
@
Clackamas

6:30pm
61
47
Gresham
@
Barlow

6:30pm
64
43
Central Catholic
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

7pm
C
X
L
Oregon City
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
7pm
57
63
Lake Oswego
@
Tigard

7:15pm
53
50
West Linn
@
Canby

6A-6 Mountain Valley Conference

7pm
47
65
Bend
@
Summit

7:30pm
61
62
McNary
@
West Salem

Non-League

7:30pm
59
43
Silverton
@
Sprague

7pm
49
52
Grants Pass
@
Ashland

7:30pm
47
44
McKay
@
North Salem

7:15pm
82
52
Tualatin
@
Newberg

7:30pm
60
64
Lebanon
@
South Salem

5A-2 Midwestern League

6:45pm
60
42
Crater
@
Eagle Point

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
70
67
Dallas
@
West Albany

7:30pm
46
70
Corvallis
@
South Albany

7:30pm
47
64
Central
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
65
60
Crook County
@
Hood River Valley

7pm
46
74
Ridgeview
@
Redmond

Non-League

7:15pm
22
69
Molalla
@
Wilsonville

5:45pm
55
61
Myrtle Point / Powers
@
North Bend

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
45
52
Hidden Valley
@
Klamath Union

6:30pm
54
42
Mazama
@
Henley

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm (MT)
76
51
La Grande
@
Ontario

Non-League

5:30pm
34
65
Nyssa
@
Baker

7pm
51
34
Cascade
@
Sisters

7pm
59
44
Philomath
@
Stayton

6pm
36
34
Dayton
@
Astoria

6pm
61
53
Sweet Home
@
Newport

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
63
50
De La Salle North Catholic
@
Catlin Gabel

3A-3 Coastal Range League

7pm
58
30
Willamina
@
Clatskanie

7pm
35
42
Warrenton
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
68
27
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Douglas

Broadcast Coverage

3A-6 Eastern Oregon League

4pm (MT)
20
63
Burns
@
Vale

Non-League

4:30pm
70
37
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
C
X
L
Westside Christian
@
Riverdale

Broadcast Coverage
7pm
42
59
Western Christian
@
Amity

7:30pm
18
53
Scio
@
Harrisburg

6pm
58
39
Riverside
@
Weston-McEwen

7:30pm
52
30
Stanfield
@
Irrigon

2A-1 Northwest League

7:30pm
68
35
Portland Christian
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6pm
47
24
Knappa
@
Gaston

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
64
25
Jefferson
@
Lowell

2A-5 Southern Cascade League

7pm
67
40
Illinois Valley
@
Glide

6:30pm
41
51
Lost River
@
Lakeview

8pm
55
38
Bonanza
@
Rogue River

Non-League

6:30pm
63
50
Mannahouse Christian Acad.
@
Trout Lake

7pm
47
55
Joseph
@
Union

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
32
61
Open Door Christian Acad.
@
Damascus Christian

5pm
42
38
Life Christian
@
Country Christian

6pm
53
34
Trinity Academy
@
Southwest Christian

7:30pm
41
47
Grand View Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

OT

1A-5 Mountain Valley League

6pm
38
34
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Central Christian

6:30pm
59
62
Prospect Charter
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

6:45pm
46
43
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
C
X
L
Condon / Wheeler
@
Sherman

Broadcast Coverage

1A-7 Old Oregon League

1pm
46
37
Pine Eagle
@
Wallowa

1A-8 High Desert League

Noon (MT)
54
64
Crane
@
Adrian