Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAAtoday 234X60 Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2020-21 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
C
X
L
Aloha
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Glencoe
@
Forest Grove

7:15pm
Sherwood
@
Newberg

7:15pm
Century
@
McMinnville

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Wilsonville
@
Hillsboro

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Ridgeview
@
The Dalles

4A-2 Tri-Valley Conference


TBD
Molalla
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Woodburn
@
Sisters

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Marist Catholic
@
Marshfield

5:45pm
Siuslaw
@
Elmira

5:45pm
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Mazama
@
Henley

Non-League


TBD
Astoria
@
Stayton

3A-3 Coastal Range League

6pm
Taft
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Creswell
@
Santiam Christian

6pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg

3A-5 Far West League

5:30pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

2A-1 Northwest League

7:30pm
Nestucca
@
Gaston

7:30pm
Vernonia
@
Columbia Christian

7:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Portland Christian

Rockwood Commons (740 SE 182nd Ave, Portland, OR 97233)

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Oakland
@
Jefferson

7:30pm
Monroe
@
Regis

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

7pm
Myrtle Point
@
Coquille

7:30pm
Reedsport
@
Toledo

2A-5 Southern Cascade League

6pm
Illinois Valley
@
Lost River

6:30pm
Rogue River
@
Lost River

6pm
Rogue River
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Union
@
Pilot Rock

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Damascus Christian
@
St. Stephen's Acad.

7:30pm
Valor Christian
@
Trinity Academy

1A-2 Casco League

7pm
Willamette Valley Christian
@
Crosshill Christian

1A-4 Skyline League

7:30pm
Days Creek
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League


TBD
Prospect Charter
@
Trinity Lutheran


TBD
Central Christian
@
Chiloquin


TBD
Hosanna-Triad
@
Rogue Valley Adventist Acad.

6:30pm
Butte Falls
@
North Lake / Paisley

1A-6 Big Sky League

7:30pm
C
X
L
Horizon Christian, Hood River
@
Ione / Arlington

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Elgin
@
Joseph

7:30pm
Pine Eagle
@
Powder Valley

1A-8 High Desert League

3:30pm (MT)
Burnt River
@
Four Rivers