Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
Les Schwab Tire Centers Ad

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:30pm
Lincoln
@
Wilson

4:30pm
Grant
@
Cleveland

Powell Park
4:30pm
Madison
@
Roosevelt

4pm
Franklin
@
Benson

6A-2 Metro League

5pm
Mountainside
@
Southridge

5pm
Sunset
@
Westview

5pm
Aloha
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

5pm
Sherwood
@
Newberg

5pm
McMinnville
@
Forest Grove

5pm
Liberty
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Central Catholic
@
Sandy

5pm
Centennial
@
Gresham

5pm
David Douglas
@
Reynolds

Reynolds Middle School - North Field
5pm
Clackamas
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

5pm
West Linn
@
Oregon City

5pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

5pm
Canby
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

5pm
Silverton
@
West Salem

Non-League

5pm
Dallas
@
South Salem

Gilmore Field 12th/Hoyt
5pm
Central / Kings Valley Char.
@
Sprague

5pm
Beaverton
@
Tigard

5pm
Thurston
@
Sheldon

5A-2 Midwestern League

3pm
Eagle Point
@
Crater

Broadcast Coverage
Double Header
5pm
Eagle Point
@
Crater

Double Header

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
North Salem / McKay
@
West Albany

5pm
Corvallis
@
Lebanon

Broadcast Coverage
5pm
South Albany
@
Crescent Valley

Non-League

4:30pm
Pendleton
@
La Grande

4:30pm
Cascade
@
La Salle Prep

4A-1 Cowapa League

5pm
Seaside
@
Astoria

CMH Field Astoria

4A-4 Sky Em League

3pm
Siuslaw
@
Marist Catholic

5pm
Siuslaw
@
Marist Catholic

5pm
Junction City
@
Elmira / Triangle Lake

3pm
Junction City
@
Elmira / Triangle Lake

3pm
Cottage Grove
@
Marshfield

5pm
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

7pm
Henley
@
Klamath Union

Kiger Stadium
5pm
Henley
@
Klamath Union

Kiger Stadium

Non-League

5pm
Rainier
@
Valley Catholic

3A-SD1 Special District 1

3pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

4:30pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

3pm
Scio
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
Scio
@
Yamhill-Carlton

3pm
Amity
@
Horizon Christian, Tualatin

4:30pm
Amity
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-SD2 Special District 2

3pm
Warrenton
@
Clatskanie

4:30pm
Warrenton
@
Clatskanie

3A-SD3 Special District 3

2pm
C
X
L
Harrisburg
@
La Pine

4pm
C
X
L
Harrisburg
@
La Pine

3A-SD4 Special District 4

3pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

US Cellular Field # 9
5pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

US Cellular Field # 9
3pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

5pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

3pm
Douglas
@
South Umpqua

5pm
Douglas
@
South Umpqua

3A-SD5 Special District 5

11am (MT)
Burns
@
Nyssa

1pm (MT)
Burns
@
Nyssa

Non-League

4pm
Dufur / South Wasco County
@
Riverside

Broadcast Coverage
2pm
Dufur / South Wasco County
@
Riverside

Broadcast Coverage
2pm
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Heppner / Ione

3:30pm
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Heppner / Ione

3pm
Westside Christian
@
Catlin Gabel

5pm
Westside Christian
@
Catlin Gabel

3pm
Umatilla
@
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake

5pm
Umatilla
@
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
Vernonia
@
Portland Christian

3pm
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

Broadcast Coverage
3pm
Gaston
@
Nestucca

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Western Christian
@
Santiam

4pm
Salem Academy
@
Culver

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

4:30pm
Monroe
@
Regis

4:30pm
Central Linn
@
Jefferson

2A/1A-SD4 Special District 4

6:30pm
Riddle
@
Umpqua Valley Christian

8:30pm
Riddle
@
Umpqua Valley Christian

2pm
Glendale
@
Glide

Noon
Glendale
@
Glide

2A/1A-SD7 Special District 7

2pm
Stanfield / Echo
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

3:30pm
Stanfield / Echo
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

Non-League

5pm
Vernonia
@
Portland Christian

5pm
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

Broadcast Coverage
5pm
Gaston
@
Nestucca

4:30pm
Kennedy
@
St. Paul