Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
Moda Health Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

Elmira / Crow Wrestling Program

School
Classification
4A (Public)
Regular District
4A-4 Sky Em League

Team Staff
Head Coach
Stuart Burgess
Asst. Coaches
Justin Peeler, Troy Jentzsch
Program Information
Classification
4A (2019-20)
League
4A-SD2 Special District 2
Officials
Lane County Wrestling

Varsity Schedule

Status Date Day Time Event Host
DONE 12/7 Sat 9:00 am Perry Burlison (Cascade)
Cascade, Central, Cottage Grove, Crescent Valley, Crook County, Dallas, Elmira / Crow, Junction City, Lebanon, Marshfield, McKay, Philomath / Alsea, Scappoose, Silverton, Sisters, South Salem, Stayton, Sweet Home, Tigard, West Albany
Cascade
DONE 12/14 Sat TBD Central Linn (Central Linn)
Central Linn, Elmira / Crow, Harrisburg, Oakridge, Pleasant Hill, Rainier, Toledo, Willamette
Central Linn
DONE 12/28 Sat 9:00 am Thurston High School Tournament
Creswell, Elmira / Crow, Hidden Valley, Junction City, North Eugene, Ridgeview, Thurston
Thurston
DONE 1/4 Sat 8:00 am Elmira Invitational (Elmira)
Central Linn, Creswell, Elmira / Crow, Jefferson, La Pine, Newport, North Eugene, Springfield, Sutherlin, Taft
Elmira / Crow
DONE 1/9 Thu 5:00 pm 3 way (Sweet Home HS)
Elmira / Crow, Mazama, Sweet Home
Sweet Home
DONE 1/11 Sat TBD Sutherlin (Sutherlin HS)
Coquille, Cottage Grove, Creswell, Douglas, Elmira / Crow, North Bend, Siuslaw, South Umpqua, Springfield, Sutherlin
Sutherlin
DONE 1/18 Sat TBD Siuslaw (Siuslaw High School)
Churchill, Cottage Grove, Creswell, Douglas, Elmira / Crow, Glendale, Gold Beach, Newport, North Bend, Sheldon, Siletz Valley / Eddyville Charter, Siuslaw, South Eugene, Sutherlin, Toledo, Waldport, Willamette, Oakland (OR)
Siuslaw
DONE 1/23 Thu 6:00 pm Lowell vs. Elmira Dual WRE Meet (Elmira)
Elmira / Crow
DONE 1/24 Fri TBD Skyem Duals (Marshfield High School)
Cottage Grove, Elmira / Crow, Junction City, Marshfield, Siuslaw
Marshfield
DONE 1/25 Sat TBD Willamette Invitational
Elmira / Crow, Gold Beach, Newport, North Eugene, Pleasant Hill, South Eugene, Springfield, Sutherlin, Willamette
Willamette
DONE 1/31 - 2/1 F/S TBD Cottage Grove (Cottage Grove High School)
Cascade Christian, Churchill, Coquille, Corvallis, Cottage Grove, Creswell, Elmira / Crow, Glide, Harrisburg, Henley, Hidden Valley, Klamath Union, La Pine, Lost River, Lowell, Madras, Mazama, North Eugene, North Valley, Oakridge, Philomath / Alsea, Pleasant Hill, Sheldon, Siuslaw, South Eugene, South Medford, South Umpqua, Summit, West Albany, Willamette
Cottage Grove
DONE 2/5 Wed 6:00 pm Elmira vs. Philomath Dual WRE Match (Philomath High School)
Philomath / Alsea
DONE 2/12 Wed 4:30 pm Cascade Duals (Cascade)
Cascade, Elmira / Crow, Sisters
Cascade
DONE 2/13 Thu 6:00 pm Junction City vs. Elmira Dual WRE Meet (Elmira)
Elmira / Crow
DONE 2/21 - 2/22 F/S 12:00 pm Regionals (Stayton HS)
Cascade, Elmira / Crow, Junction City, Siuslaw, Stayton, Sweet Home
Stayton
# C Name Position Grade Height Weight
Anna McDougal 10
Ayden Wolgamott 11
Camden Levine 9
Carissa Cervantez 12
Charlotte Schramm 10
Enrico Cervantez 9
Jacqueline Aubert 11
Karim Khamis 10
Katarina Jentzsch 9
Kiyta Lane 11
Koby Warren 10
Liberty Barklow 10
Logan Cave 11
Luke Wolgamott 9
Maranda Hanson 12
Megan Porter 12
Nat Brown 10
Ruben Fox 10
Seth Drago 9
Tayla Parsons 11
Wayde Walton 9
William Walton 9




No Team Photo Found