Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
OSAAtoday 160x600 Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Madison
@
Jefferson, Portland

7:15pm
Lincoln
@
Wilson

7:15pm
Benson
@
Roosevelt

7:15pm
Cleveland
@
Franklin

6A-3 Pacific Conference

7pm
Century
@
Forest Grove

7pm
Newberg
@
Glencoe

7pm
Liberty
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Gresham
@
Centennial

7pm
Sandy
@
Central Catholic

7pm
Barlow
@
Reynolds

7:30pm
David Douglas
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

7pm
Tigard
@
Lake Oswego

5:45pm
Canby
@
Tualatin

7:30pm
Oregon City
@
West Linn

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
North Medford
@
South Eugene

6:45pm
South Medford
@
Roseburg

6:45pm
Sheldon
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Scappoose
@
La Salle Prep

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

7:30pm
Hillsboro
@
Parkrose

7:15pm
Putnam
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

7:30pm
Eagle Point
@
Ashland

5:15pm
North Bend
@
North Eugene

6:45pm
Churchill
@
Thurston

Self Transport

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
Crescent Valley

7pm
West Albany
@
Dallas

7pm
Central
@
Corvallis

7pm
North Salem
@
South Albany

4A-1 Cowapa League

6pm
Astoria
@
Tillamook

6pm
Banks
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Gladstone
@
Madras

7pm
Molalla
@
Corbett

7pm
Estacada
@
North Marion

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Sweet Home
@
Sisters

7pm
Cascade
@
Woodburn

7pm
Newport
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Elmira
@
Siuslaw

5:45pm
Marshfield
@
Marist Catholic

7:15pm
Junction City
@
Cottage Grove

Non-League

7:30pm
Baker
@
Powder Valley

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Oregon Episcopal

6pm
Westside Christian
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
6pm
Riverdale
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

8pm
Yamhill-Carlton
@
Dayton

7:30pm
Salem Academy
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

6pm
Willamina
@
Warrenton

6pm
Clatskanie
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Harrisburg
@
La Pine

6pm
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

5:30pm
Douglas
@
Sutherlin

5:30pm
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

3A-6 Eastern Oregon League

8:30pm (MT)
Burns
@
Nyssa

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Sheridan
@
Chemawa

7pm
Colton
@
Western Christian

7pm
Gervais
@
Santiam

6pm
Culver
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Oakland
@
Central Linn

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Regis

7:30pm
Oakridge
@
Monroe

7:30pm
Lowell
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

7pm
Myrtle Point
@
Toledo

7pm
Coquille
@
Reedsport

7pm
Bandon
@
Waldport

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Open Door Christian Acad.

Open Door Christian Academy
7:30pm
Trinity Academy
@
Damascus Christian

7:30pm
Southwest Christian
@
Life Christian

7:30pm
Portland Waldorf
@
Country Christian

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

7pm
Oregon School f/t Deaf
@
Jewell

7pm
C.S. Lewis Academy
@
Willamette Valley Christian

7pm
St. Paul
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

7pm
Siletz Valley
@
Eddyville Charter

7pm
Mapleton
@
Triangle Lake

7pm
McKenzie
@
Crow

7pm
Alsea
@
Mohawk

1A-4 Skyline League

7:30pm
Glendale
@
New Hope Christian

7:30pm
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
Riddle
@
Camas Valley

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Trinity Lutheran
@
Central Christian

7pm
Hosanna Christian
@
Triad

7:30pm
Prospect Charter
@
Rogue Valley Adventist Acad.

5:30pm
Chiloquin
@
Gilchrist

6:30pm
Paisley
@
North Lake

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Dufur
@
South Wasco County

7:30pm
Ione / Arlington
@
Echo

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Sherman