Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
TTT Web Ad 2023-24- 234x60 Ad
TTT Web Ad 2023-24-728x90 Ad
202165-160x600.jpg Ad

Bonanza Boys Track & Field Program

School
Classification
1A (Public)
Regular District
1A-5 Mountain Valley League

Team Staff
Head Coach
Carolyn Shaw
Asst. Coaches
Campbell Kness, Jacen Jespersen
Program Information
Classification
1A (2023-24)
League
1A-SD2 Special District 2

» Go Antlers!
NFHS Network

Varsity Schedule

Status Date Day Time Event Host
DONE 3/16 Sat 11:00 am 25th Annual Crusader Relay (St. Mary's Medford)
Bonanza, Brookings-Harbor, Illinois Valley, North Valley, South Umpqua, St. Mary's, Medford
St. Mary's, Medford
DONE 3/21 Thu 3:00 pm Basin Relays (Klamath Union HS)
Bonanza, Henley, Klamath Union, Lost River, North Lake, North Medford, Paisley
Klamath Union
DONE 4/6 Sat 10:00 am Antler Invitational (Bonanza High School)
Bonanza, Crosspoint Christian, Glendale
Bonanza
DONE 4/13 Sat 10:00 am La Pine Invitational (La Pine High School)
Bonanza, Burns, Chiloquin, Crane, La Pine, Lost River, Madras, North Lake, Oakridge, Paisley, Yoncalla
La Pine
DONE 4/19 Fri 3:30 pm Mazama JV Invitational (Mazama High School)
Bonanza, Chiloquin, Henley, Mazama, North Valley
Mazama
DONE 4/20 Sat 11:00 am Coldwell Banker Mazama Invitational (Mazama High School)
Bonanza, Butte Falls, Chiloquin, Crook County, Crosspoint Christian, Douglas, Eagle Point, Gilchrist, Henley, Lakeview, Lost River, Madras, Mazama, New Hope Christian, North Clackamas Christian, Paisley, Perrydale, Rogue River, South Umpqua, Summit
Mazama
DONE 4/26 Fri 12:00 pm Dave Allen Twilight Invitational (Mount Shasta High School)
Bonanza, Mount Shasta High School (undefined), Anderson (undefined), Big Valley (undefined)
Mount Shasta High School (CA)
DONE 5/4 Sat 11:00 am Gilchrist Small School Invitational (Gilchrist High School)
Bonanza, Butte Falls, Chiloquin, Gilchrist, Glide, La Pine, Lakeview, Lost River, Lowell, Mohawk, New Hope Christian, North Lake, Oakridge, Paisley, Yoncalla
Gilchrist
DONE 5/10 - 5/11 F/S 10:00 am 1A SD2 Districts (Sutherlin High School)
Bonanza, Butte Falls, Camas Valley, Cascades Academy, Chiloquin, Crosspoint Christian, Crow / City First Christian Acad., Days Creek, Elkton, Gilchrist, Glendale, Lost River, Mannahouse Acad., Eugene, Mapleton, McKenzie, Mohawk, Myrtle Point, New Hope Christian, North Douglas, North Lake, Pacific, Paisley, Powers, Prospect Charter, Riddle, Triangle Lake, Yoncalla
Bonanza
# C Name Position Grade Height
Bradan Forrest 12
Ethan Schull 10
Fystin Qualls 12
Isaac Noble 9
Joel Rodriguez 11
Lorentino Weiser 12
Owen Thompson 11
Tristan McGann 11
Victor Gonzalez 11




No Team Photo Found